Странно придърпване/винрация + загуба на обороти

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
dready
Мнения: 1844
Регистриран на: Сря 25 май 2005 19:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Странно придърпване/винрация + загуба на обороти

Мнениеот dready » Чет 19 яну 2006 20:20


Появи ми се странен проблем по време на движение изключих от скорост и оборотите паднаха много около 200 но колата не загасна.След това когато изключа от скорост директно си падат и колата гасне.След като изключих от контакт запалих после и се оправи.След два дни пак стана същото.Не знам дали има връзка но от тогава когато тръгвам на светофарите на 1 се получава нещо като придърпване и вибрация.На другите скорости го няма.Ако потегля супер бавно почти го няма ,и съответно ако е по бързо вибрацията е по голяма.помагайте !!!




Потребителски аватар
°niksi°
Бай Брадър
Мнения: 5088
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот °niksi° » Чет 19 яну 2006 20:23


Ако потегля супер бавно почти го няма ,и съответно ако е по бързо вибрацията е по голяма.помагайте !!!

Това с оборотите ли го свързваш или е просто съвпадение. Ако не го свързваш с оборотите има общо взето 2 възможни причини - някой от тампоните на мотора и другото е заминал съединител.


Потребителски аватар
dready
Мнения: 1844
Регистриран на: Сря 25 май 2005 19:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот dready » Чет 19 яну 2006 20:28


Ами проблема с оборотите просто не знам дали има връзка с другия ми проблем.Иначе става въпрос за вибрацията.Може ли лесно да се разбере какав и проблема и ако някой знае ориентировъчна цена на съединителя.


Потребителски аватар
NovobranecGT
Мнения: 2831
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 15:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Мнениеот NovobranecGT » Чет 19 яну 2006 22:09


А ако не е тайна каква е колата, с какъв мотор е и на какво я караш? Само не казвай че е моноинжекция :?


Потребителски аватар
alexx
Мнения: 1295
Регистриран на: Пон 11 апр 2005 22:26
Автомобил: SantaFe
Двигател:
Местоположение: София

Re: Странно придърпване/винрация + загуба на обороти

Мнениеот alexx » Чет 19 яну 2006 22:41


dready написа:След като изключих от контакт запалих после и се оправи.

нещо ме навежда на мисълта че са ти монтирали газова уредба и реленце за нулиране на грешки това е хубаво, но е добре да се разбере кое не работи ... за вибрациите квото пише горе


Потребителски аватар
dready
Мнения: 1844
Регистриран на: Сря 25 май 2005 19:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот dready » Чет 19 яну 2006 23:03


NovobranecGT написа:А ако не е тайна каква е колата, с какъв мотор е и на какво я караш? Само не казвай че е моноинжекция :?

В другата тема написах и тук съмпропуснал съжалявам.Колата е 1.6mi голф 3.Относно моното защо си толкова предубеден.


Потребителски аватар
vw16v
Мнения: 568
Регистриран на: Вто 23 авг 2005 15:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот vw16v » Пет 20 яну 2006 12:05


Предполагам си 1.6ABU мотор.Тресенето вероятно е от тръгнал да си заминава съединител или тампони на мотора или комбинация от двете.Гасненето и рязкото падане на обороти вероятно се дължат на "легендарния"степ-мотор ,но за да разбереш със сигурност най-добре иди на диагностика,тъй като може да е от доста неща .При мен също имаше подобен проблем с гаснене от време на време и понякога след гаснене палеше трудно.На диагностиката/ с VAG тестер/ даде грешка/не помня вече точното и обозначение/,която съотвества на разхлабени ел.връзки ,къде точно така и не установиха в сервиза.Впоследствие обаче се прецака контактния ключ за паленето и колата си угасна както си беше в движение,а ключа не можеше да се извади.Смених ключа и спря да гасне.Малко след това пък при един студ не можа да запали и повредата се оказа в датчика на Хол.Смених и него и засега от около месец нито гасне,нито играят оборотите.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 82 госта