Включи се в кампанията на VWclub.bg "Да помогнем на Вальо - Snejoky"!
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria
Дата и час: Пон 24 Ное 2014 4:30

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Шаблон за заглавията на теми, публикувани в този раздел!

Изображение

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
POST Заглавие: Re: Гуми DAYTON Публикувано на: Чет 12 Авг 2010 11:46 
Аватар

Местожителство: София
Колеги, накой карал ли е с Dayton D320 размер, става въпрос за Пасата, в момента съм с FULDA 195/60/15 и са малко по-високи, искам да мина на размер 195/55/15, предлагат ми нови Дейтъни за по 115лв,но .... досега съм карал с маркови гуми, за зимните чух хубави неща но за летни май не е така ... :beer

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Гуми DAYTON Публикувано на: Чет 12 Авг 2010 12:03 
Аватар

Местожителство: САНДАНСКИ-ЛОНДОН
Автомобил: pasat b5
Двигател: 1.8T AEB
лятните са като пласмасови :D

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Гуми DAYTON Публикувано на: Чет 12 Авг 2010 12:07 
Аватар

Местожителство: София
Цитат:
Лятната не става, като пластмасова е, зимната е хубава гума за парите си.
:да:

Трето лято карам с такива, наистина са като пластмасови и на дъжд искат много внимателно шофиране.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Гуми DAYTON Публикувано на: Чет 12 Авг 2010 12:28 
Аватар

Местожителство: Sofia
tvt555 написа:
Здравейте колеги! Някой има ли впечатление от тези гуми. Предлагат се на едни от най-ниските цени на пазара на цени като на Дебика, Корморан и Барум. Били италиански. Кои от споменатите марки по-долен клас бихте ми препоръчали за Г3. :!: :?:

Dayton са бюджетни гуми от ниския клас, произвеждани от подразделения на Bridgestone. В Европа има заводи в различни страни, у нас предлаганите гуми с по-малък размер са произведени в Италия, а тези с по-голям - във Франция. За парите си са добри, за мен са по-добри от гореизброените. По-добри са и от всички маркови гуми, втора употреба с DOT, по-стар от 3-4 години (сигурен съм, че ще има колеги да спорят за това). :012:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Гуми DAYTON Публикувано на: Чет 12 Авг 2010 12:36 
Аватар

Местожителство: Пловдив
Не съм запознат с марка Dayton, но ако зимната е 115 нова можеш да си вземеш зимна BFGoodrich. Последн озимната беше към 105 лв, а гумите са супер. И на предишната и на сегашната ми кола съм с такива и не съм имал проблеми. Верно, че не са ефтини, но поне са се доказали в Блгария.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Гуми DAYTON Публикувано на: Чет 12 Авг 2010 13:02 
Аватар

Взимал съм летен Дейтон от Метро, 195/65/15, 80 леффа с ДДС, Made in France. Вероятно и зимните ще са на подобна цена.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Гуми DAYTON Публикувано на: Чет 12 Авг 2010 15:29 
Аватар

Местожителство: pleven
Единственото хубаво е, че се изтъркват по - трудно. Като сцепление летните са зле, а зимните драпат на сняг благодарение на грайфера. Инак на лед и сух асфалт са гола вода. Ма за парите си - толкоз!

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Гуми DAYTON Публикувано на: Чет 12 Авг 2010 23:00 
Аватар

Местожителство: Бургас
Абе ние българите сме бедни и си правим сметката за какво ли не,ама според мен колеги колкото и стари каляски да караме и да си мислим ..А тя колата струва еди си колко аз ще и взимам гуми за незнам си колко,ама според мен този компонент от колата за разлика от всички други си струва всяка една стотинка,все пак колата контактува с пътя само с гумите нали?Лично мое мнение колега вземи нещо по- качествено.
П.С. Пусто парите все не стигат,ама това ни рещава живота.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Гуми DAYTON Публикувано на: Пет 13 Авг 2010 21:35 
Аватар

Местожителство: Велико Търново
Автомобил: SEAT TOLEDO 2000
Двигател: 1.9 TDI ALH
Принципно Дейтън са дъщерна фирма на БРИДЖСТОУН - найс-а?
Обаче...имат заводи в Полша ,Турция ,Испания и още не знам къде ,от което разбира се зависи и качеството.Аз лично съм карал зимни Дейтън ,произведени в Полша- с посока на въртене ,бяха супер добри ,за другите нищо не казвам ,обаче тия от Метро /не знам къде са прозведени /- те са пълен боклук,даже нямат посока на въртене ,камо ли асиметричен грайфер ,което в последните 2-3 години е задължително за добрите гуми.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Гуми DAYTON Публикувано на: Пет 13 Авг 2010 21:51 
Аватар

Местожителство: Разград
Автомобил: mator
зимните ми са 510 дайтон а летните са 210 шарка за по 80 лв бройката съм доволен :P

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Гуми DAYTON Публикувано на: Пет 13 Авг 2010 22:00 
Аватар

Ето ви инфо за Дейтона - цяла брошура:
http://www.dayton.eu/English/Global/Day ... tabook.pdf
Тези в Метро са Dayton модел D110.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Гуми DAYTON Публикувано на: Съб 14 Авг 2010 22:35 
Аватар

Местожителство: Пловдив
ozyrus написа:
Абе ние българите сме бедни и си правим сметката за какво ли не,ама според мен колеги колкото и стари каляски да караме и да си мислим ..А тя колата струва еди си колко аз ще и взимам гуми за незнам си колко,ама според мен този компонент от колата за разлика от всички други си струва всяка една стотинка,все пак колата контактува с пътя само с гумите нали?Лично мое мнение колега вземи нещо по- качествено.
П.С. Пусто парите все не стигат,ама това ни рещава живота.

:да:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Гуми DAYTON Публикувано на: Нед 15 Авг 2010 8:31 
Аватар

Местожителство: Русе
Dayton D510,карах такива зимни на полото си.Страхотна гъма,но като реших да вземам за голф 4 15" и се оказа,че 14" и 15" са много по твърди от 13"-те!И не си купих!За летните незнам дали е пак така,имам приятел си купи Dayton D110 за форда 14" преди 2 год. от Диана(това е летният модел),колата спираше перфектно на вода (форд орион 89" 1.8Д,няма ABS).Стабилна беше,но да се има в предвид,че невдига много големи скорости и не ускорява бързо.За по хубави коли,незнам как ще се държат...колегата казва че е доволен!

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Гуми DAYTON Публикувано на: Нед 15 Авг 2010 8:44 
Аватар

Единственият недостатък на DAYTON-a е че много бързо се износват гумите, говориме в рамките на 30 000 км. Гумите са като лубеничини кори! Личен опит на Г3 1,4 всичко по колата е читаво като окачване! Никога няма да взема такъв вид гуми! Предпочитам Мишелин макър и да са по-скъпи.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Гуми DAYTON Публикувано на: Нед 15 Авг 2010 14:24 
Аватар

Местожителство: Любимец
Аз карам с D 110 отпред вече половин година и нямам забележки. Сега в някоя супер екстремна ситуация или при много високи скорости и т.н сигурно има някаква разлика с мишлена да речем но иначе за нормално шофиране гумата си е ок Даже според мен е много по-доброто решение от каквито и да е гуми втора употреба.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа