Омасляване на Голф 2 1,3 i NZ мотор

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
svetoslav_sp
Мнения: 108
Регистриран на: Сря 30 авг 2006 14:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца
Контакти:

Омасляване на Голф 2 1,3 i NZ мотор

Мнениеот svetoslav_sp » Вто 26 яну 2010 21:17


Здравейте колеги!Вече толкова години ежедневно съм моето вярно Голфче, като до сега не съм имал никави течове на малсо и никога преди смяна не съм доливал масло - става дума за Голф 2 1,3 пълна инжекция NZ мотор, който е на 298000 км. Сега за проблема - в понеделник един от най-стидените дни отидох на работата си в Мездра и вечерта, като се прибирах във Враца, усетих от парното миризма на изгоряло масло. Нямаше идикация на никоя от лампичките на таблото. Прибрах колата в гаража и когато вдигнах капака останах изумен - целия кош, мотора, всичко около него беше в масло, като маслото при стичането беше омаслило най-вече сектора около слкоростната кутия, съда с течността за чистачките. Проверих капаката - беше затегната, извадих пръчката и видях, че е намаляло маслото около минимума. С лампа проверих - нямаше отдолу никакви течове. Запалих отново мотора, подадох газ но пак нямаше течове.Колеги няма следи от изтичане на малсо около масления датчик, възможно ли е да е избило маслото от капачката, но тя си беше норманлно затворена. Колата е със сменено масло на около 1500 км Мотул 15W50 закупено от доставчика. Възможно ли е като е по-гъсто от него от много ниските температури да е дошъл проблема от някаде. Също така няма омасляване около гарнитурите. много ще ви бъда благодарен за съвети по темата. Поздрави!




Потребителски аватар
martineli
Мнения: 1469
Регистриран на: Пет 23 ное 2007 11:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Омасляване на Голф 2 1,3 i NZ мотор

Мнениеот martineli » Вто 26 яну 2010 21:25


viewtopic.php?f=11&t=177431

тва е единия вариянт.провери го.щото от тая страна освен от гарнитурата на капака на клапаните или от о-пръстена на делкото няма от къде другаде.


Потребителски аватар
svetoslav_sp
Мнения: 108
Регистриран на: Сря 30 авг 2006 14:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца
Контакти:

Re: Омасляване на Голф 2 1,3 i NZ мотор

Мнениеот svetoslav_sp » Вто 26 яну 2010 21:38


Много благодаря на колегата GTI за отговора, сега като чета мнението му, това, кето съм пропуснал да напиша е, че като отворих капака, под капака дето излизат отработените газове пушеше и миришеше на изгоряло масло и аз го свързвам с това, че маслото, което е обляло изгаря.


Потребителски аватар
генгер
Мнения: 192
Регистриран на: Съб 31 яну 2009 10:46
Автомобил: GOLF_IV_1600_SR
Двигател: AKL_101кс
Местоположение: Бургас

Re: Омасляване на Голф 2 1,3 i NZ мотор

Мнениеот генгер » Сря 27 яну 2010 10:14


[b]svetoslav_sp[/b] - Добре дошъл в клуба със зимните проблеми..(майтап)
Същия мотор, същия проблем..... от два дни се боря с това макар че е голям студ
Виж снимките на [b]martineli[/b] и карай по тях :deal , ..почти сигурно е че като отвориш ще се изненадаш с замръзнал кондензоуловител /лед масла утайки и още каквото поискаш/ :banghead:
Вероятно ти излиза и масло от щеката при запален двигател ..... като го почистя ще пиша ...... Успех и на теб


tihomir7724
Мнения: 28
Регистриран на: Съб 09 фев 2008 12:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Омасляване на Голф 2 1,3 i NZ мотор

Мнениеот tihomir7724 » Сря 27 яну 2010 20:25


Здравейте,колеги!
Същия мотор-Същия проблем.
Решението
-Зачистват се маркучите както е казал колегата znainainai
-не слагаш маркуча в металната джаджа отдолу в коша(снимка 10)



Не е най-екологичното решение,но е евтино(маркучи за картерни газове за лада-9 лв.и пластмасов тройник 2.60 лв.).Работи без проблем.

Три години(зими)имах проблеми с избиване на масло и сега се решиха.

Дано съм помогнал!

Късмет!
Прикачени файлове
untitled.doc
снимка 10
(134 KиБ) Свален 49 пъти



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: M88 и 66 госта