Golf MK4 - бордови компютър ?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
snooperchi
Мнения: 297
Регистриран на: Сря 12 юли 2006 11:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Golf 4 - бордови компютър ?

Мнениеот snooperchi » Вто 28 сеп 2010 10:48


Колега, изобщо не ги знам дори кои са предпазителите, мислех да пробвам с акумулатора , но... не знаех дали ще стане и реших първо да се посъветвам с вас, ще пробвам с предпазителите и ще кажа дали има резултат. Значи да търся 11,15 и да ги извадя и сложа пак :) Благодаря Ви колега, ще пробвам веднага когато колата е при мен, че не я знам сега прави ли въртели, а страшно много се стреснах :(


Колега, току що ходих да я проверя... беше се оправила сама, но вече като стане така ще знам какво и що, а имам един въпрос... тези предпазители рестартират таблото само... не влияят на километрите на които е автомобила и т.н. , нали ? ( Извинявам се ако въпроса е глупав, но не съм запознат... )




Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2712
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Golf 4 - бордови компютър ?

Мнениеот k_garchev » Вто 28 сеп 2010 12:05


snooperchi написа: а имам един въпрос... тези предпазители рестартират таблото само... не влияят на километрите на които е автомобила и т.н. , нали ? ( Извинявам се ако въпроса е глупав, но не съм запознат... )

Рестартират ти "дневния" километраж и показателите на борд. компютъра!


Потребителски аватар
pedalchobaba
Мнения: 1430
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf 4 - бордови компютър ?

Мнениеот pedalchobaba » Вто 28 сеп 2010 19:32


... и ти нулират часовника.
В общи линии софуера на таблото тръгва наново и ако не се е бъгнал тотално, в повечето случаи някои от аномалиите се оправят.
Иначе трябва да се флашва, а това не всеки знае как и с какво ....


snooperchi
Мнения: 297
Регистриран на: Сря 12 юли 2006 11:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Golf 4 - бордови компютър ?

Мнениеот snooperchi » Сря 29 сеп 2010 15:43


Значи, направи го отново и рестартнах с предпазителите. Ще го покарам и ще видим какво и що, ако го направи отново .. значи няма оправия за него освен флаш? Така ли да го разбирам? А можете ли да ме ориентирате ( долу горе ) колко парички може да ми излезе едно такова удоволствие (Дори в оторизиран сервиз на Фолксваген ( което е желателно разбира се ) )


Потребителски аватар
pedalchobaba
Мнения: 1430
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf 4 - бордови компютър ?

Мнениеот pedalchobaba » Сря 29 сеп 2010 20:43


Не бързай да флашваш.
Ксенон имаш ли?


snooperchi
Мнения: 297
Регистриран на: Сря 12 юли 2006 11:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Golf 4 - бордови компютър ?

Мнениеот snooperchi » Чет 30 сеп 2010 1:32


Мне колега, нямам ксенон, но тази вечер стана друга аномалия... направо заби цялото табло. Нито скорост, нито километри нищо... нито борда :( рестартвах за втори път от предпазителите и нищо... стой забило на някакви обороти и някакви километри и дотам :(((( :banghead: :banghead:


snooperchi
Мнения: 297
Регистриран на: Сря 12 юли 2006 11:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Golf 4 - бордови компютър ?

Мнениеот snooperchi » Пет 01 окт 2010 11:31


Ще го разглобяваме тази седмица и ще видим какво му е, като го хакна отгоре :DDDD и се оправя като чели .. може някоя спойка нещо, веднага след като го оправя ще пиша ( ако го оправя ) ;]


Потребителски аватар
paaco
Мнения: 262
Регистриран на: Чет 30 юли 2009 10:10
Автомобил: Passat 5.5 1.9 TDI
Двигател: AVF 2005
Местоположение: sofia

Re: Golf 4 - бордови компютър ?

Мнениеот paaco » Чет 25 ное 2010 9:03


Колеги понеже става дума за бордкомпютъра да попитам! След почистване на сензора на дебитомера забелязах че средния разход, който ми показва борд компютъра на празен ход се покачва с една единица през определено време. Моментния разход ми показваше 0,7. При движение пак пада. Дали това е нормално защото до сега не съм забелязвал такова покачване а може и да не съм обръщал чак такова внимание. Имат ли връзка двете неща?


Потребителски аватар
KingZ
Мнения: 6
Регистриран на: Нед 13 юли 2014 12:40
Автомобил: VW Golf 4 1.6 SR
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Golf 4 - бордови компютър ?

Мнениеот KingZ » Нед 13 юли 2014 15:07


Здравейте. Нов съм тук и като цяло съм нов за ремонти по колата.
Закупих си VW Golf 4 1.6 SR. Имам едно запитване, на което се надявам да получа тук отговора:

Всичко по таблото ми работи, часовника се сверява от копчето, но там където е копчето, което се натиска за бордовия копютър и да си сменяш функциите които искаш да видиш - не работи. Не мисля, че проблема голям, но искам да мога да го натисна и да си гледам моментен разход, среден разход и изминати километри. Самото копче не работи и при натискането му - нищо не става :confused и седи винаги на изминатите километри.
Някой може ли да ми каже какво да пробвам за да го оправя и има ли риск да ми се наложи да сменям цялото табло за това копче (простете ако въпроса ми е глупав, но наистина не разбирам от ремонти и части) ?

Ако някой има решение - моля да сподели.

P.S. : Говорих с един приятел, който имаше Голф и ми каза, че неговото се сменяло от копчетата, където са чистачките. Вариант ли е да си сменя само това лостче с такова което има тези копчета или не ?

:confused :confused :confused


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2712
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Golf 4 - бордови компютър ?

Мнениеот k_garchev » Нед 13 юли 2014 18:59


Бордовия компютър се управлява от лостчето за чистачките,на него има три бутона!Използвай търсачката и ще разбереш какво ти е нужно за да имаш борд компютър!


Потребителски аватар
KingZ
Мнения: 6
Регистриран на: Нед 13 юли 2014 12:40
Автомобил: VW Golf 4 1.6 SR
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Golf MK4 - бордови компютър ?

Мнениеот KingZ » Нед 13 юли 2014 22:44


На моето лостче за чисатачките такиво бутони няма. Имам само за бързината на чистачките отгоре и друго нищо. Това означава ли, че нямам бордови компютър ?
Ако такива бутони нямам - как да си сменям функциите на дисплея за да видя моментен/среден разход ? Или ако нямам бордови компютър - не мога да видя тези неща :confused


Bro0z3r
Мнения: 593
Регистриран на: Пон 11 юни 2012 16:39
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Варна

Re: Golf MK4 - бордови компютър ?

Мнениеот Bro0z3r » Пон 14 юли 2014 10:26


Бордовия компютър служи точно за това: да ти показва моментен, среден разход и други благинки :wink
За да си присадиш ти трябват табло, лостче за чистачките с такава функция, кабеляците (ако обичаш да си играеш не е задължително) и някой да ти обучи новото табло, щото иначе имобилайзера ще те отреже :mhihi
Дано не съм пропуснал нещо :th_up


Потребителски аватар
KingZ
Мнения: 6
Регистриран на: Нед 13 юли 2014 12:40
Автомобил: VW Golf 4 1.6 SR
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Golf MK4 - бордови компютър ?

Мнениеот KingZ » Съб 26 юли 2014 14:57


Тъй като преди малко си проверих екстрите от стикера, който пише на колата (този който се намира до резервната гума), виждам че нямам trip-computer.
Въпроса ми е следният: може ли да се "присади" на моя Голф табло, което има трип компютър и скъпо ли ще ми излезе за "обучването му" ? Голфът ми е 1.6SR 1999г. по стикер е Basis изпълнение

:question :question :question


Bro0z3r
Мнения: 593
Регистриран на: Пон 11 юни 2012 16:39
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Варна

Re: Golf MK4 - бордови компютър ?

Мнениеот Bro0z3r » Съб 26 юли 2014 18:46


Трансплантацията е безпроблемна. Обаче освен табло ти трябва и лостче с окабеляване.
За обучаването не знам вече
:th_up


Потребителски аватар
pepo_1986
Мнения: 448
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 18:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Golf MK4 - бордови компютър ?

Мнениеот pepo_1986 » Нед 27 юли 2014 18:41


пиши на колегата Vag_activator за обучаването



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 173 госта