Включи се в кампанията на VWclub.bg "Да помогнем на Вальо - Snejoky"!
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria
Дата и час: Пет 21 Ное 2014 4:06

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Шаблон за заглавията на теми, публикувани в този раздел!

Изображение

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
POST Заглавие: Голф 3 1.4 моно 93 год пали, когато реши Публикувано на: Сря 09 Юни 2010 12:01 

Местожителство: Варна
Здравейте колеги, четох, четох разгледах половината форум, но не открих точно същия проблем като моя... Модела е голф 3 1.4 моно 93 година
Той е следния, колата по принцип пали нормално няма проблеми с оборотите, обаче понякога примерно през седмица-две понякога повече, въртя и просто не иска да запали...
Значи всичко е в ред според мен от бензиновата помпа тя си подава бензин към инжекцията стига до цилиндрите и просто продължава да си върти на едно място без резултат, проблема е, че продължава да пълни бензин и започва да пълни картера на двигателя... преди време като бях в сервиз Мимо, правихме диагностика не даде никакви грешки, сменихме бензинова помпа и този от елкон извади клемата на акумулатора и каза, че проблема бил от компютъра не регулирал правилно количеството бензин, което се подавало към цилиндрите... и от там количеството ставало твърде гъсто и не можело да се възпламени... не съм особено сигурен дали тук се крие проблема, приемам всякакви съвети, защото ми писна окончателно... проверили сме и бобината и комутатора, не е и от там... ходих по доста сервизи, но никъде не могат да разрешат проблема, защото няма как да им го демонстрирам... от Варна съм ако може да ме посъветвате и някой добър сервиз, където биха имали идея как да разрешат проблема... значи, да добавя когато се случи този проблем след 1-2 часа различно явно когато се изпразни бензина от цилиндрите колата си пали от раз, при първото завъртане и така до следващия път (в повечето случеи, когато не пали вадя клемата на акомулатора и я поставям наново уж да се рестартира компютъра) :banghead: :banghead: :banghead:
Благодаря предварително колеги

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Голф 3 1.4 моно 93 год пали, когато реши Публикувано на: Сря 09 Юни 2010 17:41 
Аватар

Местожителство: Стара Загора
Може да е от регулатора на горивото да "заяжда" понякога и да я дави не е лошо да провериш когато неиска да запали имали искра на свещите-може да се губи някои +/- или бобината да отказва понякога.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Голф 3 1.4 моно 93 год пали, когато реши Публикувано на: Сря 09 Юни 2010 20:30 
Аватар

Местожителство: София
Може да е запалването. Има ли искра? датчик на хол може да прави проблем.Казвам го от опит с фиат.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Голф 3 1.4 моно 93 год пали, когато реши Публикувано на: Сря 09 Юни 2010 20:42 

Местожителство: бургас
най-вероятно от вакумният регулатор

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Голф 3 1.4 моно 93 год пали, когато реши Публикувано на: Чет 10 Юни 2010 19:43 

Местожителство: SOFIA
Когато прави мизерия с паленето:
- ако лампите по таблото загасват докато стартерът върти;
- ако докато върти стартерът връти на свещите няма искра
опитай със смяна на клемореда. един клеморед струва 10-на лева, но смяната е много трудно нещо, по-добре на ключар. заради такъв проблем съм сменил 100 неща, докато с нов клеморед нещата си дайдоха по местата.
поинтересувай се, пък пробвай.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Голф 3 1.4 моно 93 год пали, когато реши Публикувано на: Вто 22 Юни 2010 12:04 

Клемореда го смених наскоро, не е от него. Лампите си светят, дори когато повъртя 2-3 сек. започва да премига лампичката за маслото. Най-вероятно е от свещите, но не съм мн сигурен как да проверя дали достига ток до тях и съответно има искра ?! Благодаря за отговорите

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Голф 3 1.4 моно 93 год пали, когато реши Публикувано на: Вто 22 Юни 2010 18:25 
Аватар

Местожителство: СО
Така а като има бензин много( задавена) като отвиеш свещ мокра ли е.Може дюзата на моното де е .Как реши че не е бобина , кумутатор и датчкик на хол.Смени ли ги с други.Че те ту си работят ту не.Температурен датчик може да е.реголатора на нялагането.Може ланбда сонда да е заминала и са трупаш грешки.Пробваи като направи пак номера да откачиш + за 5 мин и да видиш дали пали.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Голф 3 1.4 моно 93 год пали, когато реши Публикувано на: Вто 22 Юни 2010 18:41 
Аватар

имах същия проблем като твоя близо 3 години докато не си смених датчика на хол.голфа ми е със същия двигател като твоя 1.4 моно ABD,датчика ми струваше 60лв. прежали ги. :beer

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Голф 3 1.4 моно 93 год пали, когато реши Публикувано на: Вто 22 Юни 2010 21:18 

и аз предполагам /без диагностика/ датчик Хол в делкото!

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Голф 3 1.4 моно 93 год пали, когато реши Публикувано на: Пет 25 Фев 2011 20:29 
Аватар

датчика на хол

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Голф 3 1.4 моно 93 год пали, когато реши Публикувано на: Съб 26 Фев 2011 10:29 
Аватар

Местожителство: kostenec
Аз го имах сьщият проблем.Двигателят е сьщият.Смених датчика на хол и се оправи.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа