Включи се в кампанията на VWclub.bg "Да помогнем на Вальо - Snejoky"!
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria
Дата и час: Вто 22 Юли 2014 21:29

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Шаблон за заглавията на теми, публикувани в този раздел!

Изображение

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 30 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
POST Заглавие: Re: Как да си повдигна колата без смяна на пружини Публикувано на: Вто 02 Ное 2010 13:06 
Аватар

Местожителство: София, Овча купел
Автомобил: VW Polo
Двигател: HZ
Повдигат, в лада магазин са по 2.50/бр.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Как да си повдигна колата без смяна на пружини Публикувано на: Вто 02 Ное 2010 17:46 
Аватар

lrlmodo написа:
Повдигат, в лада магазин са по 2.50/бр.

Колко са високи (дебели)? :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Как да си повдигна колата без смяна на пружини Публикувано на: Вто 02 Ное 2010 17:55 
Аватар

Местожителство: София, Овча купел
Автомобил: VW Polo
Двигател: HZ
Изображение

Ето как седи, повдига с едно 4-5мм поне
Това е на спортна пружина на снимката.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Как да си повдигна колата без смяна на пружини Публикувано на: Вто 02 Ное 2010 19:15 
Аватар

Местожителство: Русе
добре бе колеги... аз не съм спец някакъв по тампони не ги знам подробностите, който знае той да пише, ама ми се струва ,че искате с 5 лева да решите проблема...еми няма как да стане ! ако ви са изпуснали аморт. и искате да вдигнете колата си купете нови аморт., тампона най-отгоре на макферсона, ако са ви омекнали пружините си купете нови и така нататък ! окачването не е играчка .... ако пък искате още по-висока да стане си купете окачване от кънтри дедазнам или нещо такова... няма как с едни тампони било то гумени да свършите работата на ново окачване!

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Как да си повдигна колата без смяна на пружини Публикувано на: Вто 02 Ное 2010 19:21 
Аватар

Местожителство: Радомир
Автомобил: GOLF 4
Двигател: 1.9 TDI PD
Има подоложки,които се поставят над пружините! От 2 до 5см и ги има в авточастите.... Толкова ли е трудно да отидете в някой магазин и да попитате???? По 3лв парчето са... Свалят се тампоните,които са на аморт. поставят се в/у пружинтата,след това капачката накрая тампона и сичко на колата .... Тва е! Колкото се повдигне толкова... Който иска повече да купува по дълги амортисьори да си прее*е предницата и накрая да си купи Лада Нива :063:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Как да си повдигна колата без смяна на пружини Публикувано на: Вто 02 Ное 2010 19:40 
Аватар

Местожителство: Елхово
за задницата е лесно- подлага се втулка под чашката на амортисора, елементарно е. За предницата нещата са доста по-сложни, по добре да се сложат по-твърди пружини. Това с тампоните между навивките е лоша идея.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Как да си повдигна колата без смяна на пружини Публикувано на: Сря 03 Ное 2010 13:53 
Аватар

pe6kata написа:
за задницата е лесно- подлага се втулка под чашката на амортисора, елементарно е. За предницата нещата са доста по-сложни, по добре да се сложат по-твърди пружини. Това с тампоните между навивките е лоша идея.

Аз сложих на двойката подсилени от тройка комби, вдигна се нали нормално застана колата ама се иска още...

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Как да си повдигна колата без смяна на пружини Публикувано на: Вто 30 Ное 2010 22:24 

Местожителство: Кърджали
Колеги, не рискувайте с тези гумени тампони между пружините. Аз лично си изпатих от тях, като ми се изкривиха пружините и започнаха да опират в купето. Проблема го реших с две втулки с размер: вътрешен диаметър - 40мм. и височина 25мм.Втулката се подлага под чашката на пружина и си решаваш проблема. Вече второ година карам така и нямам никакви проблеми.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Как да си повдигна колата без смяна на пружини Публикувано на: Сря 01 Дек 2010 18:20 

Местожителство: varna
Колега аз реших проблема с пружини от Пасат 2 седан но ги отрязах по една витка :idea:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Как да си повдигна колата без смяна на пружини Публикувано на: Сря 01 Дек 2010 21:26 
Аватар

Местожителство: Ямбол
mk1gti написа:
mupk0 написа:
Тея тампони не повдигат,а просто пречат на пружината да се сгъне,толкова колкото без тях...

:да: Подложки подложки ме интересуват от какво могат да се направят.... или да се купят, замислил съм се върху варянта гумена подложка слага се горната част на пружината от някои Опел.... Корсите имат такива...

от транспортна лента

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Как да си повдигна колата без смяна на пружини Публикувано на: Чет 06 Яну 2011 12:41 

Да споделя и аз нещо от опит относно повдигането на задницата на Г3 GT - лятото карах с 195/50/15 и тъй като явно е нормално за 16г. задните пружини да са поомекнали (такова впечатление имам, не твърдя със точност) си купих такива гребенчести тампони по 1.50 парчето и сложих по 2 на пружина. Наистина с тях колата с 3ма души отзад спря да "кляка", т.е. да ми жули външния офсет на гумата (там дето са надписите) в калобраната. Но пък след 4 месеца каране (10 000 км) така, задницата ми се разклопа ужасно и гледам че 1ния задeн амортисьор, който купих преди 3г. (заводския от другата страна беше наред) сега пак се е омаслил и явно е изпуснал, щото задницата ми заиграва така на завой и вече бие на твърдо и от двете страни. Смисъл не мисля че тия гребенчестите тампони могат да повдигнат колата, а може би временно донякъде да предотвратят клякането на задницата, и не са решение при хора като мен които не слизат от колата и навъртат няколко хиляди км. месечно. Ама аз си го знаех това, де.
Сега съм решил да слагам нови амортисьори отзад (и ако пружините наистина са зле, да ги подменя с други) и да повдигна само малко задницата по евтиния начин, просто защото ще слагам по-големи летни гуми (които ми изпаднаха подарък) на 15ките джанти. От немотия, не от келешлък. След като прочетох хилядинайсе линкове и теми където с недомлъвки е писано как се вдига задницата, реших че най-удачно е да пробвам с тия метални втулки или подложки, които се слагат под чашката на пружината - гледам хората дават добри отзиви за тях, а и логично е пружината да не се натоварва неравномерно, както е с гребенчестите гумени тампони. Колегата горе е дал вътрешен диаметър - 40 мм и дебелина на втулката - 25мм, същата дебелина я говорят и в други теми.
Все пак има някои неясноти за мене, преди да ида на стругар:
1) За моето ГТ сега да си взема ли стандартни за модела задни амортисьори или да търся други? (хода знам че няма как да се удължи на амортисьора).
2) Ако пружините ми са омекнали вече, да търся ли такива от Пасат? (хората пишат че са рязали от тях, което мен не ме кефи особено)
3) Възможно ли е такива втулки да се продават в магазин, вместо да се занимавам да правя на стругар? (знам че всеки ще каже "иди в нагазин за авточасти и питай", но напоследък повечето продавачи в тия магазини знаят по-малко от мен за частите, а и те обожават да вдигат рамене и да ти кажат "нямаме").
Мерси предварително ако получа точни отговори.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Как да си повдигна колата без смяна на пружини Публикувано на: Чет 06 Яну 2011 12:45 
Аватар

Местожителство: Червен бряг
прават се втулки за подлагане на амортисьорите и се подлагат под прожините , с което се компресира омекотяването на пружините, чертейи за подложки на пассат и за венто, които иска да пише

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Как да си повдигна колата без смяна на пружини Публикувано на: Сря 12 Сеп 2012 17:43 
Аватар

Местожителство: Стара Загора
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Така и така има дискусия...тези тампони вършат ли работа за предницата?Тоест искам да стане по-твърда временно?Изключваме купуваето на нови части,защото идеята е да дискутираме този въпрос.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Как да си повдигна колата без смяна на пружини Публикувано на: Пет 05 Юли 2013 22:02 
Аватар

Местожителство: Пловдив
Така, нека и аз да се включа с практическа информация. На моя Б3 бяха започнали да опират предните гуми в калниците; когато правя завой и случайно се появи неравност по пътя. Сложих от тези тампони, продавани в магазин за Лада - 9 лв. комплекта. Монтирах ги на най-долната витка на пружините през около 120 градуса. Колата осезаемо се повдигна и вече го няма този проблем. Ако на някой му е интересно мога да сложа снимки от преди и след повдигането. Не знам колко ще издържат пружините преди да омекнат още повече или да се счупят, но в момента колата е супер и вече не ми опира, когато ходя на вилата по черния път :)

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Как да си повдигна колата без смяна на пружини Публикувано на: Пет 15 Ное 2013 15:45 
Неграмотен
Аватар

Местожителство: Сливен
Аз карам с пружини от Пасат седан даже с цялото окачване колата се повдигна :biggrin но вози меко а и катеря бордюри :mhihi

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 30 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа