Голф 2 като загрее светка лампата на маслото?????

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Голф 2 като загрее светка лампата на маслото?????

Мнениеот muns61 » Чет 12 авг 2010 19:42


fil 79 написа:Сервез му е майката.Успех
П.П.:И не си правете експерименти да карате колите си
с свирещи зумери и светещи лампи ако не е било нужно
немеца нямаше да го сложи.Парите са си ваши.

Като го скапе, ще му го направя!
Само пари да има...
:beer




alex26
Мнения: 70
Регистриран на: Пон 19 ное 2007 22:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик

Re: Голф 2 като загрее светка лампата на маслото?????

Мнениеот alex26 » Пет 13 авг 2010 12:38


muns61 написа:Лампа свети и пищи зумер от ниско налягане или дефектен датчик. Ако е датчик - смяна.
Ако не е, се търси причина, но тя не е от филтъра. Ако е запушен, маслото минава през разтоварващ клапан. Ако е запушена цедката на помпата, ще свети на по - високи обороти. Ако не е от това, рядко е маслото на висока температура. И накрая остана най - неприятното - големи луфтове по мотора. За щестие, най - редкият вариант. Та остава да се направи съответната диагностика.
:beer

Здравеите колеги,парво искам да благодаря на всички които участваха с мнения и предположения!Проблемат вече е решен, послушах ви и премерих налягането на маслото,оказа се ,че при загрял мотор и при 2000 оборота имам 4 бара налягане а при тихите обороти ми е 1,6 бара-маисторат каза , че е супер и проблемат е от датчик! Оказа се бялиат датчик на масленият филтар,сменихме го и краи на светкането и пискането!Пиша решенеието на проблема с цел да помогна и аз на някои колеги които имат сашият проблем!Оше един пат ви благодаря :bowdown :bowdown :bowdown :bowdown :bowdown :обичам ви !


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Голф 2 като загрее светка лампата на маслото?????

Мнениеот muns61 » Пет 13 авг 2010 14:12


Добре, че е от датчик, а не е нещо сериозно!
:beer


Потребителски аватар
titi7707
Мнения: 2482
Регистриран на: Вто 05 сеп 2006 21:21
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABS 1993
Местоположение: Плевен

Re: Голф 2 като загрее светка лампата на маслото?????

Мнениеот titi7707 » Съб 14 авг 2010 18:31


alex26 написа:
muns61 написа:Лампа свети и пищи зумер от ниско налягане или дефектен датчик. Ако е датчик - смяна.
Ако не е, се търси причина, но тя не е от филтъра. Ако е запушен, маслото минава през разтоварващ клапан. Ако е запушена цедката на помпата, ще свети на по - високи обороти. Ако не е от това, рядко е маслото на висока температура. И накрая остана най - неприятното - големи луфтове по мотора. За щестие, най - редкият вариант. Та остава да се направи съответната диагностика.
:beer

Здравеите колеги,парво искам да благодаря на всички които участваха с мнения и предположения!Проблемат вече е решен, послушах ви и премерих налягането на маслото,оказа се ,че при загрял мотор и при 2000 оборота имам 4 бара налягане а при тихите обороти ми е 1,6 бара-маисторат каза , че е супер и проблемат е от датчик! Оказа се бялиат датчик на масленият филтар,сменихме го и краи на светкането и пискането!Пиша решенеието на проблема с цел да помогна и аз на някои колеги които имат сашият проблем!Оше един пат ви благодаря :bowdown :bowdown :bowdown :bowdown :bowdown :обичам ви !

чак сега виждам темата и аз като теб си измих двигателя и като загрее на 70градуса и почва да свети лампата на маслото!оказа се датчика и поради тази причина вече 4години не съм мил двигател !


Потребителски аватар
moreg
Мнения: 467
Регистриран на: Вто 03 апр 2007 18:59
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: KR
Местоположение: София
Контакти:

Re: Голф 2 като загрее светка лампата на маслото?????

Мнениеот moreg » Чет 04 ное 2010 14:37


И при мене същата работа оказа се датчика за високо налягане на маслото, бял на цвят!
Изображение
Както си карам примерно със 150/160 км и излезна от магастралата и скороста падне на 90/100 при около 2000/2500 оборота и светкаше лапмата за маслото и пищеше зумера, вдигнах капака и какво да видя около датчика за високо налягане на маслото омаслило яко!
Просто пластмасата им се спича с годините и почва да пуска оттам (на снимката се вижда маслото) губи налягате и затова светва диода за маслото!
Смених датчика и няма проблеми :D


tenko_95
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 11 мар 2011 22:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Голф 2 като загрее светка лампата на маслото?????

Мнениеот tenko_95 » Съб 21 май 2011 19:59


Изключвам двата датчика и продължава да свири и свети лампата за маслото Защо? Замервах датчиците работят и двата отваря на 1950 Оборота,вдига налягане,Смених маслото от 10W40 на 15W40 и пак продължава да свири и свети.Дайте Съвет.Голф 3 1.6 Моно Инжекцион Бензин/Газ 1994г.


dsc
Мнения: 9
Регистриран на: Пет 25 авг 2006 15:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Голф 2 като загрее светка лампата на маслото?????

Мнениеот dsc » Нед 29 май 2011 15:45


tenko_95 написа:Изключвам двата датчика и продължава да свири и свети лампата за маслото Защо? Замервах датчиците работят и двата отваря на 1950 Оборота,вдига налягане,Смених маслото от 10W40 на 15W40 и пак продължава да свири и свети.Дайте Съвет.Голф 3 1.6 Моно Инжекцион Бензин/Газ 1994г.


Имах подобен проблем.Проблема се оказа в таблото ми...Смени си всички електролитни кондензатори..


Потребителски аватар
boraks
Мнения: 366
Регистриран на: Нед 07 мар 2010 20:42
Автомобил: VW MK 3
Двигател: ABF 1994
Местоположение: София

Re: Голф 2 като загрее светка лампата на маслото?????

Мнениеот boraks » Пет 08 юли 2011 10:36


Колеги и аз имам този проблем на моят Голф 2 1.6 карбуратор ЕЗ мотор. Понякога като я наспъпя по-рязко зумера започва да пищи, изгасям колата, запалвам я и се оправя, но дали е сдал мотора :( Кой-знае на колко хиляди километра е вече, нищо че показва 250 000.


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: Голф 2 като загрее светка лампата на маслото?????

Мнениеот joker » Пет 08 юли 2011 21:08


muns61 написа:Лампа свети и пищи зумер от ниско налягане или дефектен датчик. Ако е датчик - смяна.
Ако не е, се търси причина, но тя не е от филтъра. Ако е запушен, маслото минава през разтоварващ клапан. Ако е запушена цедката на помпата, ще свети на по - високи обороти. Ако не е от това, рядко е маслото на висока температура. И накрая остана най - неприятното - големи луфтове по мотора. За щестие, най - редкият вариант. Та остава да се направи съответната диагностика.
:beer

Абе ти сложи Filtron пък да видиш дали не е от него...Мен акъла ми се взе преди 3 години....добре,че
WILI 98 ми даде правилния съвет! :bowdown



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 46 госта