не се отваря вратата

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
mikeetschi
Мнения: 28
Регистриран на: Сря 07 ное 2007 18:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

не се отваря вратата

Мнениеот mikeetschi » Сря 07 яну 2009 23:30


За втори път вече тази зима не ми се отваря вратата.Централното заключване сработва но не се отключва и бутончето седи долу.Като я отворя със ключа и запаля колата и работи докато се стопли изключвам двигателя и вече централното ми заключване отваря вратата.Нещо замръзвяа ли и какво мога да направя.Добре ,че съм шунтирал имобилайзера ,че няма да мога и да запаля!




Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: не се отваря вратата

Мнениеот joker » Сря 07 яну 2009 23:36


mikeetschi написа:За втори път вече тази зима не ми се отваря вратата.Централното заключване сработва но не се отключва и бутончето седи долу.Като я отворя със ключа и запаля колата и работи докато се стопли изключвам двигателя и вече централното ми заключване отваря вратата.Нещо замръзвяа ли и какво мога да направя.Добре ,че съм шунтирал имобилайзера ,че няма да мога и да запаля!

Вкарай със спринцова глицерин вътре в заключващия механизъм....понякога (особено след миене на автомивка) вътре има замръзнали капки вода и механизма блокира докато се размразят.....


mikeetschi
Мнения: 28
Регистриран на: Сря 07 ное 2007 18:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот mikeetschi » Сря 07 яну 2009 23:40


Еми аз с ключа отварям съвсем леко но въпроса е ,че централното заключване не го отваря и го държи затворено.След като вляза и затворя вратата бутона пада и седи заключено.


katt
Мнения: 8
Регистриран на: Пет 19 дек 2008 18:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот katt » Чет 08 яну 2009 1:06


нямам отговор на проблема но да споделя че след автомивка веднуж и аз имах такъв проблем и сега в студа два пъти предната врата просто отказа да се отключва по странното е че само едната, препоручаха ми някакви течности против замръзване, но ги гледах че са само за ключалки... с две думи не си сам :)


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19550
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: не се отваря вратата

Мнениеот radotom » Чет 08 яну 2009 10:13


mikeetschi написа:Централното заключване сработва но не се отключва
Добре ,че съм шунтирал имобилайзера ,че няма да мога и да запаля!

Първо- модиикацията на Голфа, моля! ;)
Не е едно и също дали е Голф 1 или Голф 5
От къде си сигурен, че централното сработва? Чуваш помпата?
Това последното, одебеленото - сигурен ли си?
Ако да- вероятно проблема е в алармата.

katt, спрейчетата наистина ги дават, че са за ключлки.
За уплътненията да не залепват може да ги намажеш с глицерин (1 лв от аптеката) или да ги напръскаш с течен силикон на спрей (този, който аз ползвам се води 'формоотделящ спрей' за промишлени шприц-машини и преси)


Потребителски аватар
leavon
Мнения: 923
Регистриран на: Съб 29 яну 2005 15:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот leavon » Чет 08 яну 2009 10:44


и при мен е нещо подобно, само че централното отключва вратите, влизам, затварям и отвътре не мога да отворя вратата. Това става само на предните врати. Задните си работят нормално!


aito
Мнения: 168
Регистриран на: Нед 25 сеп 2005 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

.

Мнениеот aito » Чет 08 яну 2009 12:13


вземи си wd40 , вкарай "сламката"в бравата и напръскай хубаво.гаранция.


mikeetschi
Мнения: 28
Регистриран на: Сря 07 ное 2007 18:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот mikeetschi » Чет 08 яну 2009 17:21


Става въпрос за Голф 3 дизел 1.9 с три врати е.Не знам дали е централното заключване просто предполагам но ако някой знае къде да намеря схема нека пише.Просто си нямам представа какъв е механизма на това заключване а и тази помпа за която се пише може би в нея е причината тъй като когато отключва нормално работи около 30-40 секунди иначе като има проблем бучи само няколко секунди.


mikeetschi
Мнения: 28
Регистриран на: Сря 07 ное 2007 18:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот mikeetschi » Чет 08 яну 2009 17:23


Иначе за имобилайзера съм сигурен когато имах проблеми с клемореда го шунтираха,а и сега пали като е заключена колата.


Потребителски аватар
BigTo
Мнения: 576
Регистриран на: Пон 21 юли 2008 10:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик

Мнениеот BigTo » Чет 08 яну 2009 17:26


mikeetschi написа:Става въпрос за Голф 3 дизел 1.9 с три врати е.Не знам дали е централното заключване просто предполагам но ако някой знае къде да намеря схема нека пише.Просто си нямам представа какъв е механизма на това заключване а и тази помпа за която се пише може би в нея е причината тъй като когато отключва снормално работи около 30-40 секунди иначе като има проблем бучи амо няколко секунди.


Тука си се объркал сериозно. Обратното е. Когато работи нормално, помпата работи 4-5 сек, а когато не е наред нещо 30-40 секунди и то по-специално някой вакуум.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Serto0 и 83 госта