Golf MK3 проблем с парното

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
snuri
Мнения: 10
Регистриран на: Вто 28 юни 2011 20:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: проблем с парното на голф 3

Мнениеот snuri » Съб 01 фев 2014 17:20


Iezekil написа:Палиш колата на студено и вадиш изходящия маркуч от парното за секунди,трябва да има яка струя.После вадиш входящия.Така най-лесно се разбира проблема дали е в радиатора или преди него.Внимавай да не си умиеш очите.
Или направо си сменяй радиатора,то ясно,че е задръстен.Но пък горния тест ще ти потвърди циркулацията през него и през помпата...Това упражнение можеш да направиш за по-сигурно на угасена кола,викаш някой да държи буркан под маркуча и завърташ 2 пъти на стартер,после същото пред тръбата изходяща на радиаторчето.Дебита ако е наред трябва да е еднакъв и да го има разбира се.


Благодаря утре ще го направя.Проблема се появи след големите студове,когато най-много ми трябва парното...Днес след обяд карах доста и само горния маркуч ми е горещ ..нещо големия кръг не отваря май...термостат

ktamen написа:Да не е задръстено, пробва ли да го промиеш с маркуч от чешмата? Ако имаш газ, да не би заради изпарителя да ти стига малко вода до радиаторчето.

Имам газово,но преди не ми е правила такива магарии,а за смяна малко трудно ще стане в такова студено време и майстрорите много вземат 100-120лв за смяна ...




Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6147
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: проблем с парното на голф 3

Мнениеот ktamen » Съб 01 фев 2014 19:46


Имах предвид да използваш маркуч и да го промиеш на място в колата, а не да сваляш радиаторчето. Термостата не го пипай.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: проблем с парното на голф 3

Мнениеот Iezekil » Съб 01 фев 2014 21:01


Той ако не отваря при това "доста" каране щеше да си разбрал...нали имаш стрелки и лампи вътре?Май ще трябва за идеш на майстор,не е за теб сякаш процедурата с буркана...ползвай туба от вода,ще е удобно да вкараш маркуча


Потребителски аватар
skary9
Мнения: 771
Регистриран на: Съб 21 ное 2009 19:23
Автомобил: Vw MK3
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: проблем с парното на голф 3

Мнениеот skary9 » Пет 17 окт 2014 1:02


nightdriver написа:здр. колеги ,
само да се похваля , че благодарение на темата и аз днес имам парно или по-точно си облепих клапите !
пет години гълтах хвърчащи дунапрени , стига толкова !
само искам да добавя за по-мързеливите , че няма смисъл да се сваля жабката , а само барчето под нея и след това достъпа е достатъчен...
необходими инструменти : кръстата отверка за барчето , малка плоска отверка за скобите и пластамасовия болт , ключе 10 за 6мм гайка в двг отсег и американски скоч за клапите :biggrin

Здравейте, ще ми се налага и аз да ги облепям клапите, но така и не разбрах къде се намира тази гайка в двигателният отсек :smile
Поздрави.


Потребителски аватар
andres
Мнения: 26
Регистриран на: Чет 21 авг 2014 22:36
Автомобил: VW GOLF MK3 1.6 101 HP
Двигател: AEK 1996
Местоположение: Pazardjik

Re: Golf MK3 проблем с парното

Мнениеот andres » Сря 26 ное 2014 18:30


Има ли някой колега от Пазарджик който би могъл да ми помогне с облепянето на клапите. Много сложно ми се вижда разглобяването на цялото табло . Колата е голф 3 с климатик .


yasuko_yoko
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 21 ное 2014 20:53
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK3 проблем с парното

Мнениеот yasuko_yoko » Сря 26 ное 2014 21:09


Аз също имах проблем с парното ГолФ 3 1.6 моно.Благодарение на снимките на колегата zl0star,разбрах кое как изглежда и какво да търся.Проблема беше точно в клапата.А гайката която е в двигателния отсег се е разположена на нивото на жабката


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK3 проблем с парното

Мнениеот инжектопляктор » Сря 31 дек 2014 1:02


Защо така малоумно е направена посочената клапа с големи дупки, запушени с дунапрен? Като не са нужни дупки, защо не са я направили плътна?


Потребителски аватар
stypkata
Мнения: 1223
Регистриран на: Пет 15 дек 2006 2:56
Автомобил: Golf 3AEK+BMW318i 143ps+ Jumper
Двигател: AEK
Местоположение: Бургас

Re: Golf MK3 проблем с парното

Мнениеот stypkata » Сря 31 дек 2014 19:06


И на моето поло 93г парното му е слабо.Вярно,че не загрява до 90гр а стрелката стои почти винаги на 70 ,но голфа при това положение на стрелката духа горещ въздух,че чак цигара можеш да си запалиш...........това лято претърпя едно наводнение полото,сигурно радиаторчето му е задръстено с кал( ламелите от вън-вътре няма как да влезе кал),но преди наводнението пак му беше слабо парното.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Golf MK3 проблем с парното

Мнениеот kris11 » Чет 01 яну 2015 12:27


stypkata за термостат си. Поне лесно се сменя.


Потребителски аватар
chocho1208
Мнения: 185
Регистриран на: Сря 19 мар 2008 1:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf MK3 проблем с парното

Мнениеот chocho1208 » Пет 02 яну 2015 21:21


Здравейте,и аз като потърпевш със слабо парно да се включа.Та и моя проблем е с клапите защото от духалките изхфърчаха сумати парчета дунапрен. Прочетох първите 5 страници,и както казват всички колеги много е лесно сваляй жабката,кората под нея,5щипки на въздуховода и готово ето ги клапите,да обаче за моделите БЕЗ климатик.За колегите които имат Голф3(Венто) с климатик,не е толкова просто.Един колега е описал на 7ма страница подробно как се сваля парното на кола с климатик,браво :12 Препоръчвам,ако нямате топъл гараж,достатъчно време(поне един ден),инструмент и търпение,въобще не се захващайте.Четете внимателно темите има и други например тази http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=11&t=152266 успех на всички :th_up и ЧНГ!


Потребителски аватар
stypkata
Мнения: 1223
Регистриран на: Пет 15 дек 2006 2:56
Автомобил: Golf 3AEK+BMW318i 143ps+ Jumper
Двигател: AEK
Местоположение: Бургас

Re: Golf MK3 проблем с парното

Мнениеот stypkata » Съб 03 яну 2015 10:34


kris11 написа:stypkata за термостат си. Поне лесно се сменя.

3 термостата смених,Wahler,Behr и някакъв италиански измислен.......Не е от него.ЧЕтох из форумите,че този модел си имал проблем със загряването,никой не може да го накара да стои само на 90гр...


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6147
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Golf MK3 проблем с парното

Мнениеот ktamen » Съб 03 яну 2015 13:30


А някой от тези всичките термостати проверяван ли е в тенджера на котлона? Някога мерил ли си реалната температура на двигателя? Проблемите по охладителната система се откриват доста лесно и форумни митове за това, че еди кой си двигател бил урочасан фабрично не звучат много убедително. И проблемите не се решават със смяна на читави чаркове с нови ментета. Първо се прави диагноза и тогава се предписват хапчета.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK3 проблем с парното

Мнениеот инжектопляктор » Пет 09 яну 2015 18:50


Искам да попитам - колко пари върви ремонта със смяната на клапите, след като не мога да ги стигна, без да сваля всичко? Бях гледал една тема, където някой рязал нещо, за да може да ги стигне, без да сваля таблото.


Потребителски аватар
megatone
Мнения: 486
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 15:05
Автомобил: Golf 3 1.8 ABS
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf MK3 проблем с парното

Мнениеот megatone » Пет 09 яну 2015 22:35


Около 100лв. е ремонта. Но в свалянето на таблото няма нищо страшно, отделяш си един ден и разглобяваш.Помниш кое от къде е и си го събираш. На мен ми отне около 10 часа, смяна радиаторче и облепване на всички клапи, без да съм го правил преди.
Тук има полезна информация http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=11&t=152266


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK3 проблем с парното

Мнениеот инжектопляктор » Пет 09 яну 2015 22:43


Мегатон, благодаря, но съм тотално неопитен в разглобяването на автомобили, имам и АГУ - страх ме е да не прецакам нещо, да не говорим, че 10 часа в студа не ми се седи. :icon_sad Колата я купих, когато беше топло и духаше топло. Когато стана студено топло няма. Чак тогава разбрах, иначе щях да взема мерки по-рано. Не знам какво да правя, но най-вероятно ще я оставя някой друг да я разглоби, само не знам дали ще облепи клапите както трябва и ще продуха ли радиаторчето, че нали знаеш малко майсторите някои как са. Гледам в интернета стартер 180лв - нов. А те искаха да пробутат рециклиран за 250лв, по телефона слушам как се обаждат и питат. Нов нямало. И в крайна сметка "втора ръка" за 100лв уж.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: katila76, владислав и 185 госта