Golf 3 1.8 моно Датчик за маслото

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
ozyrus
Мнения: 227
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 22:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Датчик за маслото

Мнениеот ozyrus » Пет 14 мар 2014 17:18


fill написа:Попаднал си на менте масло.
:th_up
fill написа:същия проблем и аз го имах. Маслото ми беше Esso
после смених с LIQUI MOLY,пак същото и откакто започнах да си купувам масло от един колега ,/който се подвизава и в ауди форума ,не го назовавам да не излезе ,че му правя реклама/няма лампа ,няма зумер ,няма дявол ,вече 5-та година.




Потребителски аватар
Kosioo
Мнения: 46
Регистриран на: Вто 25 фев 2014 9:52
Автомобил: VW Touran
Двигател: 2.0L I4 EcoFuel

Re: Датчик за маслото

Мнениеот Kosioo » Нед 16 мар 2014 17:52


Kosioo написа:свети жълтата лампа за маслото, което значи "ниско ниво на маслото". Има и червена, която означавала "ниско налягане на маслото"

Колеги, май датчика за нивото на маслото, който е в картера е за смяна. Това е по-кофти варианта, тъй като той е към 170 лева, докато датчика за налягането на маслото е 10-15лв. :icon_sad

Ако някой има същия проблем и се чуди, защо като провери маслото лампичката угасва, това е отговорът:
"Когато се отвори предния капак за повече от 30 секунди, на таблото се нулира предупреждението за ниво."


kaloqnoveca
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 02 дек 2015 21:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Датчик за маслото

Мнениеот kaloqnoveca » Чет 19 май 2016 6:25


Колеги помагайте .Смених маслото и зумера ми се обади отново .golf 1.4 abd 92 g.благодаря


dimitars
Мнения: 282
Регистриран на: Чет 09 мар 2006 20:54
Автомобил: Golf 3
Двигател: AEA
Местоположение: Пловдив

Re: Golf 3 1.8 моно Датчик за маслото

Мнениеот dimitars » Сря 01 юни 2016 19:59


Маслен филтър. При смяната е затегнат с ключ, вместо на ръка. И клапанът в него се е повредил от пренатягането. Или завивайте на ръка или ползвайте филтър без клапан за високо налягане /MAN примерно/.Другите варианти са датчик, табло и най-сериозното-основни и биелни лагери.Последното изисква отваряне на двигателя.


Потребителски аватар
AgressioN
Мнения: 36
Регистриран на: Пон 02 май 2016 18:31
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN
Местоположение: Лом

Re: Golf 3 1.8 моно Датчик за маслото

Мнениеот AgressioN » Сря 15 юни 2016 13:27


Имам проблем и аз явно с тези датчици. Интересува ме някой може ли да ми каже кой са оригиналните датчици за ниско и високо налягане на маслото. Golf 3 1H1 ABD 1.4 МОНО ИНЖЕКЦИЯ


Потребителски аватар
ico.petrofv
Мнения: 20
Регистриран на: Чет 13 окт 2016 18:00
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: 1800 90 hp ABS

Re: Golf 3 1.8 моно Датчик за маслото

Мнениеот ico.petrofv » Пон 28 окт 2019 16:47


Колега, правиш един мост от единия датчик до един от 4-те кабелчета в ляво на двигателя(като застанеш пред него), там където са и може да спре със пищенето и светенето. Ако не стане с единия датчик, пробвай с другия. При мен така го успокоих :D



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 44 госта