1995 75кс 1.6 голф 3 Проблем с барабан

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
VWGOLF1995
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 11 ное 2015 18:37
Автомобил:
Двигател:

1995 75кс 1.6 голф 3 Проблем с барабан

Мнениеот VWGOLF1995 » Нед 07 фев 2016 17:39


Здравейте нов съм в сайта днес отворих барабана за да пръсна със спрей пружините защото скърцаха при връщане на педала от спирачката но при слагането нещо се обърка и сега не се върти самият барабан моля ако може някой да ми опише защо да отбележа че при вкарване на барабана едвам го вкарах някъде объркал ли съм трябва ли да има грес ? благодаря предварително "1995 75кс 1.6 голф 3"

Последна промяна от icokr на Нед 07 фев 2016 20:23, променено общо 1 път.
Причина: пунктуационните знаци..




emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: 1995 75кс 1.6 голф 3 Проблем с барабан

Мнениеот emo-gar » Нед 07 фев 2016 19:52


Колега,
По същество:скърцането се случва точно в мястото на контакт на феродовите челюсти със защитната ламарина(тавата).Действително,точно в тези точки се маже мнооого тънко с "медна" грес,като предварително мястото се почиства с телена четка.Ефектът не е вечен.Самата операция изисква демонтажа на спирачните челюсти,ако се прави по "мързеливия" начин-да се пази повърхността на феродото!
Ще се наложи отново да свалиш барабана,ама този път разхлаби ръчната спирачка(гайките под лоста) и повдигни "рибката" през отвор на болт(писано е доста как се прави),провери дали не са изпаднали елементи от системата,особено едни пружинки и ламаринена шайба с "кръстат" отвор-тя държи накладката към "тавата".
Като приключиш успешно с монтажа,удари една "яка крачна",после настройвай ръчната.
А с лагерите на барабана...?..предполагам да си запознат...



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта