Vento 1993 г. ABS - въпрос за предно дясно бомбе

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
vento8836
Мнения: 1
Регистриран на: Нед 06 юли 2014 19:31
Автомобил: Vw Vento
Двигател:

Vento 1993 г. ABS - въпрос за предно дясно бомбе

Мнениеот vento8836 » Чет 24 юли 2014 11:24


Здравейте колеги! Бомбето е доста загнило и ме е старах да не се скъса . Та въпроса ми е как да го оправя ? Да го заваря или да сменя цялото бомбе и дали ще се намери такова ?
Прикачени файлове
Заснемане 12.jpg
Заснемане1.jpg




emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: Vento 1993 г. ABS - въпрос за предно дясно бомбе

Мнениеот emo-gar » Пон 28 юли 2014 19:43


То май не бомбето,а ламарината около него я няма,за какво ще се завари друго бомбе?Профилиране на ламарина по подкалника и заварка на здрави места.И въпреки това,ако е немарливо-една година му давам...Лош ти е случаят,хвърлих едно Венто вече поради подобни ръжди.Става,ако си имаш място,флексче,ламарина и телоподаващо...едно чукле,ножичка...битум за обработка после....Ама се съмнявам само там да е проблемно...


Росен2
Мнения: 408
Регистриран на: Нед 30 мар 2014 19:58
Автомобил: Golf III
Двигател: AAM 1996

Re: Vento 1993 г. ABS - въпрос за предно дясно бомбе

Мнениеот Росен2 » Пон 28 юли 2014 19:49


Продавай на части.От тоя дръгел нищо не става .


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: Vento 1993 г. ABS - въпрос за предно дясно бомбе

Мнениеот anonym0us » Пон 28 юли 2014 20:15


Колегите са прави, по-добре разпитай по-обстойно какво е положението преди да прибързаш, да закопаеш едни пари и после пак да се наложи да махаш колата! Според мен, това на снимката ако се наложи да се разчисти до здрава ламарина, ще стигнеш и до арката! Така на снимка не може да се кажа много! Направи и една снимка на подкалника отдоло, при отворен капак, да видим дали пораженията са големи! Но според мен може да се направи, само да е от човек който знае какво прави, а не да я китоса и до там!


Росен2
Мнения: 408
Регистриран на: Нед 30 мар 2014 19:58
Автомобил: Golf III
Двигател: AAM 1996

Re: Vento 1993 г. ABS - въпрос за предно дясно бомбе

Мнениеот Росен2 » Пон 28 юли 2014 20:30


Абе хора,това е кош....Тоя кош е станал на срекме като го гледам,той няма как да бъде направен качествено,дори и да се осигури пространство,да се свали мотора,макферсоните...дълга и широка,съосие да се спазва.Просто няма как да стане.
Ше вземеш да се пребиеш някъде с тая бангия.Зимата от раполяка ,дупките и студа,ръждивите места ще се разкривят още повече.
Примирете се.На всяко нещо си идва края,и ние един ден ще хвърлим топа.Личното ми мнение е че е абсолютно нецелесъобразно да се прави тоя гнилоч.


Потребителски аватар
Stoqnov_
Мнения: 128
Регистриран на: Пон 02 яну 2012 23:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Balgariq

Re: Vento 1993 г. ABS - въпрос за предно дясно бомбе

Мнениеот Stoqnov_ » Вто 29 юли 2014 13:44


Колега "vento",, ако прочетеш случайно темата, както аз я чета - голям смях ще падне,, то всички коли трябва да са на части при това положение :biggrin :biggrin
Та, остави колегите с бисерите, щото всички коли са или за на части или за вторични,, виждал съм ръжди на две-три годишна кола,, оправят се, никви грижи. Ще ти дам пример - преди повече от пет години кърпих една Е 30-ка /те имат заводски проблем с ръждите/ и още не се е разпаднала, а се кара мъжката - на дрифт /там натоварванията на купето нямат нищо общо с ежедневното шофиране/. Просто ти трябва парче 7-8 мм ламарина, 30 на 30, 40 на 40 или нещо такова и някой, който не са му леви и двете ръце и не ги ползва само за да си обува гащите през главата.
Та,, ще се изреже до здраво около бомбето, ще се изчука във нужната форма парче ламарина и ще се прикапе качествено. То си има начин да се изкърпи толкова елементарна дупка без да дърпа ламарината и да се разваля съосието, не трябва само да се пише и чете по форума,, работи се и се учи или отиваш при човек дето вече се е научил поне на такива елементарни неща. После обилно грунд /ако не знаеш какъв или майстора ти няма под ръка - пиши ми на лично да ти обясня как се консервира, ще купиш каквото е необходимо - накрая да се запечата/.
От там нататък - ще я караш некой година, да ти върши работа, нищо повече. Но ако само това ти е проблема по купето -- ми то проблеми нямаш.


Росен2
Мнения: 408
Регистриран на: Нед 30 мар 2014 19:58
Автомобил: Golf III
Двигател: AAM 1996

Re: Vento 1993 г. ABS - въпрос за предно дясно бомбе

Мнениеот Росен2 » Вто 29 юли 2014 14:39


Еми хубаво колега.Направи му го ти тогава.Изрязвай до здраво,криви оня 7-8 мм ламарина дето си написал,Прикапи ....щом викаш че е елементарно ония две бомбета,разкачи всичко по колата отпред,после минете на стенд,и му дай разбира се най важното - гаранция за работата си.В смисъл че си го направил здраво ,а не заливосал само,и няма да се пребие като куче зимата като удари в някоя бабунка.
Накрая искам да чуя от тебе лично - на каква цена ще му направиш това цялото упражнение.
Ако го устройва човека цената - направо да ти я кара !
А аз иначе знам че всичко се прави.
пп.Ти знаеш ли,че на мен ми искат 120 лева само за да ми изправят 5 сантима на калника долу,дето закачих малко бордюра,и що има дума и сам мога си го оправя ?
Да ми сменят изгнилото на прага под вратата (50 см)(там дето всички Голфове пишман майсторите слагат лапите на подемниците и им ебават майката)ми искат 150 лева ???


Потребителски аватар
Stoqnov_
Мнения: 128
Регистриран на: Пон 02 яну 2012 23:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Balgariq

Re: Vento 1993 г. ABS - въпрос за предно дясно бомбе

Мнениеот Stoqnov_ » Вто 29 юли 2014 16:56


Колега, "росен2"

май те ебават разни хора,, пиши ми на лично и остави един телефон, ако си близо до мене и не съм на работа ще го оправим срещу едно зареждане на барбекюто. Няма да даваш пари, няма проблем за това, все пак идеята на форума е взаимопомощ до колкото може,, не пиши глупости за гаранции иначе, идея си нямаш че сигурно една трета от вкараните от чужбина коли са кърпени, боядисвани или изпъвани след катастрофа. Ама идея си нямаш. Това е елементарно,, вече не се учудвам, че хората които реално правят коли избягват да пишат тук. Не бива форумът да е просто говорилня, трябва да има и нещо градивно.


Росен2
Мнения: 408
Регистриран на: Нед 30 мар 2014 19:58
Автомобил: Golf III
Двигател: AAM 1996

Re: Vento 1993 г. ABS - въпрос за предно дясно бомбе

Мнениеот Росен2 » Вто 29 юли 2014 17:12


Stoqnov_ написа: Ама идея си нямаш. Това е елементарно,

Знам колко е елементарно.Съседа вчера си взе старата двуврата Мазда 323 от бояджия.600 лева само боядисване,като нищо не е кърпено по нея.Тя струва 600 лева самата кола.
Абе човеко,що говориш глупости не зная.Заклевам се че пари им давам да ми оправят дребния проблем и не щат.С дреболии не им се занимава,щото са претрупани със смачкани таралясници нови години ,взети на търг от Швейцария,и там бичат хилядарки.
Тенекебояджиите за по малко от 100 лева на детайл не работят никъде ! И това е стартово.
Да не говорим че са претрупани ,подхождат избирателно,и се налага да чакаш ред понякога и месеци.
Никой не те е*е...
По добре двигател да правя 100 пъти,отколкото бомбета ,тенекета и шасита...


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Vento 1993 г. ABS - въпрос за предно дясно бомбе

Мнениеот muns61 » Вто 29 юли 2014 20:08


Ми тва е, пазарна икономика. Никой не ще да кърпи стари бараки за малко пари, всеки си гледа интереса.
Инак за кърпеж не се ползва ламарина по-дебела от 2 мм. А и къде по купето има такава? Здравината на конструкцията идва не от дебелината на материала...


Потребителски аватар
Stoqnov_
Мнения: 128
Регистриран на: Пон 02 яну 2012 23:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Balgariq

Re: Vento 1993 г. ABS - въпрос за предно дясно бомбе

Мнениеот Stoqnov_ » Сря 30 юли 2014 12:50


Да не правя реклама на определен сервиз - че тук при нас цените са съвсем различни и се работи съвестно,, но явно тея вашите са се ояли доста :biggrin
Дайте им лабаво, щом са такива скъперници. България е малка, кадърни момчета, които не искат да забогатеят с направата на един определен детайл има в почти всеки град в страната,, просто не ходете при тея оядените.


Потребителски аватар
victory1983
Мнения: 266
Регистриран на: Съб 28 юли 2007 13:06
Автомобил: vw golf 3 1993
Двигател: ABF
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Vento 1993 г. ABS - въпрос за предно дясно бомбе

Мнениеот victory1983 » Чет 31 юли 2014 16:09


На жена ми на колата бе изгнило така само и единствено едното бомбе,дори амортесьора се бе опрял в капака,но се хвана един майстор и без много да се чуди го направи по по-горе описания начин,грундира го и вече 2-3 години колата си движи без проблем!Но не съм се и замислял за едно бомбе да я разпилявам на части!Едно време как беше-на жигулките и ладите само вратите не се изкърпваха,нова боя и още 7-8 години изкарваха!


Потребителски аватар
ivostefanov
Мнения: 2464
Регистриран на: Нед 04 окт 2009 10:34
Автомобил: Audi A4
Двигател:
Местоположение: София

Re: Vento 1993 г. ABS - въпрос за предно дясно бомбе

Мнениеот ivostefanov » Пет 01 авг 2014 21:07


... бракувахте колата и какво ли не :screwy
:lock



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 183 госта