Голф 4,проблем при сутрешно палене?!

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
tokaii
Мнения: 297
Регистриран на: Вто 13 мар 2007 9:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пещера

Голф 4,проблем при сутрешно палене?!

Мнениеот tokaii » Вто 11 яну 2011 11:32


Здравейте,става въпрос за голф 4, 1.6i,98г,автоматик.През лятото нямах никакъв проблем,колата си палеше без газ,но от както застудя,ако не подам газ сутрин когато колата е студена,заработва като на 3 цилиндъра и не пали от първия път.иначе всяко следващо палене след първото е без проблем,от какво може да е колеги?




Потребителски аватар
FivePointeO
Мнения: 514
Регистриран на: Чет 18 сеп 2008 20:33
Автомобил: Голф 3
Двигател: АЕЕ
Местоположение: София

Re: Голф 4,проблем при сутрешно палене?!

Мнениеот FivePointeO » Вто 11 яну 2011 11:51


tokaii написа:Здравейте,става въпрос за голф 4, 1.6i,98г,автоматик.През лятото нямах никакъв проблем,колата си палеше без газ,но от както застудя,ако не подам газ сутрин когато колата е студена,заработва като на 3 цилиндъра и не пали от първия път.иначе всяко следващо палене след първото е без проблем,от какво може да е колеги?

Газ/бензин?
Провери свещи кабели.


Потребителски аватар
ivanotty
Мнения: 26
Регистриран на: Съб 23 май 2009 19:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф 4,проблем при сутрешно палене?!

Мнениеот ivanotty » Вто 11 яну 2011 11:55


Здравей колега tokaii, присъединявам се към твоя въпрос и ще използвам темата ти - вече сме двама. Същите симптоми при първо палене, последващото е все едно нищо не се случвало - Голф 4 2.0 - мотор AZH. Това което съм забелязал е че го прави в определен диапазон на външната температура - най-често мужду 0 - 25 градуса. Имало е и случай да не го прави известно време, например след каране на дълъг път. След като запали и потеглиш веднага в началото като че ли няма много мощност и аа да загасне кюфкайки, но скоро като поработи се поопрява и като позагрее всичко е ОК. Също на дълъг път похапва и масло - около литър на 5000 км и като отвинтиш капачката на маслото подухва и излиза един много деликатен дим, а от щеката също много леко подухва. Това е което съм забелязал. Иначе съм сменил и темп. датчик няма разлика. Според мен е най-вероятно двигателен проблем, по-малко вероятно и дроселна клапа, но нека някой по компетентен колега или майстор от форума даде жокер, за което ще съм му много благодарен, а ако се наеме и да го оправи, ще му съдействам напълно и съм готов да го ремонтирам. Наистина е дразнещо и е добре да се оправи, понеже най-вероятно ще има и по-тежки последици за двигателя за в бъдеще. Ако има конкретни въпроси, моля!


Потребителски аватар
tokaii
Мнения: 297
Регистриран на: Вто 13 мар 2007 9:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пещера

Re: Голф 4,проблем при сутрешно палене?!

Мнениеот tokaii » Вто 11 яну 2011 12:29


да,и при мен двигателя гори масло,иначе колата е с газова уредба

Последна промяна от tokaii на Вто 11 яну 2011 18:44, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
ivanotty
Мнения: 26
Регистриран на: Съб 23 май 2009 19:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф 4,проблем при сутрешно палене?!

Мнениеот ivanotty » Вто 11 яну 2011 16:57


Да и аз монтирах газов инжекцион, но проблема го имаше още преди това. Много вероятно е да е бил и леко прегряван от предишния собственик (италианец), тъй като в движение в началото ми вдигаше температурата, тъй като превърташе турбинката на водната помпа. После при смяната се оказа, че май досега са сменяли само ремъка и ролката. Дори май си беше оригиналната! И при четене и анализиране на проблема си мисля, че евентуално при един ремонт на двигателя би трябвало да се оправи всичко. Затова е хубаво едно екпертно мнение, евентуален преглед и съвет от майстор. И при едно отваряне да се смени и оправи всичко. Това е за което се сещам още!


Потребителски аватар
hitman0013
Мнения: 1865
Регистриран на: Пон 11 май 2009 11:22
Автомобил: GOLF 4
Двигател:

Re: Голф 4,проблем при сутрешно палене?!

Мнениеот hitman0013 » Вто 11 яну 2011 17:32


абе що не вземете да си сипете по 300-400грама спирт за горене, та да ви се поизчисти водата от резервоара както беше при мен с вашите симптоми.
А за маслото-наследство от предишния собственик.


Потребителски аватар
dangi_
Мнения: 326
Регистриран на: Вто 01 дек 2009 10:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Re: Голф 4,проблем при сутрешно палене?!

Мнениеот dangi_ » Вто 11 яну 2011 18:03


И според мен е или от свещи или кабели,а може и да е от едни гадни метални пластини по кабелите които се махат че дават смущения :)
Колега.....tokaii....... даваи вече да го ремонтираме твоя мотор :)Да започне да мърка като коте и да не е толкова гладен за масалце :да:


Потребителски аватар
tokaii
Мнения: 297
Регистриран на: Вто 13 мар 2007 9:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пещера

Re: Голф 4,проблем при сутрешно палене?!

Мнениеот tokaii » Вто 11 яну 2011 18:47


хаха,прав си колега,все се каня да я спирам за ремонт,имам приятел който работи в склад за авточасти и ще ги взема на добра цена,но още се колебая при избора на майстор че пещера е мако градче и.....


Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4,проблем при сутрешно палене?!

Мнениеот nikson85 » Вто 11 яну 2011 19:10


с какво моторно масло си?


Потребителски аватар
tokaii
Мнения: 297
Регистриран на: Вто 13 мар 2007 9:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пещера

Re: Голф 4,проблем при сутрешно палене?!

Мнениеот tokaii » Вто 11 яну 2011 20:37


igat 10w40


VALENTINO87
Мнения: 1742
Регистриран на: Съб 10 юли 2010 21:00
Автомобил: Passat b7
Двигател: CFGB
Местоположение: София

Re: Голф 4,проблем при сутрешно палене?!

Мнениеот VALENTINO87 » Вто 11 яну 2011 20:43


при от какво ли може да е колеги viewtopic.php?f=24&t=241357


Потребителски аватар
kickd0wn
Мнения: 508
Регистриран на: Вто 18 дек 2007 15:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф 4,проблем при сутрешно палене?!

Мнениеот kickd0wn » Сря 12 яну 2011 20:19


tokaii написа:Здравейте,става въпрос за голф 4, 1.6i,98г,автоматик.През лятото нямах никакъв проблем,колата си палеше без газ,но от както застудя,ако не подам газ сутрин когато колата е студена,заработва като на 3 цилиндъра и не пали от първия път.иначе всяко следващо палене след първото е без проблем,от какво може да е колеги?


Моят Голф е същият и имах този проблем. Оправи се със смяна на гарнитура на главата. Изчезва ли ти антифриз?


Потребителски аватар
tokaii
Мнения: 297
Регистриран на: Вто 13 мар 2007 9:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пещера

Re: Голф 4,проблем при сутрешно палене?!

Мнениеот tokaii » Чет 13 яну 2011 7:08


ами не,антифтиза не мърда


Jivko86
Мнения: 26
Регистриран на: Чет 27 сеп 2007 12:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Свиленград

Re: Голф 4,проблем при сутрешно палене?!

Мнениеот Jivko86 » Чет 13 яну 2011 18:29


здравейте колеги, значи моя проблем е същия , мотора е 1.6 АЕК, забелязах , че ми изчезва по малко антифриза....


Потребителски аватар
tokaii
Мнения: 297
Регистриран на: Вто 13 мар 2007 9:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пещера

Re: Голф 4,проблем при сутрешно палене?!

Мнениеот tokaii » Чет 03 май 2012 12:49


проблема най накрая е рвшен,оказа се ниска компресия,след смяна на сигменти вече няма проблеми



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 58 госта