проблем с парното на голф 3 1.6 бензин,климатик,1995-година

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
miroslavkonstantinov
Мнения: 93
Регистриран на: Вто 20 яну 2009 7:56
Автомобил:
Двигател:

Re: проблем с парното на голф 3 1.6 бензин,климатик,1995-година

Мнениеот miroslavkonstantinov » Вто 27 яну 2009 20:50


На четвърта страница въпрос за запотяване на стъклото писах няколкопъти




mihata8206
Мнения: 23
Регистриран на: Пон 26 яну 2009 12:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: gara elin pelin

Re: ПРОБЛЕМ С ПАРНОТО НА ГОЛФ 3 1.6 БЕНЗИН,КЛИМАТИК,1995-ГОДИНА

Мнениеот mihata8206 » Сря 28 яну 2009 12:00


jorkatacool23 написа:според мен таблото трябва да се свали,независимо дали е радиатор или клапи,като се свали наи добре да се направят и двете,и забравяш за проблема.колко ти искат маисторите за тази операция?

Знам че е наи-добре да се разглоби таблото ама маиката си ебало.А пак за сваляне на таблото и цената на радиатора общо ми казаха нещо около 250-300лв... :screwy



много пари ти искат,ако беше от софия можех да ти го направя за 150лв,като вкл. ново радиаторче


miroslavkonstantinov
Мнения: 93
Регистриран на: Вто 20 яну 2009 7:56
Автомобил:
Двигател:

Re: проблем с парното на голф 3 1.6 бензин,климатик,1995-година

Мнениеот miroslavkonstantinov » Сря 28 яну 2009 16:08


Темата е Впрос за запотяването на стъклата на четвърта страница веж какво съм обеснявал на колегата и се учи от моите грешки защото преди 10 дни когато закарах колата на маистор да ми сменя радиаторчето аз и дори маисторами не знаех за този технечески форум от форума научих за дунапрена на куапите .


miroslavkonstantinov
Мнения: 93
Регистриран на: Вто 20 яну 2009 7:56
Автомобил:
Двигател:

Re: проблем с парното на голф 3 1.6 бензин,климатик,1995-година

Мнениеот miroslavkonstantinov » Сря 28 яну 2009 16:12


В Балчик за смяна на радиаторчето 120 лева обаче не ми погледнаха дунапрена на клапите и сега пак духа студено .


Потребителски аватар
jorkatacool23
Мнения: 155
Регистриран на: Сря 19 ное 2008 16:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: ПРОБЛЕМ С ПАРНОТО НА ГОЛФ 3 1.6 БЕНЗИН,КЛИМАТИК,1995-ГОДИНА

Мнениеот jorkatacool23 » Сря 28 яну 2009 16:38


mihata8206 написа:
jorkatacool23 написа:според мен таблото трябва да се свали,независимо дали е радиатор или клапи,като се свали наи добре да се направят и двете,и забравяш за проблема.колко ти искат маисторите за тази операция?

Знам че е наи-добре да се разглоби таблото ама маиката си ебало.А пак за сваляне на таблото и цената на радиатора общо ми казаха нещо около 250-300лв... :screwy



много пари ти искат,ако беше от софия можех да ти го направя за 150лв,като вкл. ново радиаторче


То на тоя маистор не му се занимаваше с такава работа защото и без това си имал достатъчно и за това ми каза такива пари все пак от маистори главата ме боли :banghead:


mihata8206
Мнения: 23
Регистриран на: Пон 26 яну 2009 12:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: gara elin pelin

Re: ПРОБЛЕМ С ПАРНОТО НА ГОЛФ 3 1.6 БЕНЗИН,КЛИМАТИК,1995-ГОДИНА

Мнениеот mihata8206 » Сря 28 яну 2009 19:44


jorkatacool23 написа:
mihata8206 написа:
jorkatacool23 написа:според мен таблото трябва да се свали,независимо дали е радиатор или клапи,като се свали наи добре да се направят и двете,и забравяш за проблема.колко ти искат маисторите за тази операция?

Знам че е наи-добре да се разглоби таблото ама маиката си ебало.А пак за сваляне на таблото и цената на радиатора общо ми казаха нещо около 250-300лв... :screwy



много пари ти искат,ако беше от софия можех да ти го направя за 150лв,като вкл. ново радиаторче


То на тоя маистор не му се занимаваше с такава работа защото и без това си имал достатъчно и за това ми каза такива пари все пак от маистори главата ме боли :banghead:[/quot

повечето майстори не искат да се занимават с такива нешта,защото някой път се налага да свалят по 2-3 пъти таблото


Потребителски аватар
jorkatacool23
Мнения: 155
Регистриран на: Сря 19 ное 2008 16:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: проблем с парното на голф 3 1.6 бензин,климатик,1995-година

Мнениеот jorkatacool23 » Сря 28 яну 2009 20:57


Днеска пак го мислех как да стане ама и тоя климатик допълнително ослужнява работите,ако някои има снимки правени при последователното разглобяване на таблото и голфа е с климатик ще сам му адски благодарен :talk:


Потребителски аватар
HAMELION
Мнения: 328
Регистриран на: Сря 27 фев 2008 20:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: проблем с парното на голф 3 1.6 бензин,климатик,1995-година

Мнениеот HAMELION » Сря 28 яну 2009 21:04


ЗНАЧИ ТЕЗИ ДУНАПРЕНИ ДЕТО ТИ ХЖАР4АТ СА ОТ КЛАПИТЕ МОЖЕ ПРОБЛЕМА ДА НЕ ТИ Е В КЛАПАТА ЗА ТОПЛО И СТУДЕНО ВСИ4КИТЕ ТИ КЛАПИ СА ОБЛИЦОВАНЕ С ДОНАПРЕН НО СЛЕД ВРЕМЕ ИГАРИА И СЕ РАЗПАДА ЗНАЧИ АЗ ГИ ОПРАВИАМ ПО СЛЕДНИА НАЧИН СВАЛИАМ ТАБЛОТО АМА СИ4КО МАЛКО Е КОФТИ РАБОТАА НО С МАЛКО ПОВЕ4Е ТАРПЕНИЕ СТАВА И НА СКИ КЛАПИ ЗАВАРИАМ ЛАМАРИНКИ ПОСЛА МАЛКО СИЛИКОНЕЦ ПО КРАИЩАТА И ГОТО СИ4КО Е КАТО НОЖО РАБОТИ БЕЗ ПРОБЛЕМ


Потребителски аватар
todor radev
Мнения: 21
Регистриран на: Съб 13 дек 2008 18:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: проблем с парното на голф 3 1.6 бензин,климатик,1995-година

Мнениеот todor radev » Чет 29 яну 2009 20:40


аз също имах този проблем и мойта е с клима,ама табло не см смаквал,оба4е разкачаш климатика отпред при двигателя и самкваш въздуховода с моторчето за парното,много е шибано но за тези пари дето ти искат тези майстори си заслужава да опиташ,този въздуховод само го отместваш малко встрани за да лепнеш нешто на клапите ипосле обратно,отпред при двигателя има болтове парво развиваш тях,при мен стана,успех и на теб!


Потребителски аватар
jorkatacool23
Мнения: 155
Регистриран на: Сря 19 ное 2008 16:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: проблем с парното на голф 3 1.6 бензин,климатик,1995-година

Мнениеот jorkatacool23 » Чет 29 яну 2009 23:00


Заглавие: проблем с парното на голф 3 1.6 бензин,климатик,1995-година

[quote="todor radev"]аз също имах този проблем и мойта е с клима,ама табло не см смаквал,оба4е разкачаш климатика отпред при двигателя и самкваш въздуховода с моторчето за парното,много е шибано но за тези пари дето ти искат тези майстори си заслужава да опиташ,този въздуховод само го отместваш малко встрани за да лепнеш нешто на клапите ипосле обратно,отпред при двигателя има болтове парво развиваш тях,при мен стана,успех и на теб![/qu

Колега разбирам че вече си го направил но ако можеш да пратиш някоя снимка за това каде е точно всичко това с малко обяснение кам снимките ще сам ти много благодарен че хич не ми се бута това табло.Надявам се да пратиш някоя снимка дори както ти е сглобено всичко вапроса е да вида от каде точно и за кое точно става въпрос и как да го махна....


Потребителски аватар
todor radev
Мнения: 21
Регистриран на: Съб 13 дек 2008 18:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: проблем с парното на голф 3 1.6 бензин,климатик,1995-година

Мнениеот todor radev » Нед 01 фев 2009 18:40


колега вчера не успях да ги пусна,както ти бях обещал и така!Изображение,Изображение,Изображение,Изображение,първо махаш жабката и пластмасат под нея,след това моторчето на парното и всички щипки на въздуховода в него е радиатора на климатика(внимателно),после отпред при двигателя,разкачаш тръбите на климатика като развиеш това болче с шестограм полека че пръска фреон,след това има три болта ключ 13 те държат ваздуховода,има и две гайки 6мм махаш и тях,развиваш двата болта на таблото от дясната страна за да мръдне леко,измъкваш ваздуховода встрани за да стигнеш до клапата внимателно я лепваш и сглобяваш после някои щипки хартисват ама да не те притеснява.При мен беше така и стана,ама си беше х***я,дано съм ти бил полезен,ako има друго питай,скайпа ми е todorjradev!Успех


Потребителски аватар
jorkatacool23
Мнения: 155
Регистриран на: Сря 19 ное 2008 16:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: проблем с парното на голф 3 1.6 бензин,климатик,1995-година

Мнениеот jorkatacool23 » Нед 01 фев 2009 21:20


Мерси много колега по добре късно от колкото никога ще пиша или във форума или на скаипа ти блогодаря пак.Само един въпрос след разкачане на климатика сигорно след това трябва да се ходи да се зарежда бутилката на климатика с фреон че той заминава или не съм прав. :wink:Сигорен съм че заминава някаква част дори и след спиране от вентилите при теб как беше :?:


Потребителски аватар
todor radev
Мнения: 21
Регистриран на: Съб 13 дек 2008 18:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: проблем с парното на голф 3 1.6 бензин,климатик,1995-година

Мнениеот todor radev » Нед 01 фев 2009 22:00


фреона го отписваш,ама ниама как и аз не ми се искаше да е така ама няма друг начин,аз преди имах 2-ка и правих същата процедура и на нея тя беше без клима и беше направо песен в сравнение с 3-та,дано стане и при теб,само няма да се отказваш :да:


Потребителски аватар
jorkatacool23
Мнения: 155
Регистриран на: Сря 19 ное 2008 16:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: проблем с парното на голф 3 1.6 бензин,климатик,1995-година

Мнениеот jorkatacool23 » Сря 04 фев 2009 22:09


Благодаря на колегата Тодор Радев за съветите и снимките.При първа възможност ще пиша за крайния резултат..... :beer



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 256 госта