Голф 4 - Пукнат радиатор

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Atanasov93
Мнения: 35
Регистриран на: Сря 13 юли 2011 21:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Голф 4 - Пукнат радиатор

Мнениеот Atanasov93 » Пон 19 мар 2012 17:00


Здравейте колеги! Днес като гледах голфа отдоло, забелязах че радиатора е пукнат и имаше малко антифриз. Майстора каза, че в скоро време е добре да се сложи нов. Чух, че има разни прахчета които се слагат и се оправят пукнатините. Какво ви е мнението за тях? А каква е цената на нов радиатор? Какви са ми вариянтите от тук нататък :? И още един въпрос, какво ще стане ако се кара лятото без подкалници? Лятото имаха леки пукнатини, ама тая зима съвсем се досчупиха и се наложи да се поорежат с ракетата :/ Дадоха ми цифра от 40 лв. за двата. Какво ви е мнението, да ги сменям ли сега или чак зимата :?
1.9 ТДИ ПД 4х4




Потребителски аватар
Atanasov93
Мнения: 35
Регистриран на: Сря 13 юли 2011 21:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Голф 4 - Пукнат радиатор

Мнениеот Atanasov93 » Пон 19 мар 2012 17:34


Хм, а запояването колко ще издържи? Май към нов отиват работите. Благодаря ти за мнението!


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6152
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Голф 4 - Пукнат радиатор

Мнениеот ktamen » Пон 19 мар 2012 18:16


Запояването е само за месингови радиатори, за алуминиеви е твърде съмнителна работа.
Аз бих си купил втора употреба оригинален.
Преди две години си като купих сегашния си голф беше с два чисто нови радиатори с неясен произход, преди година и нещо смених радиаторчето на парното с 15годишното оригинално от стария голф, а преди два месеца и големия радиатор протече та пак сложих оригиналния радиатор на преклонна възраст от бившето такси, вече го бях обявил за продаване, добре, че още никой не го беше купил.
Ако смяташ, че две години е достатъчен живот за нов радиатор си вземи нов.


Потребителски аватар
radko86
Мнения: 240
Регистриран на: Сря 13 окт 2010 15:37
Автомобил: Golf IV
Двигател: AKL ARL
Местоположение: Стара Загора

Re: Голф 4 - Пукнат радиатор

Мнениеот radko86 » Пон 19 мар 2012 18:40


Най добре нов :idea:


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6152
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Голф 4 - Пукнат радиатор

Мнениеот ktamen » Пон 19 мар 2012 22:17


Моя нов радиатор изкара точно 2 години, ако смяташ, че това е нормален живот за радиатор ...
Ново менте или стар оригинал - и в двата случая късмета е най-важен.


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Голф 4 - Пукнат радиатор

Мнениеот KirilGeorgiev » Пон 19 мар 2012 22:25


Сипвай добавка и не се занимавай с глупости :beer


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6152
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Голф 4 - Пукнат радиатор

Мнениеот ktamen » Вто 20 мар 2012 9:48


Тъкмо после ще му трябват голям и малък радиатори и ще му направят отстъпка в магазина.


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Голф 4 - Пукнат радиатор

Мнениеот KirilGeorgiev » Вто 20 мар 2012 10:56


Тъкмо нищо няма да му трябва Аз карам от 6 години с добавка и нито се е запушило нито нещо тече Вие пробвали ли сте като давате акъл? На майсторетата им е много добре пари за работа отстъпка в магазина е как да не ти обясняват че колата ще се разпадне само като я види добавката


Cvetomir-Panchev
Мнения: 350
Регистриран на: Чет 14 яну 2010 18:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Голф 4 - Пукнат радиатор

Мнениеот Cvetomir-Panchev » Вто 20 мар 2012 13:17


и аз преди година сипах добавка защото ми протече големият радиатор и всичко си беше ок докато в началото на зимата не смених антифриза и пак просълзи и досега го карам така но тои е бензин


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Голф 4 - Пукнат радиатор

Мнениеот nokiangage » Вто 20 мар 2012 13:36


KirilGeorgiev написа:Аз карам от 6 години с добавка и нито се е запушило нито нещо тече Вие пробвали ли сте като давате акъл?

Аз съм пробвал колега, при мен пък имаше запушен тънкия маркуч към разширителния съд, това естествено не гарантира, че при колегата ще има или няма да има евентуални проблеми след сипването на добавка, няма как някой да му даде 100% гаранция - после ако стане нещо с колата му, кой ще му възстанови пари :idea:


Потребителски аватар
kgdim
Мнения: 401
Регистриран на: Сря 10 дек 2008 21:29
Автомобил: MK4 Black ...
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Голф 4 - Пукнат радиатор

Мнениеот kgdim » Вто 20 мар 2012 14:34


Аз имам МБ124 преди 3 години някаде започна да сълзи радиатора налях течна добавка на ликимоли и до сега не е мраднал.Според мен пробвай първо с добавка ако се получи и издъжи колкото при мен след 3 години я камилата я камиларя :bishop


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6152
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Голф 4 - Пукнат радиатор

Мнениеот ktamen » Вто 20 мар 2012 15:06


И с добавката май опира до късмет, но има риск да пострада е нещо друго, а не само радиатора. Затова пък е най-евтиния вариант.


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Голф 4 - Пукнат радиатор

Мнениеот zfa159 » Вто 20 мар 2012 22:25


Моят Пасат сумарно има 5 добавки в себе си mhihi .Ползвам добавка на Holts и съм я сипвал на много хора и никой не е имал оплаквания.Първите две бяха за стария ми радиатор,закрепих му живота с две години (имаше доста готин теч),после купих нов радиатор за доста пари (към 250лв) и той изкара 1 година,след което се разтече (понеже го измих с водоструйката и взе да прокапва по мъничко).Отнесе още една добавка.Следващата година пак го измих и пак протече - още една добавка.Тази година го измих пак и ест. пак протече - 5-та добавка :) .Добавката всеки път от 6-те,го запуши безпроблемно на 100% и няма никакви други поражения по колата - парното може да те свари,тънкия маркуч си е чудесен.Все за 5 добавки,щях да прецакам нещо,ако тези добавки не бяха добри.В моят случай си смених стария радиатор,защото ми омръзна след всяко миене да му сипвам добавка,ама и с новия имам същия проблем :) Не говоря за миене отпред,както ги мият на автомивките,говоря за тотално разглобяване на колата,сваляне на радиатора и миене докато е отвън (карам из мизерни пътища и събира много пясък,пепел,камъчета и т.н.,които минават през климатичния и спират във водния).
:beer


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Голф 4 - Пукнат радиатор

Мнениеот Iezekil » Вто 20 мар 2012 22:45


и като го свали,ще види че е изгнил...нов и забравяш...а за добавките се сещам,че един колега беше чукнал и яйце,та смени после почти всичко.Моя е китайски и го карам над 6 години вече,на времето беше 300кинта...


free_hard
Мнения: 147
Регистриран на: Вто 15 дек 2009 19:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Голф 4 - Пукнат радиатор

Мнениеот free_hard » Вто 20 мар 2012 23:30


Лепили са радиатор пред мен със SUN-FIX някакво лепило от две части /като пластелин/. В последствие си взех една кутийка да имам. Гледам сега листовката, че издържа на 200 градуса, което би трябвало да свърши работа. Нямам идея дали в твоя случай, ще стане - аз съм възстановявал с него само едно счупено парче от спойлер, та го шлайфах и след това боядисвах /търпи и на такива корекции/. Пробвай с него, че поне няма да ти се налага след смяна на антифриз да сипваш добавки на ново.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: jorogrp, speedvw и 253 госта