Golf MK4 1.9 TDI 110hp ремонт на счупено ухо на блока?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
poyker
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 27 юли 2008 15:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Golf MK4 1.9 TDI 110hp ремонт на счупено ухо на блока?

Мнениеот poyker » Нед 27 юли 2008 15:39


Здравйте. Притежател съм на фолксваген голф 4 1.9 тди 110 коня. Колата има счупено ухо на блока на двигателя. Въпросът ми е дали е възможен ремонт на тази повреда и колко би струвал един такъв ремонт. От сервиза в който закарах колата ми казаха че трябва да сменям цялият блок и ми предлагат нов блок за скромната сума от 12 000 лева :roll: та тя цялата кола струва толкова :shock Все пак ако не може да се оправи това по-добре да търся блок на старо(незнам това дали е възможно и колко би струвал един блок на старо) за да ми излезе ремонта в разумни граници. Всякакви идеи са добре дошли!
Ето и малко снимки за да ви стане по-яно: http://lh6.ggpht.com/boyko.stanev/SH-sq ... 081503.jpg
http://lh3.ggpht.com/boyko.stanev/SH-sq ... 081504.jpg
http://lh3.ggpht.com/boyko.stanev/SH-sq ... 081502.jpg

Последна промяна от poyker на Нед 27 юли 2008 23:21, променено общо 1 път.




andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот andro_ » Нед 27 юли 2008 17:51


За тая глупост 12К леа?!?!? Да вървят под ягодите.
Намери читав заварчик с чугунени електроди.
Баща ми би го направил за 10-на минути,обаче ще трябва разглабяне на двигателя.
Е,все пак зависи колко е натоварено ухото,но вярвам,че заварка ще свърши работа.
Д***а и сервизите некадърни.....
Ако трябва завари планка на блока и нова дупка и нов побългарен начин на захващане.
Какво се държи на конзолата с болта?
Някоя ролка?


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот chefito » Нед 27 юли 2008 18:29


кажи ми какво носи тва ухо, че не се ориентирам по снимките...


Потребителски аватар
ifidik
Мнения: 1709
Регистриран на: Пон 05 ное 2007 18:34
Автомобил: Corrado TDI 4x4
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот ifidik » Нед 27 юли 2008 20:06


докато се ориентираме на колегата двигателя ще падне.за да се завари ухо трябва пълно разоборудване на блока.


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Мнениеот niks76 » Нед 27 юли 2008 20:33


за съжаление наистина трябва да се разоборудва мотора,но все пак може да се направи-другите два болта на тампона не са достатъ4ни за натоварването


poyker
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 27 юли 2008 15:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот poyker » Нед 27 юли 2008 23:30


Благодаря на всички за мненията! Доколкото разбирам явно проблема ми може да бъде решен с заварка на този болт дето стърчи към блока. А пък тъпия сервиз ще ми иска 12К как ли пък не :twisted: Значи остава да си намеря читав майстор да ми го направи. Ако някой знае или има някой познат който може да свърши тая работа да пише ще съм му много благодарен :D


116-Harry
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 22 фев 2012 15:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Възможен ли е ремонт на счупено ухо на блок на голф 4

Мнениеот 116-Harry » Сря 22 фев 2012 15:47


Колега много жадно ме интересува факта до къде стигна с това счупено ухо че и аз имам същият проблем и се чудя дали заради това да не си продам колата :banghead: :banghead: :banghead:


topkarov
Мнения: 10
Регистриран на: Чет 28 юни 2007 9:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Възможен ли е ремонт на счупено ухо на блок на голф 4

Мнениеот topkarov » Чет 23 фев 2012 9:50


Колега здравей !
Аз карам голф 5 и преди малко повече от месец се сблъсках с подобен проблем
Заварката е напълно възможна стига да я направят по определената за целта технология става надеждно и сигурно
Моята я правиха в Пазарджик в специализиран за целта сервиз
Драмата е че наваряването като пари излезна около 100-на лв. но за да стигнеш до нея е необходимо двигателя да излезне от коша което означава скорости полуоски ел.инсталация общо взето само гол двигател трябва отиде за заварка което в пари вече излиза доста
Но все пак пред алтернативата 12 000лв .....
Ти решаваш
Поздрави !


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Възможен ли е ремонт на счупено ухо на блок на голф 4

Мнениеот zfa159 » Чет 23 фев 2012 10:08


Чугун се заварява след като е темпериран т.е. целия блок се загрява до дадена температура и чак след това може да се заварява така,че заварката да е здрава и качествена.Съответно за да загряваш блока,трябва да му няма всичките красоти по него - бутала,колянов вал,главата,всичките периферии по него - гол блок демек.
Иначе се заварява,изкарва някакво време и пак се разцепва точно до заварката.Пробвано е стотици пъти от кой ли не и резултата винаги е един и същи - след време се цепи точно до заварката.
Предвид,че си дизел,този ремонт ще ти излезе една кофа с пари.При дизелите нещата са по-скъпи,защото мотора работи в съвсем друг режим спрямо бензиновия и всичко е по-усилено.При едно такова разглобяване няма смисъл да не смениш сегментите,лагерите и да обслужиш главата,защото всичко е навън...само че говорим за неприятни цифри.После ще решиш да си смениш и съединителя,понеже така и така е разглобен и и там е една хубава цифра,ангренажи,ремъци,защото всичко ще е свалено...и Голф-а ти става супер позлатен...
Разбира се могат да ти го заварят,както на горния колега с 5-цата, без да вадят всичко от блока и да го темперират,както е технологията,но не е много ясно колко ще изкара.Иначе изваждането и връщането на двигателя на мястото му + разоборудването му от външните агрегати и оборудването му наново после (ако не се вадят бутала,галви и т.н.,а се извади само двигателя и се свалят външните неща от блока),не би трябвало да е повече от 300-400лв за тази кола като труд.
:beer


Потребителски аватар
kgdim
Мнения: 401
Регистриран на: Сря 10 дек 2008 21:29
Автомобил: MK4 Black ...
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Възможен ли е ремонт на счупено ухо на блок на голф 4

Мнениеот kgdim » Чет 23 фев 2012 10:15


То накрая след всички интервенции като се сумират разходите май по-добре да се вземе цял мотор и всичко за един болт :screwy :screwy


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Възможен ли е ремонт на счупено ухо на блок на голф 4

Мнениеот zfa159 » Чет 23 фев 2012 10:22


Еми...това исках да кажа и аз.А болта не си го представям къде точно е,ама ако е сложен по-дълъг,напъва в края на ухото и го отцепва така...Другия вариант е да си я е карал с разбит тампон и затова да се е откъснал (може и при преден собственик да е станало).Ама както и да е - така или иначе,вече е скъсано и трябва да се вземе решение какво да се прави...


Потребителски аватар
burn666
Мнения: 145
Регистриран на: Съб 04 сеп 2010 10:05
Автомобил: VW Golf 4 Variant 2002
Двигател: 1.9 Tdi ALH 90hp+
Местоположение: Враца

Re: Възможен ли е ремонт на счупено ухо на блок на голф 4

Мнениеот burn666 » Сря 12 сеп 2012 13:40


Здравейте колеги. Аз имам същия проблем. Скъса ми се ухото на блока от към ангренажа там дето се държи лапата.Там са 3 болта единия се скъса, другия се откъсна ухото и мотора остана само на един болт, това стана защото според мен майстора който ми сменя агренажа е забравил да ги притегне. Смених 2-та болта с нови, а тоя третия не знам какво да го правя ???? Посъветваха ме да карам така, че няма да има проблем и аз така и правя, но малко съм на тръни.

Който се е сблъсквал с такъв проблем и е компетентен ще съм благодарен да си изкаже мнението :)


ivo.poj
Мнения: 6
Регистриран на: Чет 19 яну 2012 22:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: димитровград

Re: Възможен ли е ремонт на счупено ухо на блок на голф 4

Мнениеот ivo.poj » Чет 13 сеп 2012 21:16


здр. колегите са прави един добър заварчик даже на място ще го завари,и си карате без проблеми .поздрави :beer


Потребителски аватар
del21
Мнения: 63
Регистриран на: Пет 02 апр 2010 20:49
Автомобил: GOLF 4 TDI
Двигател: AHF 1999
Местоположение: София

Re: Възможен ли е ремонт на счупено ухо на блок на голф 4

Мнениеот del21 » Чет 20 сеп 2012 20:18


Здравейте,колеги! Аз също имам този проблем,и когато за втори път се скъсаха болтовете на стойката едва не блокирах двигателя! scare Ангренажният ремък беше прехвърлил няколко зъба на помпата. В един чужд сайт ето как предлагат решение на проблема!
Прикачени файлове
3.jpg
2.jpg
1.jpg


Потребителски аватар
znainainai
Мнения: 5287
Регистриран на: Пон 04 дек 2006 21:24
Автомобил: Golf4
Двигател: MK 4 98 AHF
Местоположение: Русе

Re: Възможен ли е ремонт на счупено ухо на блок на голф 4

Мнениеот znainainai » Чет 20 сеп 2012 20:51


Стефане в грешка си заварява се чугуна и без предварителна термо обработка :wink:
Нали спуках блока на старият мотор от стягане :oops: Та един познат ми го завари със някакви електроди по 5 евра парчето. На място без да го нагрява предварително го завари и 2г го карах така и сигурно още щеше да върви ама нали го смених.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 90 госта