Г3 1.6 ABU Проблем при мокро време ,помагайте !!! РЕШЕН!!!

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
striked
Мнения: 53
Регистриран на: Нед 04 яну 2009 12:40
Автомобил:
Двигател:

Г3 1.6 ABU Проблем при мокро време ,помагайте !!! РЕШЕН!!!

Мнениеот striked » Пон 23 фев 2009 1:43


Здравейте имам голям проблем с Г3 1.6 ABU.При мокро време или когато падне мъгла не иска да запали,някой път запалва, но прекъсва и не работи както трябва,като поседи малко се оправя, но не винаги,когато е топло си работи без проблем,не ми се вярва да е от консумативите,но ще ги сменя утре и тях,да не би нещо компа да му се мокри какво му става.Направи ми впечатление като отворих дистр.капачка че е счупен ограничителният пръстен възможно ли е да е от това,също един път ми изгасна в една локва и когато завъртах стартера ми се сваляха и четирите прозореца и компа се реастартира(разбрах го по часовника защото се нулира). Много е неприятно да не можеш да си караш колата,да те е страх да не те остави някаде,Моля ви помогнете да го измислим този проблем!!! :banghead:

Последна промяна от striked на Чет 30 апр 2009 23:05, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
plamen032
Мнения: 763
Регистриран на: Нед 23 юли 2006 16:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Г3 1.6 ABU Проблем при мокро време ,Моля ви помагайте !!!

Мнениеот plamen032 » Пон 23 фев 2009 6:21


сменяй дистрибуторната капачка сигорно влиза влага


Потребителски аватар
batslav
Мнения: 159
Регистриран на: Чет 30 ное 2006 18:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Я-л/София

Re: Г3 1.6 ABU Проблем при мокро време ,Моля ви помагайте !!!

Мнениеот batslav » Вто 17 мар 2009 9:51


виж си бубината защото имах сащия проблем и го разбрах чак когато ми спря на цяло<на познат сеата правеше сащия проблем не искаше да пали при сащите обстоятелства>.


Потребителски аватар
evgenyh
Мнения: 1405
Регистриран на: Пет 25 мар 2005 19:47
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: BSE 2005
Местоположение: София

Re: Г3 1.6 ABU Проблем при мокро време ,Моля ви помагайте !!!

Мнениеот evgenyh » Вто 17 мар 2009 16:54


Капачка, палец, кабели - за смяна :idea:


VaNk0_1
Мнения: 111
Регистриран на: Чет 08 яну 2009 15:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Г3 1.6 ABU Проблем при мокро време ,Моля ви помагайте !!!

Мнениеот VaNk0_1 » Вто 17 мар 2009 17:50


От кога прави този проблем? От както си я взел или си я карал преди това в мокро време?


Потребителски аватар
striked
Мнения: 53
Регистриран на: Нед 04 яну 2009 12:40
Автомобил:
Двигател:

Re: Г3 1.6 ABU Проблем при мокро време ,Моля ви помагайте !!!

Мнениеот striked » Чет 19 мар 2009 14:05


VaNk0_1 написа:От кога прави този проблем? От както си я взел или си я карал преди това в мокро време?



Един път минах през много голяма локва и от тогава така прави.Ще сменя консумативите но не ми се вярва да е от тях.Да не би този комп да се мокри нещо,сега без да я карам както си седи като я навали и е влажно времето пак неще да пали,пече ли слънце абе все едно нищо и няма


Потребителски аватар
guzarin
Мнения: 135
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Г3 1.6 ABU Проблем при мокро време ,Моля ви помагайте !!!

Мнениеот guzarin » Чет 19 мар 2009 14:06


Колега имал съм същия проблем стане ли мокро времето или мина ли през някоя локва и краи гасне и не мое да запали. Смених сичко кабели свещи капачка и пак. Закарах я в Юнитрейд и те ми виакт ела си е земи сичко си е наред вразвахме я на компа карахме помпа бензинова мерихме обливахме с вода нема проблеми и тръгвам аз и такмо излизам от портала и пак прекъсна и изгасна викам ебаси оправянето едвам запали и я върнах и след още ровене ми сложиха нова бобина и казаха да карам и ако нема проблеми да ода да си я платя и карах в дъждовете баш големите туй унуй накрая дадох 150 лв за бобината. Но се оказа от нея спукана била та погледни там смени с някоя друга на някой от ФВ ако намериш и пробай как е


Потребителски аватар
vesin
Мнения: 26
Регистриран на: Чет 07 авг 2008 22:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Г3 1.6 ABU Проблем при мокро време ,Моля ви помагайте !!!

Мнениеот vesin » Съб 04 апр 2009 18:38


е са го правих тоя проблем бобина и централен кабел 180 лв беру е бобината ама може и от друго да е ходи на диагностика :arrow:


Потребителски аватар
striked
Мнения: 53
Регистриран на: Нед 04 яну 2009 12:40
Автомобил:
Двигател:

Re: Г3 1.6 ABU Проблем при мокро време ,Моля ви помагайте !!!

Мнениеот striked » Чет 30 апр 2009 23:03


колеги мерси много проблема е решен бобина и центр кабел


Потребителски аватар
shirindeniz
Мнения: 83
Регистриран на: Пет 17 апр 2009 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: V.Tarnovo

Re: Г3 1.6 ABU Проблем при мокро време ,помагайте !!! РЕШЕН!!!

Мнениеот shirindeniz » Пет 01 май 2009 21:39


И аз бях тъй и както пише колегата по горе ,докато не угасна изцяло не знаех от какво е.И най-лошото при мен беше ,че майстора разбра от какво е но не напълно;купих бобина/100лв./и я смени,не мина и един ден и ми изгоря бобината.Отивам пак при майстора,той вика нова бобина;още 100лв.Сменя я и няма и 5 минути хайде пак.После отидох при друг майстор;той ми каза да сменя всички кабели и нова бобина;общо 200лв./175+25лв.труд/Ужассссссссссссс.Нямам думи :banghead:


Потребителски аватар
striked
Мнения: 53
Регистриран на: Нед 04 яну 2009 12:40
Автомобил:
Двигател:

Re: Г3 1.6 ABU Проблем при мокро време ,помагайте !!! РЕШЕН!!!

Мнениеот striked » Съб 02 май 2009 11:18


shirindeniz написа:И аз бях тъй и както пише колегата по горе ,докато не угасна изцяло не знаех от какво е.И най-лошото при мен беше ,че майстора разбра от какво е но не напълно;купих бобина/100лв./и я смени,не мина и един ден и ми изгоря бобината.Отивам пак при майстора,той вика нова бобина;още 100лв.Сменя я и няма и 5 минути хайде пак.После отидох при друг майстор;той ми каза да сменя всички кабели и нова бобина;общо 200лв./175+25лв.труд/Ужассссссссссссс.Нямам думи :banghead:


колега бая си се изръсил,незнам защо търсиш майстори да ти сменят бобината и кабелите като сам можеш за 10 мин.,трябваше да питаш във форума първо,по принцип бобината гори заради кабелите ако са ти били много стари не са правили хубава искра и за това така е станало,така че ако сменяш бобина сменяш и кабели :idea:


Потребителски аватар
shirindeniz
Мнения: 83
Регистриран на: Пет 17 апр 2009 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: V.Tarnovo

Re: Г3 1.6 ABU Проблем при мокро време ,помагайте !!! РЕШЕН!!!

Мнениеот shirindeniz » Пон 04 май 2009 8:18


:banghead: Разбрах, ама много късно :? Пък и във форума съм от скоро,за съжаление.Нищо другия път ,първо тука."дано не е нещо сериозно" :bowdown



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 243 госта