Стар фар хела VS. нов фар депо

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
grafa
Мнения: 55
Регистриран на: Пон 31 дек 2007 8:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Стар фар хела VS. нов фар депо

Мнениеот grafa » Съб 13 дек 2008 20:30


Има следната житейска драма: тъй като единия ми фар беше със счупени щипки и не можах да си намеря на старо хела, си купих нов, мисля че е депо, не е оригинален със сигурност. Сложих си ксенон. Като погледна в двата фара разликата е огромна. Стариа на светло изглежда все едно свети повече, а при новия сякаш светлината се губи малко в него. Разбира се има разлика - едното стъкло е по-прозрачно. Не можах да разбера кой от двата свети по-добре на тъмно, тъй като не са настроени. Въпросът е - да сложа на депото старото стъкло хела или да купя ново стъкло депо за стария фар на хела. Идеята е да ги оеднаквя визуално с по-качествения вариант.
Ясно е, че е доста субективно и няма как да се даде точно мнение само по опсание, но все пак... :D




Потребителски аватар
Milanski
Мнения: 422
Регистриран на: Пон 25 фев 2008 15:20
Автомобил: VW Golf 4 110
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Milanski » Съб 13 дек 2008 21:50


здравей колега първо не разбрах за каква кола става на въпрос :?:
а що се отнася до темата по - принцип не съм чул много хубави думи за тези фарове на депо :roll: ако след като си регулираш фаровете този на депо пак не свети като хората по - добре си потърси някой на хела макар и втора употреба
проблема може да не е само в стъклото на фара ами и в рефлектора му
:idea:


grafa
Мнения: 55
Регистриран на: Пон 31 дек 2007 8:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот grafa » Съб 13 дек 2008 21:52


Golf 3 e колата, двусекционни фарове. Проблема е, че не знам кой от двата не свети добре и дали изобщо го има този момент :D Просто изглеждат различно. Така де, ще правя опити, пък да видим.


Потребителски аватар
lyubobg
Мнения: 2514
Регистриран на: Пон 21 юни 2004 8:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот lyubobg » Съб 13 дек 2008 22:37


Единия ми е хела 2-ра ръка, другия депо - депото има по лъскав рефлектор, направи 2 години и половина, светят пренебрежимо еднакво.
Цената им бе една и съща.


Потребителски аватар
Stefan
R.I.P Madcap
Мнения: 18394
Регистриран на: Пет 16 сеп 2005 8:50
Автомобил: VW mk1 Cabrio VW mk2 Black Betty
Двигател:
Местоположение: Чепеларе/Пампорово

Мнениеот Stefan » Съб 13 дек 2008 23:30


По-добре си намери някой запазен втора ръка на Хела, отколкото да сменяш стъкла и пак да се чудиш кой как свети. А докато намериш - карай така и не му доглеждай много :wink:


Потребителски аватар
Transporter4eto
Мнения: 10
Регистриран на: Съб 17 мар 2007 19:55
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Transporter4eto » Нед 14 дек 2008 19:54


Stefan написа:По-добре си намери някой запазен втора ръка на Хела, отколкото да сменяш стъкла и пак да се чудиш кой как свети.

И аз смятам така . Доста се уплакват от Депото . Ето 2 снимки , първия Депо , втория оригинален

Изображение
Изображение


Потребителски аватар
sasko_sk
Мнения: 28
Регистриран на: Пет 19 окт 2007 11:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Skopje

Мнениеот sasko_sk » Вто 16 дек 2008 18:05


Снимките казват всичко. : :D (за тези со подобар вид)


Martishkata
Мнения: 34
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 22:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

споко пич

Мнениеот Martishkata » Съб 20 дек 2008 23:18


споко пич на мен така ми я докарха от италия с 2 различни фара левия Депо деснич Хелла
Хелата е много подобър и няма проб с него ама Депото трудно се регулира и не знам ама пук знам че завотски излиза с Депо



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], Nick_SP57 и 57 госта