въпрос за бенз.помпа

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
push
Мнения: 780
Регистриран на: Чет 03 мар 2011 21:42
Автомобил: mk2
Двигател: 1.9 TD
Местоположение: София

въпрос за бенз.помпа

Мнениеот push » Пет 04 мар 2011 17:57


...

Последна промяна от push на Вто 27 мар 2012 21:44, променено общо 1 път.




natcho1
Мнения: 49
Регистриран на: Пет 11 мар 2005 23:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: въпрос за бенз.помпа

Мнениеот natcho1 » Пет 04 мар 2011 19:34


Разбира се,че работи постоянно на запален двигател.На мотора му трябва бензин когато работи,какво ще го достави до дюзите,ако не помпата.


Потребителски аватар
push
Мнения: 780
Регистриран на: Чет 03 мар 2011 21:42
Автомобил: mk2
Двигател: 1.9 TD
Местоположение: София

Re: въпрос за бенз.помпа

Мнениеот push » Пет 04 мар 2011 19:53


...

Последна промяна от push на Вто 27 мар 2012 21:44, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
tokaii
Мнения: 297
Регистриран на: Вто 13 мар 2007 9:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пещера

Re: въпрос за бенз.помпа

Мнениеот tokaii » Пет 04 мар 2011 19:58


постоянно работи,освен ако не си с газова уредба и имаш реле да ти исключва помпата


Потребителски аватар
push
Мнения: 780
Регистриран на: Чет 03 мар 2011 21:42
Автомобил: mk2
Двигател: 1.9 TD
Местоположение: София

Re: въпрос за бенз.помпа

Мнениеот push » Съб 05 мар 2011 13:14


...

Последна промяна от push на Вто 27 мар 2012 21:45, променено общо 1 път.


natcho1
Мнения: 49
Регистриран на: Пет 11 мар 2005 23:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: въпрос за бенз.помпа

Мнениеот natcho1 » Съб 05 мар 2011 16:18


При полжение,че са ти махнали уредбата и двигателя по принцип работи това реле няма отношение към случая.Сигурен ли си че е бензин,а не масло миришещо на бензин?


Потребителски аватар
push
Мнения: 780
Регистриран на: Чет 03 мар 2011 21:42
Автомобил: mk2
Двигател: 1.9 TD
Местоположение: София

Re: въпрос за бенз.помпа

Мнениеот push » Пон 07 мар 2011 13:31


ами предполагам че е бензин понеже беше доста течно пък и масло да стигне до чак до там, значи проблема остава да е в моното или се бъркам :talk:


Потребителски аватар
calm
Мнения: 979
Регистриран на: Пет 28 дек 2007 0:17
Автомобил: VW PASSAT B5
Двигател: 1.8T
Местоположение: София
Контакти:

Re: въпрос за бенз.помпа

Мнениеот calm » Сря 09 мар 2011 2:34


push написа:въпроса ми беше понеже беше в сервиз и след него не останах доволен и сега кутията на въздушния филтър се пълни с бензин и има бензин в маслото та тоя проблем ще е от нещо друго не от помпата, някакви идеи?


Сподели за сервиза, май имаше и тема за куци такива.
Нормално е да чуваш помпата 2-3 сек. след като дадеш на контакт. И след това ако се заслушаш можеш да я чуеш, но много по- слабо и по- равномерно.
За бензина във въздушния филтър не знам, но за това че има бензин в маслото- гарнитури, сегменти, нещо такова.


Потребителски аватар
push
Мнения: 780
Регистриран на: Чет 03 мар 2011 21:42
Автомобил: mk2
Двигател: 1.9 TD
Местоположение: София

Re: въпрос за бенз.помпа

Мнениеот push » Сря 09 мар 2011 19:13


calm написа:
push написа:въпроса ми беше понеже беше в сервиз и след него не останах доволен и сега кутията на въздушния филтър се пълни с бензин и има бензин в маслото та тоя проблем ще е от нещо друго не от помпата, някакви идеи?


Сподели за сервиза, май имаше и тема за куци такива.
Нормално е да чуваш помпата 2-3 сек. след като дадеш на контакт. И след това ако се заслушаш можеш да я чуеш, но много по- слабо и по- равномерно.
За бензина във въздушния филтър не знам, но за това че има бензин в маслото- гарнитури, сегменти, нещо такова.


..за бензина в маслото си мисля че е влязъл през отдушника за картерните газове щото тръбичката е завряна в кутията на въздушния филтър и се е поразредило маслото малко :)

ПП: сервиза се намира на бул.Европа 4, работят прилично обаче за 2 филтъра смяна монтаж на бензинова помпа (само закачането на помпата) и демонтажа на изпарителя и остатъците от АГУ-то = 200 лв. не съм ходил много по сервизи ама това за няколко часа работа за мен е много scare


rocky66
Мнения: 64
Регистриран на: Пет 19 ное 2010 8:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ст.Загора

Re: въпрос за бенз.помпа

Мнениеот rocky66 » Чет 10 мар 2011 14:59


push написа:
push написа:... и сега кутията на въздушния филтър се пълни с бензин и има бензин в маслото та тоя проблем ще е от нещо друго не от помпата, някакви идеи?

..за бензина в маслото си мисля че е влязъл през отдушника за картерните газове щото тръбичката е завряна в кутията на въздушния филтър и се е поразредило маслото малко :)

Най-нормално е бензин да попадне в маслото по пътя на гориво-въздушната смес, т.е. през цилиндрите.
Причината трябва да се търси. Може дюзата да се е прецакала или да получава сигнал за необходимост от повече гориво (напр.: заради неверни показания на температурния датчик на постъпващия въздух или ако се кара при ниски температури, на къси разстояния).



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], Plageto и 79 госта