Проблем с ксенона и годишния техн.преглед

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
zdravko_jett
Мнения: 1870
Регистриран на: Съб 20 юни 2009 18:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с ксенона и годишния техн.преглед

Мнениеот zdravko_jett » Чет 05 яну 2012 19:58


kn9453 написа:И Аз съм против ксенона на различните "бангии" дето са монтирани допълнително и особено пък китайския!
При движение срещу подобен "ксенон" винаги пускам на "дълги" така по този начин протестирам срещу неправилно регулираните фарове!!!

колега в крайна сметка срещу какво протестираш срещу ксенона или неправилно регулираните фарове. говорел съм с катаджии и ми казват така единствено за не регулирани фарове пишем актове няма знаачение ксенон или обикновенни слага ме уреда и ги замерва ме това е




Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2150
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: Проблем с ксенона и годишния техн.преглед

Мнениеот Vidol Nikolov » Чет 05 яну 2012 20:08


Масовият автърмаркет ксенон дето е накачен на всяка втора кочина от сорта на голф2-ка,3-ка,астра,браво,алфи и други боклуци от онова,че даже и от това хилядолетие ти е*аба майката на зреението.Направо такива водачи с такива коли ми иде да ги сложа срещу слънцето да видят какъв е ефекта от скапаната им изцепка.
Боли ме фара,че не виждат добре пътя-да ходят на доктор.Ние с нормалните заводски фарове не сме длъжни като се разминаваме с тия тъпанари да си пускаме сенниците и да премигваме с дълги,та ония вътре да се сети да мине евентуално на къси.
Въпреки,че даже и на къси са супер зле.Както каза колегата от Стара Загора-с кеф ще ги спра от движение,щото са опасни със селската си гъзария за 100 лева.
Поне като правят нещо,което на всичко отгоре рефлектира и върху другите участници в движението да е направено както трябва.
Масово карате с боклучив скапан ксенон.


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Проблем с ксенона и годишния техн.преглед

Мнениеот KirilGeorgiev » Чет 05 яну 2012 20:16


Тези нещо са се направили на важни mhihi Ходи другаде и готово


Потребителски аватар
FELIPE
Мнения: 1740
Регистриран на: Нед 24 апр 2005 19:51
Автомобил: VW Bora 2002
Двигател: ASZ
Местоположение: Асеновград

Re: Проблем с ксенона и годишния техн.преглед

Мнениеот FELIPE » Чет 05 яну 2012 20:49


Аз друго не мога да разбера,какво ще се промени като сложа в лупите халогенни крушки на мястото на ксеноновите,освен цвета де,каква ще е разликата.
Аз си мисля,че в пункта ги различават само по цвета,ако жълтееха ксеноните нямаше да ги различат или пък всички лупи ги мислят за ксенони :D .
Ще пробвам в друг пункт,пък каквото дойде.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19164
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Проблем с ксенона и годишния техн.преглед

Мнениеот stefan4o » Чет 05 яну 2012 20:55


В крайна сметка не стана ясно фаровете ти оригинални ли са или китайци? Това лесно можеш да го разбереш, предполагам.
Колегата ТИЛ споменава за някакво копче и регулиране. Ако говорим за бутонът за нивото на фаровете, то него го има дори и при автомобили без заводски ксенон. Системата за автоматична нивелация е съвсем друга работа, тя е второто изискване, освен миещата система на фаровете.


Потребителски аватар
FELIPE
Мнения: 1740
Регистриран на: Нед 24 апр 2005 19:51
Автомобил: VW Bora 2002
Двигател: ASZ
Местоположение: Асеновград

Re: Проблем с ксенона и годишния техн.преглед

Мнениеот FELIPE » Чет 05 яну 2012 21:02


Няма система за автоматична нивелация.


Потребителски аватар
shako9793
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 358
Регистриран на: Сря 14 сеп 2011 23:09
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с ксенона и годишния техн.преглед

Мнениеот shako9793 » Чет 05 яну 2012 21:08


колега гледам че си от Асеновград... Пробвай да минеш прегледа в Долни Воден... Там си затварят очите за някои неща


Потребителски аватар
madwifi
Мнения: 231
Регистриран на: Вто 22 юли 2008 14:35
Автомобил: VW Polo 6N1
Двигател: 1.9D AEF
Местоположение: София

Re: Проблем с ксенона и годишния техн.преглед

Мнениеот madwifi » Чет 05 яну 2012 21:49


Поне на снимките от гаража се вижда че фаровете на колегата са със заводски ксенон. За тях и копче не могат да ти кажат.
Но както казват колегите сменяй пункта защото ония явно са много боси и не могат да различат заводски фарове от китайски. А и самите крушки са на цокъл D2S а такива халогенни няма.

Последна промяна от madwifi на Чет 05 яну 2012 21:52, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Ivan4u
Мнения: 460
Регистриран на: Пон 05 ное 2007 20:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Проблем с ксенона и годишния техн.преглед

Мнениеот Ivan4u » Чет 05 яну 2012 21:51


MaRtiNsKi написа:
mupk0 написа:Ако фаровете са тунинг варианта от снимката..по-добре слагай оригиналните ;) Едва ли фара ти има сертификат за Ксенон,че да се бориш с пункта.

А мнението на Мартински е доста селско....щом не си изряден по закон с кеф бих те спрял от движение,ако аз бях катаджия.



О извинявай гражданино :063:
Къв е проблема лупа + ксенон?
Закон има ли излязъл?
Държавен вестник?

Когато стане закон,тогава ще спираш от движение..А дотогавва ще седиш и мълчиш!

Моите фарове са лупа+ксенон и никакви проблеми с минаването на прегледа!!!!



"При извършване на преглед в ГТП във връзка с използването на нерегламентирани светлини, монтирани на превозните средства и прилагането на чл. 76 от ЗЗД по пътищата следва да се

- Проверяват стриктно интензитета на светлината на фаровете за къси и дълги светлини .

- Следят за монтирани допълнително елементи на късите или дългите светлини , които да променят интензитета или цвета на светлината (т.нар ксенонови светлини). С цел безопасното движение по пътищата предвид горепосоченото следва при установено наличие на такива допълнително монтирани елементи на фаровете с газразряден източник на светлината да не се издава знак за переодичен технически преглед."

Нямаш проблем , защото не са искали да имаш проблем :wink: Закон ИМА излязъл , от над година . И в държавен вестник е излезнал , как ли си го пропуснал .. :roll: Аз също съм против НЕПРАВИЛНО монтираните ксенони /афтърмаркет / , доста колеги са против тях , очевидно и законодателството е против тях :да: Вместо да намерим решение на проблема , се дърлим ... българска работа ...


zdravko_jett
Мнения: 1870
Регистриран на: Съб 20 юни 2009 18:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с ксенона и годишния техн.преглед

Мнениеот zdravko_jett » Чет 05 яну 2012 21:58


а какво правим с лъскавите коли и заводските ксенони който заслепяват адски много и минават преглед.за едни ще има закон за други не пак ще е така


Потребителски аватар
alexkoleff
Мнения: 113
Регистриран на: Нед 29 юли 2007 2:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Berlin/Варна

Re: Проблем с ксенона и годишния техн.преглед

Мнениеот alexkoleff » Чет 05 яну 2012 22:32


Ivan4u:
"Нямаш проблем , защото не са искали да имаш проблем :wink: Закон ИМА излязъл , от над година . И в държавен вестник е излезнал , как ли си го пропуснал .. :roll: Аз също съм против НЕПРАВИЛНО монтираните ксенони /афтърмаркет / , доста колеги са против тях , очевидно и законодателството е против тях :да: Вместо да намерим решение на проблема , се дърлим ... българска работа ..."

:да: :да: :да: :applause:


Потребителски аватар
6669
Мнения: 3133
Регистриран на: Чет 21 юни 2007 20:35
Автомобил: VW Golf IV GTI TDI Exclusive
Двигател: AHF 1999
Местоположение: Асеновград

Re: Проблем с ксенона и годишния техн.преглед

Мнениеот 6669 » Чет 05 яну 2012 22:44


Както казах и на колегата ФЕЛИПЕ по рано днес, фаровете са БОШ - оригинални за Голф 4, и халогенна крушка на тях не може да се монтира, защото е с D2S цокъл. Баластите са допълнителни, защото неговите са изгорели може би. Решението е друг пункт :beer


red.devilll
Мнения: 1385
Регистриран на: Чет 23 сеп 2010 21:48
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с ксенона и годишния техн.преглед

Мнениеот red.devilll » Чет 05 яну 2012 22:58


mupk0 написа:Ако фаровете са тунинг варианта от снимката..по-добре слагай оригиналните ;) Едва ли фара ти има сертификат за Ксенон,че да се бориш с пункта.

А мнението на Мартински е доста селско....щом не си изряден по закон с кеф бих те спрял от движение,ако аз бях катаджия.

А ти как може да докажеш ,че колегата не е изряден по закон КАТО ВСЕ ОЩЕ НЯМА ЗАКОН ,КОЙТО ДА ЗАБРАНЯВА ДОПЪЛНИТЕЛЕН МОНТАЖ НА КСЕНОН??? АЗ ИМАМ ТАКЪВ АКТ И ГО СПЕЧЕЛИХ В СЪДА И ЧАКАМ САМО ДА МИ ПИШАТ ОЩЕ ЕДИН И ПАК В СЪДА ЩЕ СЕ ВИДИМ.Първо научете законите и след това пишете глупости-Ако беше полицай ,но не си и няма да го глобиш.
До колегата пуснал темата Смени пункта и си свиркай :beer


red.devilll
Мнения: 1385
Регистриран на: Чет 23 сеп 2010 21:48
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с ксенона и годишния техн.преглед

Мнениеот red.devilll » Чет 05 яну 2012 23:04


TiL написа:Щом имаш система за измиване и ксенона ти се регулира от копчето, то не ми се вярва да е от китайския за 50лв :) Разрови се из документите на колата и провери дали няма нещо за фаровете. Иначе и аз съм подкрепям колегите които са за спирането на мпс-та с ксенон на рефлекторен фар.

Ще ги спрат самоче не тази година и другата сигурно.Ще спират както е казал колегата малко по-назад НЕПРАВИЛНО РЕГУЛИТАНИ ФАРОВЕ.Има ксенон за лупа и ксенон за рефлектор,но който му е различен светлинния поток.
НЯМА КСЕНОН КОЙТО ДА СЕ РЕГУЛИРА ОТ КОПЧЕ-ИЛИ СВЕТИ ИЛИ НЕ.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19164
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Проблем с ксенона и годишния техн.преглед

Мнениеот stefan4o » Чет 05 яну 2012 23:06


red.devilll написа:
TiL написа:Щом имаш система за измиване и ксенона ти се регулира от копчето, то не ми се вярва да е от китайския за 50лв :) Разрови се из документите на колата и провери дали няма нещо за фаровете. Иначе и аз съм подкрепям колегите които са за спирането на мпс-та с ксенон на рефлекторен фар.

Ще ги спрат самоче не тази година и другата сигурно.Ще спират както е казал колегата малко по-назад НЕПРАВИЛНО РЕГУЛИТАНИ ФАРОВЕ.Има ксенон за лупа и ксенон за рефлектор,но който му е различен светлинния поток.
НЯМА КСЕНОН КОЙТО ДА СЕ РЕГУЛИРА ОТ КОПЧЕ-ИЛИ СВЕТИ ИЛИ НЕ.

Твоят от кой вид е? Китайски? mhihi



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта