Включи се в кампанията на VWclub.bg "Да помогнем на Вальо - Snejoky"!
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria
Дата и час: Нед 26 Окт 2014 9:41

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Шаблон за заглавията на теми, публикувани в този раздел!

Изображение

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
POST Заглавие: Компютър RP 1.8 Mono Публикувано на: Нед 15 Юли 2012 17:10 
Аватар

Местожителство: София
Колеги имам проблем с тоците на голфчето ( води се моно инжекция но е с 2 помпи, една в резервоара и една нагнетателна от долу. Колата не е преправяна така е купена). Като прочетох разбрах, че е рядък модел, заради помпите. Проблема ми е с компютъра и пробвах да слагам от други РП мотори и няма никаква разлика. Въпроса ми е дали има разлика в компютрите при двата модела (с една или с 2 помпи). И ако е "ДА" дали трябва номерата по Bosch и VAG на новия комп да са едни едни и същи с настоящия ми компютър ? http://alfa.kachi-snimka.info/images/arx1342368230h.jpg

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Компютър RP 1.8 Mono Публикувано на: Нед 15 Юли 2012 18:36 
Аватар

Местожителство: София,Плевен
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
РП с две помпи не съм виждал! :shock Какъв ти е проблема с Компа,че търсиш друг?

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Компютър RP 1.8 Mono Публикувано на: Нед 15 Юли 2012 18:55 
Аватар

Аз пък не съм виждал RP с една помпа! mhihi Всички са с 2 заводско и това не ги прави редки.
Компютрите са 2 модела - с 25 и 35 пина, няма как да ги объркаш, буксите са различни.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Компютър RP 1.8 Mono Публикувано на: Нед 15 Юли 2012 19:07 
Аватар

Ами колата не иска да пали. Смених масло и гарнитури на капака на клапаните, на картера гарнитурата и тръгнах и колата ми изгасна в движение, заби муцуната и спря. Гледахме свещи, помпи, бензин стига отпред до дюзата а самата дюза не иска да отвори да пусне бензина. Като дам дирекно на дюзата ток от акумолатора и почва да пръска, и ако врътна стартера пали веднага, и работи там около 5-10 сек, докато изгори това което е впръснало и после изгасва. На всякъде стига ток , смених 2 компютъра пак от РП мотор и не става и купих и ново реле за помпите . Викнах един познат и след много ръчакане остановихме, че на релето, което подава импулс към помпите да тръгнат е разменило полюсите, на - идва + и обратното... до колкото съм запознат компютъра предава информацията на релетата кое кога да подаде импулс ?? Мисля, че някаде е дало на късо по електрониоката, защото всичко е наред. Като цяло това ми е проблема... :/ от 5 дена съм се хванал за главата

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Компютър RP 1.8 Mono Публикувано на: Нед 15 Юли 2012 19:13 
Аватар

Релето вероятно си е наред, не го ръчкайте. Като дадеш контакт помпата върти ли и кара ли бензин до моното?
Релето има - и като дадеш контакт този - става +, което е нормално. Доколкото разбирам, не ти стига ток до дюзата, за да отваря тя. Прозвъни си кабела от компа до дюзата и виж дали не е прекъснат. Вероятно си с 25-пинов комп, номер 13 ти е управление на дюзата.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Компютър RP 1.8 Mono Публикувано на: Нед 15 Юли 2012 19:15 
Аватар

Да тока който стига до дюзата е прекалено слаб за да я отвори, като цяло кабела си е наред този от дюзата до компа, гледах го

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Компютър RP 1.8 Mono Публикувано на: Нед 15 Юли 2012 19:19 
Аватар

Колко слаб, колко волта? Съпротивление мерил ли си му от пина на компа до дюзата?
Или имаш пад заради зацапани контакти някъде (букси), или компа се е предал. Аз залагам на първото. Почисти със спирт на спрей (контактен спрей) буксата на компа и буксата на моното и виж ще идва ли по-висок волтаж до дюзата.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Компютър RP 1.8 Mono Публикувано на: Пон 16 Юли 2012 0:34 
Аватар

Колко волта трябва да идва до дюзата на моното защото го мерих с крушка като цяло да вида дали идва някакъв ток до самата дюза и лампата едвам светеше и колко Ом-а трябва да идват на пин-а на компа до дюзата, и ако идват прекалено малко или повече какво да констатирам, че компа е заминал. Защо като продвах другите 2 компа тогава пак от РП мотор нямаше разлика, не ми вярва да е станало от зацапани букси защото го направи в движение докато карах с 80/90 км/ч... всичко стана изведнъж..

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Компютър RP 1.8 Mono Публикувано на: Пон 16 Юли 2012 18:34 
Аватар

Местожителство: София,Плевен
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Cern Swiss написа:
Аз пък не съм виждал RP с една помпа! mhihi Всички са с 2 заводско и това не ги прави редки.
Компютрите са 2 модела - с 25 и 35 пина, няма как да ги объркаш, буксите са различни.

Това не го разбрах сериозно ли го мислиш?При първите Рп-та имам спомен ,че са с 6В дюза през гасящ резистор(външен),което до някъде обяснява слабото светене на лампата!Провери си датчика на Хол,защото ,ако е повреден няма да има и управление на дюзата! :idea:Комутатора и Бобината проверени ли са?

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Компютър RP 1.8 Mono Публикувано на: Вто 17 Юли 2012 0:01 
Аватар

Датчика на Хол работи, както комутатора и бобината.. ток има да те утепа :? Голям филм е тази кола

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Компютър RP 1.8 Mono Публикувано на: Сря 18 Юли 2012 11:13 
Аватар

Колеги, много съм зле... след 1 седмица търсене защо колата не пали... вчера разбрахме, че ни бяга маса.. и след продължително ръчкане открихме, че масата която се връзва за главата на двигателя, просто беше изпаднала facepalm facepalm

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа