Кражба на бензин

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
volf
Мнения: 109
Регистриран на: Сря 30 май 2007 15:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Кражба на бензин

Мнениеот volf » Пет 21 мар 2008 16:54


ivakirsim написа:Хора помогнете, непрекъснато ми източват бензин купих си и закрючваща капачка ама и нея разбиват , как да вържа примерно капачката която се отвраря с централното с алармата или нещо подобно колата е vw golf III.
Е то е ясно ако ги набарам ама все ми се изплъзват :twisted:


Ако имаш аларма,то на предния и задния капак имаш бутон,който задейства алармата. Също и заводските бутони на вратите.
Слагаш подобен БУТОН при капачката за бензина и го свързваш,с някой от горепосочените.
Така,всяко отв.задейства Алармата.




Потребителски аватар
Americanec
Мнения: 184
Регистриран на: Пет 19 яну 2007 10:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот Americanec » Пет 21 мар 2008 20:52


може да си сложиш и аларма на пепелника,ако някой реши да го задигне///.... : vw fen


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13448
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот kris11 » Пет 21 мар 2008 20:53


ivakirsim написа:моята колица 1.6i AEE с пластмасови всмукатилни колектори


:shock я още 1 в кюпа :welcomee :beer
Ако ти се занимава откачи тръбата към резервоара и я напъхай в някакъв съд с бъркоч - желателно бензин , но със разстворена захар , малко ситен /фин/ пясък примерно от старите порцеланови предпаязители. Похарни ги 1 - 2 пъти без да вдигаш шум , но се ослушвай за резултати кой ще изпищи на умряло .
Почти на 100 % са някои келешчета новобранци с някоя Лада / Московците са вече рядкост/.
Понеже съм убеден , че смучат с маркуч ще усетят , ако сложиш нафта или киселина или основа , но бензина няма как да разберат, че е бъркоч.


Потребителски аватар
npachovski
Мнения: 551
Регистриран на: Сря 05 мар 2008 21:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Мнениеот npachovski » Пет 21 мар 2008 20:57


kris11 написа:
ivakirsim написа:моята колица 1.6i AEE с пластмасови всмукатилни колектори


:shock я още 1 в кюпа :welcomee :beer
Ако ти се занимава откачи тръбата към резервоара и я напъхай в някакъв съд с бъркоч - желателно бензин , но със разстворена захар , малко ситен /фин/ пясък примерно от старите порцеланови предпаязители. Похарни ги 1 - 2 пъти без да вдигаш шум , но се ослушвай за резултати кой ще изпищи на умряло .
Почти на 100 % са някои келешчета новобранци с някоя Лада / Московците са вече рядкост/.
Понеже съм убеден , че смучат с маркуч ще усетят , ако сложиш нафта или киселина или основа , но бензина няма как да разберат, че е бъркоч.


Това ми прозвуча най-хитро :wink:


Потребителски аватар
stancorotax
Мнения: 159
Регистриран на: Чет 14 дек 2006 17:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот stancorotax » Съб 22 мар 2008 3:24


значи както казва кума ми, българина разбира или от бой. или като му бръкнеш в джоба...в твоя случай със съкровището ти :) препоръчвам втория вариант, само разбери със сигурност кои са, пък ще измислиш нещо ;)

П.С. варианта с лепенка за газ е много хитър :lol:


gaco
Мнения: 32
Регистриран на: Съб 22 апр 2006 14:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот gaco » Съб 22 мар 2008 22:57


и аз съм на мнение да си сложиш газ :)
преди 7-8 години имах същия проблем с ладата - отвряха е през вечер.
започнах да си сипвам толкова бензих колкото ми трябва и една тубичка с 5-6 литра в багажника ако закъсам.
Отучиха се за около месец :)


Потребителски аватар
member313
Мнения: 81
Регистриран на: Пон 18 сеп 2006 11:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот member313 » Нед 23 мар 2008 11:40


Да колега, и аз съм на мнението на останалите слагай газ (нама да я караш три живота тая кола) и с 6-7 литра бенз в резервоара и ... както вече е топло... ще се отучат да се кърмят от твойта колица :)

П.С. отмъщението е сладко ако разбереш кой е, нo той не трябва да разбира че си ти :D


Потребителски аватар
stancorotax
Мнения: 159
Регистриран на: Чет 14 дек 2006 17:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот stancorotax » Нед 23 мар 2008 15:07


няма безплатен обяд, всичко се връща рано или късно....те сами ще си отмъстят вместо теб някой ден ;)


Потребителски аватар
chirenski
Мнения: 256
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 17:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот chirenski » Нед 23 мар 2008 15:44


Колега ти цедка нямаш ли ? Как така ти източват бензина през капачката ?


Потребителски аватар
mania
Мнения: 1749
Регистриран на: Съб 27 яну 2007 11:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот mania » Нед 23 мар 2008 17:33


Братле, и според мен е най-добре да наливаш по малко. Ако направиш трика със захарта от една страна може да се ядосат и да ти потрошат колата от яд, а от друга ако объркаш нещо може сда си сипеш захар в своята кола и тогава....... Най-одачно според мен е да сипваш по малко, а и все пак трябва да имаш цедка.... Освен това има и един момент - спнираш под някоя нощна лампа, кой ще е толкова зле да те точи докъто се вижда. А ако ти е по-свястна алармата вожеш да си я настроиш на най-фина чувствителност и само като кихне някой до нея да писка. Но тогава ще ти пада акумулатора.......... Много кофти проблем, наистина! Но саморазправата само ще доведе до по-лоши последствия. Сипвай й по 10 - 20 лв, колкото да ти стигнат през деня, пък верно, ще ходиш по-често до бензиностанцията. И те ще се отучат, защото тоя бензин не си заслужава риска ;) Успех!


Потребителски аватар
mmdim
Мнения: 41
Регистриран на: Нед 05 ное 2006 20:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот mmdim » Нед 23 мар 2008 17:59


Americanec написа:прави се така:
Чака се цяля нощ с пушка на терасата ,като ги видиш стреляш на месо!!!
Това е посегателство върху частна собсвеност и пред съда си невинен.
Да видим дали друг път ще ти пипнат колата,Ако са останали живи де.

Нещо не си наясно със законите в БГ, колега...
Даже в дома ти да влезе, ако не ти заплаши живота с огнестрелно оръжие (да не говорим, че трябват и свидетели, иначе жална ти майка) ако го гръмнеш, си влизаш в затвора преди да си разбрал какво става.
Не пишете глупости.
Също толкова глупав е съвета да ги дебне и да ги бие. И как? Не се правете на герои, каквито не сте.
Крадци, биячи и др измет НИКОГА не действат сами. Така, че слизайки на бой с 2-3 крадци (освен ако не сте безсмъртен или ММА талант) рискувате да ви пребият.
После може да ги съдите, щото може и да ги разпознаете.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13448
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот kris11 » Нед 23 мар 2008 20:15


creon написа:Колега ти цедка нямаш ли ? Как така ти източват бензина през капачката ?


Колега кажи къде спираш за да ти покажа нагледно :D .майтапя се, но има 1 принцип на скачените съдове . Къде е тая цедка ? ако говориш за клапата в гърловината се лвкува с дълга права отверка.


ZARO_91
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 20 мар 2008 12:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Чепеларе

Re: Кражба на бензин

Мнениеот ZARO_91 » Пон 24 мар 2008 9:24


mod edit: vasstop
Кирилица!


ivakirsim
Мнения: 23
Регистриран на: Чет 28 юни 2007 13:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот ivakirsim » Пон 24 мар 2008 10:50


Аз предполагам кой е и съм решил да го предупредя директно в очите а ако не разбере от дума тогава остава варианта с боя иначе когато паркирам под лампа не смее да бара, паркирам плътно да една ограда също не може да точи проблемът е че не мога всеки ден да паркирам на тези подходящи места (заети са) винаги сипвам за 20 лв бенз. но се дразня на наглостта :twisted:


Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vizor » Пон 24 мар 2008 10:58


mmdim написа:
Americanec написа:прави се така:
Чака се цяля нощ с пушка на терасата ,като ги видиш стреляш на месо!!!
Това е посегателство върху частна собсвеност и пред съда си невинен.
Да видим дали друг път ще ти пипнат колата,Ако са останали живи де.

Нещо не си наясно със законите в БГ, колега...
Даже в дома ти да влезе, ако не ти заплаши живота с огнестрелно оръжие (да не говорим, че трябват и свидетели, иначе жална ти майка) ако го гръмнеш, си влизаш в затвора преди да си разбрал какво става.
Не пишете глупости.
Също толкова глупав е съвета да ги дебне и да ги бие. И как? Не се правете на герои, каквито не сте.
Крадци, биячи и др измет НИКОГА не действат сами. Така, че слизайки на бой с 2-3 крадци (освен ако не сте безсмъртен или ММА талант) рискувате да ви пребият.
После може да ги съдите, щото може и да ги разпознаете.


Еле па да те светна и аз нещо ..
вече имаш право да го застреляш дори да не го видиш кой е у вас :) па камо ли ако има пистолет ;) ако влезе у вас вече имаш право да си го гръмнеш (е разбира се със законно притежавано оръжие..)



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: kazakstaneca и 41 госта