Golf MK4 1.6 гасне при студен двигател

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2207
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: гасне при студен двигател голф4 1.6

Мнениеот Каспър » Пон 29 юли 2013 18:41


Във всеки един от трите клубни сервиза могат да ти ги сменят, не е сложно. Тук, тук или тук.




Потребителски аватар
botor
Мнения: 140
Регистриран на: Пет 20 ное 2009 6:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: gorna

Re: гасне при студен двигател голф4 1.6

Мнениеот botor » Съб 01 фев 2014 7:52


AKL на бензин само,прави същите "сомпуси"-пали и веднага гасне когато е по студенко,така 2-3 пъти.отделно и попридърпваше малко.след форсиране и позагряване се оправяше.смених си сам "о" пръстените долу до блока на смукателните колектори и засега проблема изчезна.пали си от раз и държи оборотите дори и в студа.горните гумички също не е лошо да се сменят,защото и те се "степкват" и почва да духа масло и гнусотии от тях.успех на всички


Потребителски аватар
pavkomk2
Мнения: 428
Регистриран на: Съб 15 ное 2008 13:38
Автомобил: Jetta mk2
Двигател: 112 PB -- 139 KR
Местоположение: Севлиево

Re: гасне при студен двигател голф4 1.6

Мнениеот pavkomk2 » Пет 14 фев 2014 22:37


Колеги моля помогнете.. незнам какво да правя като отида при майстори всеки от тях ми казва най-различни работи, незнам вече на кого да вярвам. До тук изчетох доста и разбрах някой неща, но искам и вие да ми кажете дали е така и да се захващам. Колата ми е 1.6 АКЛ мотор с газов инджекцион като я купих оборотите на газ изграеха 1 2 милиметра, а на бензин малко повече, но това не ми беше чак такъв проблем. Ходих на настройка на газта и човека ми вика ще почистя дросела.. аз викам недей, но той го почисти и работата стана по зле иначе газта я оправиха. Оборотите вече почнаха да играят доста много но не постоянно а на моменти ту скачат ту падат не са постоянни а когато е студена няма никво играене само като стопли се получава проблема и проблема на гас е по малак на бензин е ужас усещам колата как иска да огасне чак много играят но не постоянно а пак на моменти да речем в диапазон от 10 секунди. Също в движение като карам полека идва 1 момент когато почва да лашка колата както си варви и обортомера играе незнам преди го нямаше това нещо? и дали наистина ако се адаптира на ваг комп ще се оправи. Майстора ми каза карай 50-100км на бензин да се самоадаптира... ама като чета тук във форума на много малко хора е помогнало това нещо и се отказах да горя бензин на вятъра. Преди малко закачихме колата на ваг-комп и хоп даде грешка на лабда сондата, адаптация несме правили защото просто исках да видя има ли грешки. И сега сами кажете от къде да започна, мисля на първо време да сменя о-пръстените на всмукателния колектор защото четох в една тема, че ако смуче от там въздух бърка MAF-a той бърка вече сондата и затова може да ми вади грешка след това ако да изчистим грешката от ваг-компа и ако тогава пак извади грешка възможно ли е ламбда сондата да дава цялата мизерия ? и ако купя нова и не се оправи шроблема.. след това мисля да отида в сервиз на VW да я видят както трябва поне... вие какво мислите.


pspetkow
Мнения: 4
Регистриран на: Сря 13 юни 2012 20:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sevlievo

Re: гасне при студен двигател голф4 1.6

Мнениеот pspetkow » Пет 14 фев 2014 23:49


Казвахме ти,караи си Джетата и не взимай четворка ама ти...


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2207
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: гасне при студен двигател голф4 1.6

Мнениеот Каспър » Съб 15 фев 2014 10:41


pavkomk2 написа:Колеги моля помогнете...

Първо адаптирай дросела с ваг-ком или друга програма. Ако не се оправи смени гумичките. Ако пак го има проблема закачи колата на ваг-ком и виж ламбдата и другите датчици дали работят нормално и тогава ако има нещо за смяна, сменяй.


Потребителски аватар
pavkomk2
Мнения: 428
Регистриран на: Съб 15 ное 2008 13:38
Автомобил: Jetta mk2
Двигател: 112 PB -- 139 KR
Местоположение: Севлиево

Re: гасне при студен двигател голф4 1.6

Мнениеот pavkomk2 » Съб 15 фев 2014 11:04


pspetkow написа:Казвахме ти,караи си Джетата и не взимай четворка ама ти...


Не е в това проблема... каквато кола и да вземеш все ще има какво да и се прави.. :)

Каспър написа:
pavkomk2 написа:Колеги моля помогнете...

Първо адаптирай дросела с ваг-ком или друга програма. Ако не се оправи смени гумичките. Ако пак го има проблема закачи колата на ваг-ком и виж ламбдата и другите датчици дали работят нормално и тогава ако има нещо за смяна, сменяй.

Добре колега така ще направя първо.. пък после ще видим какво ще става.


al3xbg
Мнения: 318
Регистриран на: Вто 27 сеп 2011 9:55
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AKL 98
Местоположение: Sofia / Dobrich

Re: гасне при студен двигател голф4 1.6

Мнениеот al3xbg » Пет 11 юли 2014 14:13


Колеги, да не пускам нова тема, някой с ЕТКА може ли да ми помогне, като ми каже кой от номерата излиза за темепратурния датчик на 1,6 АКЛ 98г:
078 919 501 B (син) или 078 919 501 ?
Meрси предварително.


kras^
Мнения: 7
Регистриран на: Нед 14 дек 2008 17:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Червен бряг

Re: Golf MK4 1.6 гасне при студен двигател

Мнениеот kras^ » Пон 28 юли 2014 16:34


Колеги, преди 2дни смених уплатненията на колекторите и ми изчистиха пак дроселовата клапа. Втори ден сутрин паля без да гасна и да играят оборотите. Преди месец и аз сложих ГИ и след няколко дни започна да гасне сутрин. Благодаря за темата.


parfumijlk
Мнения: 79
Регистриран на: Пет 13 апр 2012 18:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sliven

Re: Golf MK4 1.6 гасне при студен двигател

Мнениеот parfumijlk » Пон 18 май 2015 22:35


Здравейте.
И при мен оборотите на студен двигател са мн ниски и гасне докато не загрее.
Имам проблем когато пусна климатика оборотите падат много дори и пончкога гасне-както в ситуацията на студен двигател. Та смятате ли че ако е от тея о прастенчета ще го има този проблем и при пускането на климатика ?
Благодаря


parfumijlk
Мнения: 79
Регистриран на: Пет 13 апр 2012 18:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sliven

Re: Golf MK4 1.6 гасне при студен двигател

Мнениеот parfumijlk » Вто 19 май 2015 21:12


Ехооо :)


Потребителски аватар
javor_bg
Мнения: 722
Регистриран на: Вто 25 сеп 2007 19:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf MK4 1.6 гасне при студен двигател

Мнениеот javor_bg » Пон 07 ное 2022 17:09


Здравейте , колеги ! Да попитам въпросните О-пръстени има ли ги на двигател 1.4 AUD? Благодаря предварително !



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 75 госта