Ел стъкла голф 3

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
koby
DarkSidE of The WorlD
Мнения: 1054
Регистриран на: Вто 06 яну 2009 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: елин пелин
Контакти:

Ел стъкла голф 3

Мнениеот koby » Чет 05 дек 2013 7:27


Здравеите колеги проблема ми че правя основен ремонт по купето и си купих задни врати с ел стъкла и сега искам да ги свържа да работят ако някои е правил този ъпгреид и може да помогне ще съм много благодарен . предварително

Последна промяна от koby на Чет 05 дек 2013 10:06, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
slaveiko67
Мнения: 2120
Регистриран на: Сря 03 ное 2010 10:23
Автомобил: Golf 3 GT TDI
Двигател: AFN 96g
Местоположение: Montana

Re: Ел стъкла

Мнениеот slaveiko67 » Чет 05 дек 2013 7:38


За каква кола става въпрос,Колега? :screwy


Потребителски аватар
koby
DarkSidE of The WorlD
Мнения: 1054
Регистриран на: Вто 06 яну 2009 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: елин пелин
Контакти:

Re: Ел стъкла

Мнениеот koby » Чет 05 дек 2013 8:20


Голф 3 1.9 тди 96г искам да прекарам инсталация за задни ел стъкла и копчето на таблото

Последна промяна от koby на Чет 05 дек 2013 10:10, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19571
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Ел стъкла

Мнениеот radotom » Чет 05 дек 2013 9:06


Като е за Голф 3 - допиши го в заглавието.
И си изключи подписа от браузъра на телефона.
Подписите във Форума са забранени!


Потребителски аватар
Dpop
Мнения: 3400
Регистриран на: Сря 25 окт 2006 15:57
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ел стъкла голф 3

Мнениеот Dpop » Чет 05 дек 2013 12:02




Потребителски аватар
vwg3
Мнения: 538
Регистриран на: Пет 07 окт 2005 19:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ел стъкла голф 3

Мнениеот vwg3 » Сря 11 дек 2013 15:19


Колега,казвам го от опит,ако колата ти е отзад с механични стъкла,не се занимавай да и слагаш ел!При голф 3 това не е екстра а проклетия!Приеми го както искаш :biggrin


Потребителски аватар
koby
DarkSidE of The WorlD
Мнения: 1054
Регистриран на: Вто 06 яну 2009 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: елин пелин
Контакти:

Re: Ел стъкла голф 3

Мнениеот koby » Сря 11 дек 2013 22:14


Защо какво толкова му е лошото


Потребителски аватар
lazar dudev
Мнения: 10
Регистриран на: Пет 30 мар 2012 12:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofiq

Re: Ел стъкла голф 3

Мнениеот lazar dudev » Сря 11 дек 2013 22:44


И аз те съветвам да не слагаш ел. стъкла на задните врати.През два - три месеца ще сменяш или жила на машинки или самите машинки.


Потребителски аватар
koby
DarkSidE of The WorlD
Мнения: 1054
Регистриран на: Вто 06 яну 2009 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: елин пелин
Контакти:

Re: Ел стъкла голф 3

Мнениеот koby » Чет 12 дек 2013 0:16


Е да ама то това не е за игра и аз ще сложа


Потребителски аватар
mania
Мнения: 1749
Регистриран на: Съб 27 яну 2007 11:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Ел стъкла голф 3

Мнениеот mania » Чет 12 дек 2013 22:03


Трети глас против. Игра ще стане като ги сложиш :) Калпави са, а според доста майстори повечето са вторично слагани в Италия, когато коли колите са били още нови. Разбираш, че става въпрос за системи, които са изначално добавка.


i3v3a3n
Мнения: 519
Регистриран на: Вто 18 мар 2008 23:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ел стъкла голф 3

Мнениеот i3v3a3n » Пет 13 дек 2013 0:24


не се занимавай сложно е не е за тебе , трябва да си наполовина луд за да се захванеш , ще ти кажа защо разглобил съм доста машинки и инсталацийки има доста разновидности , едни инсталаций са с повече жички от други явно има разлика в модела и годината на производство на електрониката в самата машинка , инече самите куплунзи са им еднакви , ще я опроводиш ще ги вържеш и накрая няма да тръгнат или може да тръгнат ма да изгори нещо или да не работят коректно , друго което е важно , задните машинки се оправляват по някакъв начин от предните или може би от шофьорската , тя е нещо като мастър машинка , щото като пъхнеш ключа и го задържиш в ключалката може да отвориш едновременно или затвориш всички прозорци , не знам къде седи тая електроника предполагам в самите предни машинки на по новите пък модели има изчакване водят го комфорт модул един по един сваля или качва прозорците , това искам да ти кажа че ако не ти паснат годините на пройзводсво и моделите на машинки инсталации , или няма да тръгнат корекно или нещо ще изгори ... това може да го направиш ако свалиш сичко от една кола и сис сигурен че на нея всичко е работило , машинки инсталации кабели , че даже мой съвет е ако го правиш смени и предните , точно за да си сигурен че всичко по инсталацията ще пасне инече всичко друго е на риск, имай предвид че отпред на таблото има и двоен бутон за отваряне на задните стъкла и за него ти треа инсталация , ако го правиш го направи както трябва


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Ел стъкла голф 3

Мнениеот myrshavija » Пет 13 дек 2013 5:52


Тук последните трима "специалисти" написаха толкова глупости, че да ти се изправи косата - конкретно i3v3a3n, mania и lazar dudev. Нито се развалят през три месеца, нито са слагани повечето допълнително в Италия, нито е такава космическа технология, както го описа най-многословния.
Аз имам 2 3-ки с ел-стъкла, отварял съм поне по една врата и на двата заради механизмите, както и на един приятел колата - той си я купи с летви отзад - проблемът обикновено е в пластмасовите части - ролката до моторчето, на която се навива жилото или при водачите - там, където се фиксира "сачмата" на жилото. След подмяна грижи не сме имали. Все пак са пластмаси на по 20-на години вече и е напълно нормално да не са вечни.
За окабеляването - аз ползвам Аутодата, а и в мрежата има схеми. Ако имаш цялата инсталация от друга кола е най-лесно, защото можеш да се ориентираш по цветовете на кабелите. Продават се и цветни кабели. Аз, като твърде мързелив, купих някакви с различни цветове - комбинации от черно, червено, бяло и със силиконова изолация, описах си инсталацията и нося схемата в багажника - като пусках нови кабели за ел. фарове.
Щом ти се занимава, осигури си всички копчета, кабели и пластмаси по вратите, разпечатай си схемата и давай смело! И не забравяй, че ток се взема от бушониерата, а не от акумулатора! :mrgreen



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 40 госта