Golf MK5 - мнения за двигател 1.4 80 к.с

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Голф 5 - мнения за двигател 1.4 80 к.с

Мнениеот hooligan_sk » Вто 28 сеп 2010 13:23


Stivi написа:
hooligan_sk написа:Бавната кола е опасна. Преди една седмица точно такъв голф ми стъжни живота... оказа се че с 4-5 човека на Витиня неможе да вдигне повече от 100, но иначе беше в най-лява лента и се правеше че изпреварва, за малко да ме забие в един камион :bishop В интерес на истината и ТДИ там неможе да се справи много добре, но поне ще вдигне 10-20км бързо колкото да се измъкнеш от ситуацията


И ти не си прав ! Не бавната кола е опасна а задкормилното устройство,което си мисли че знае как се кара и тези 80кс му се виждат 180 :beat_butt2 Нали знаеш какво ще пише в акта след като те измъкнат изпод камиона /НЕСЪОБРАЗЕНА СКОРОСТ/ :!:


В случая и аз карах със 100 в средна лента и аз неможех да дръпна напред със сеата, а този голф сигурно 3-4мин ми стоя до мен в лявата лента на пълна газ вместо да се прибере зад мен. Следва завой и пред мен се появява камион с 40 и се налага да бия спирачки... ако същия голф имаше 20-30кс повече нямаше да изпадаме в такава ситуация да се гледаме тъпо mhihi




Mariela
Мнения: 23
Регистриран на: Пон 19 юли 2010 12:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: Голф 5 - мнения за двигател 1.4 80 к.с

Мнениеот Mariela » Вто 28 сеп 2010 14:10


hooligan_sk написа:
Stivi написа:
hooligan_sk написа:Бавната кола е опасна. Преди една седмица точно такъв голф ми стъжни живота... оказа се че с 4-5 човека на Витиня неможе да вдигне повече от 100, но иначе беше в най-лява лента и се правеше че изпреварва, за малко да ме забие в един камион :bishop В интерес на истината и ТДИ там неможе да се справи много добре, но поне ще вдигне 10-20км бързо колкото да се измъкнеш от ситуацията


И ти не си прав ! Не бавната кола е опасна а задкормилното устройство,което си мисли че знае как се кара и тези 80кс му се виждат 180 :beat_butt2 Нали знаеш какво ще пише в акта след като те измъкнат изпод камиона /НЕСЪОБРАЗЕНА СКОРОСТ/ :!:


В случая и аз карах със 100 в средна лента и аз неможех да дръпна напред със сеата, а този голф сигурно 3-4мин ми стоя до мен в лявата лента на пълна газ вместо да се прибере зад мен. Следва завой и пред мен се появява камион с 40 и се налага да бия спирачки... ако същия голф имаше 20-30кс повече нямаше да изпадаме в такава ситуация да се гледаме тъпо mhihi


Повече от ясно е, че проблема не е в Голфа а в шофьора... Като си знае колата, да не предприема такива изпреварвания. Не си прав, че са опасни,по твоята логика, колите които са 1.2 или 1.0 за нищо не стават :) Въпроса е да караш, съобразно възможностите на автомобила си :)


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Голф 5 - мнения за двигател 1.4 80 к.с

Мнениеот radi_nrj » Вто 28 сеп 2010 14:22


Mariela написа:Повече от ясно е, че проблема не е в Голфа а в шофьора... Като си знае колата, да не предприема такива изпреварвания. Не си прав, че са опасни,по твоята логика, колите които са 1.2 или 1.0 за нищо не стават :) Въпроса е да караш, съобразно възможностите на автомобила си :)

:bowdown :bowdown :bowdown


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Голф 5 - мнения за двигател 1.4 80 к.с

Мнениеот hooligan_sk » Вто 28 сеп 2010 14:55


radi_nrj написа:
Mariela написа:Повече от ясно е, че проблема не е в Голфа а в шофьора... Като си знае колата, да не предприема такива изпреварвания. Не си прав, че са опасни,по твоята логика, колите които са 1.2 или 1.0 за нищо не стават :) Въпроса е да караш, съобразно възможностите на автомобила си :)

:bowdown :bowdown :bowdown


Стават за придвижване в града. Извън града рано или късно ще изпреварваш и неизбежно ще ти свърши мястото, колкото и премерено да караш. И ще ме прощаваш, но неможе досега да не си мачкала газта на тоя звяр с 80 коня и да мислиш че караш :beer Съгласен съм, че за повечето дами мотора е подходящ... но толкова


Mariela
Мнения: 23
Регистриран на: Пон 19 юли 2010 12:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: Голф 5 - мнения за двигател 1.4 80 к.с

Мнениеот Mariela » Вто 28 сеп 2010 15:21


hooligan_sk написа:
radi_nrj написа:
Mariela написа:Повече от ясно е, че проблема не е в Голфа а в шофьора... Като си знае колата, да не предприема такива изпреварвания. Не си прав, че са опасни,по твоята логика, колите които са 1.2 или 1.0 за нищо не стават :) Въпроса е да караш, съобразно възможностите на автомобила си :)

:bowdown :bowdown :bowdown


Стават за придвижване в града. Извън града рано или късно ще изпреварваш и неизбежно ще ти свърши мястото, колкото и премерено да караш. И ще ме прощаваш, но неможе досега да не си мачкала газта на тоя звяр с 80 коня и да мислиш че караш :beer Съгласен съм, че за повечето дами мотора е подходящ... но толкова


Хахахха,незнам какво значи да мачкаш газта, подавам си газ нормално и колата върви нормално :)Въпреки това твърдя, че не мачкам нищо по колата :) Относно свършването на мястото... предприемат се разумни изпреварвания с добра видимост за целта :beer


Потребителски аватар
asassin
Мнения: 6
Регистриран на: Вто 26 юли 2005 12:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Голф 5 - мнения за двигател 1.4 80 к.с

Мнениеот asassin » Съб 02 окт 2010 14:19


Карах 2 пъти петица с мотор 1,4-80 коня.Да ви кажа честно очаквах по-малко от него :) Колата е на 20к.км. и си върви перфектно.Даже при кикдаун и вкарване в червено понавървява.Аз карам Голф3 - 90 коня и не бих казал че върви повече от 1,4-80коня.До 120 км/ч. двете коли вървят еднакво.Пробвано.Малкият бензин обаче е икономичен при по-спокойно каране.Във Варна дава градско 7,5-8 и извънградско 5,2-5,5 литра бензин.Разбира се дизела е по-бърз и по-икономичен ама е по-скъп като цена и обслужване (консумативи,данъци...) и мноого по-шумен(1,9 помпа дюза).Ако аз си купувам за мен, си вземам 1,4 TSI - 122 бензинови турбинирани кончета и всичко си идва на място.


Потребителски аватар
batgecko69
Мнения: 166
Регистриран на: Вто 20 апр 2010 16:37
Автомобил: golf
Двигател: abf
Местоположение: Сливен

Re: Голф 5 - мнения за двигател 1.4 80 к.с

Мнениеот batgecko69 » Пет 08 окт 2010 18:44


Aбе само 2.0-16в бенз. тва е истината кви дизели кви 80 коня ... под 115 коня тряа ги спрът от производство !


Потребителски аватар
StS
Мнения: 2394
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Голф 5 - мнения за двигател 1.4 80 к.с

Мнениеот StS » Пет 08 окт 2010 19:41


Mariela написа:
hooligan_sk написа:
radi_nrj написа:
Mariela написа:Повече от ясно е, че проблема не е в Голфа а в шофьора... Като си знае колата, да не предприема такива изпреварвания. Не си прав, че са опасни,по твоята логика, колите които са 1.2 или 1.0 за нищо не стават :) Въпроса е да караш, съобразно възможностите на автомобила си :)

:bowdown :bowdown :bowdown


Стават за придвижване в града. Извън града рано или късно ще изпреварваш и неизбежно ще ти свърши мястото, колкото и премерено да караш. И ще ме прощаваш, но неможе досега да не си мачкала газта на тоя звяр с 80 коня и да мислиш че караш :beer Съгласен съм, че за повечето дами мотора е подходящ... но толкова


Хахахха,незнам какво значи да мачкаш газта, подавам си газ нормално и колата върви нормално :)Въпреки това твърдя, че не мачкам нищо по колата :) Относно свършването на мястото... предприемат се разумни изпреварвания с добра видимост за целта :beer



Виж, ние тук няма са спориме с теб защото си жена...не за друго ама от уважение..

Случая е че имам много по-лека кола от Г5..и малко по-мощна...Или никога не изпреварвам или го права с 2км видимост и много злобене на двигеля особено когато съм с хора.. И да ми кажеш че това е ок ? Не не вярвай ми..Под 110кс особено ако не е дизел си е умерляк. Ама ние тук тези неща ги пишем щото сме страдали, а не защото сме рацери или нещо си ги мерим...

С Уважение... 8)


Mariela
Мнения: 23
Регистриран на: Пон 19 юли 2010 12:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: Голф 5 - мнения за двигател 1.4 80 к.с

Мнениеот Mariela » Пет 08 окт 2010 23:01


Аз далеч нямам намерение да споря с когото и да било, всеки си ма гледна точка :D Леко и безаварийно шофиране ти пожелавам! :beer


Потребителски аватар
doubledTSI
Мнения: 539
Регистриран на: Чет 22 юли 2010 19:48
Автомобил: Golf 5 1.4 TSI Caddy life 4motion
Двигател: CAXA 2008 1.9 BLS 2009

Re: Голф 5 - мнения за двигател 1.4 80 к.с

Мнениеот doubledTSI » Пет 08 окт 2010 23:32


asassin написа:Карах 2 пъти петица с мотор 1,4-80 коня.Да ви кажа честно очаквах по-малко от него :) Колата е на 20к.км. и си върви перфектно.Даже при кикдаун и вкарване в червено понавървява.Аз карам Голф3 - 90 коня и не бих казал че върви повече от 1,4-80коня.До 120 км/ч. двете коли вървят еднакво.Пробвано.Малкият бензин обаче е икономичен при по-спокойно каране.Във Варна дава градско 7,5-8 и извънградско 5,2-5,5 литра бензин.Разбира се дизела е по-бърз и по-икономичен ама е по-скъп като цена и обслужване (консумативи,данъци...) и мноого по-шумен(1,9 помпа дюза).Ако аз си купувам за мен, си вземам 1,4 TSI - 122 бензинови турбинирани кончета и всичко си идва на място.

:да:


Mariela
Мнения: 23
Регистриран на: Пон 19 юли 2010 12:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: Голф 5 - мнения за двигател 1.4 80 к.с

Мнениеот Mariela » Пет 08 окт 2010 23:53


doubledTSI написа:
asassin написа:Карах 2 пъти петица с мотор 1,4-80 коня.Да ви кажа честно очаквах по-малко от него :) Колата е на 20к.км. и си върви перфектно.Даже при кикдаун и вкарване в червено понавървява.Аз карам Голф3 - 90 коня и не бих казал че върви повече от 1,4-80коня.До 120 км/ч. двете коли вървят еднакво.Пробвано.Малкият бензин обаче е икономичен при по-спокойно каране.Във Варна дава градско 7,5-8 и извънградско 5,2-5,5 литра бензин.Разбира се дизела е по-бърз и по-икономичен ама е по-скъп като цена и обслужване (консумативи,данъци...) и мноого по-шумен(1,9 помпа дюза).Ако аз си купувам за мен, си вземам 1,4 TSI - 122 бензинови турбинирани кончета и всичко си идва на място.

:да:


:да: :да: :да:


Потребителски аватар
doubledTSI
Мнения: 539
Регистриран на: Чет 22 юли 2010 19:48
Автомобил: Golf 5 1.4 TSI Caddy life 4motion
Двигател: CAXA 2008 1.9 BLS 2009

Re: Голф 5 - мнения за двигател 1.4 80 к.с

Мнениеот doubledTSI » Пет 08 окт 2010 23:58


Mariela написа:
doubledTSI написа:
asassin написа:Карах 2 пъти петица с мотор 1,4-80 коня.Да ви кажа честно очаквах по-малко от него :) Колата е на 20к.км. и си върви перфектно.Даже при кикдаун и вкарване в червено понавървява.Аз карам Голф3 - 90 коня и не бих казал че върви повече от 1,4-80коня.До 120 км/ч. двете коли вървят еднакво.Пробвано.Малкият бензин обаче е икономичен при по-спокойно каране.Във Варна дава градско 7,5-8 и извънградско 5,2-5,5 литра бензин.Разбира се дизела е по-бърз и по-икономичен ама е по-скъп като цена и обслужване (консумативи,данъци...) и мноого по-шумен(1,9 помпа дюза).Ако аз си купувам за мен, си вземам 1,4 TSI - 122 бензинови турбинирани кончета и всичко си идва на място.

:да:


:да: :да: :да:

3 месеца обикалях, карах 1,9 дизел 105 коня, 2,0 дизел 140 коня, 1,4 80 коня и накрая 1,4 тси 122 .... за мен това е мотора. хубав - лош ! за сега за мен най-добър. пък и хората са го посочили 3 години подред за мотор на годината ....


Mariela
Мнения: 23
Регистриран на: Пон 19 юли 2010 12:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: Голф 5 - мнения за двигател 1.4 80 к.с

Мнениеот Mariela » Съб 09 окт 2010 20:21


doubledTSI написа:
Mariela написа:
doubledTSI написа:
asassin написа:Карах 2 пъти петица с мотор 1,4-80 коня.Да ви кажа честно очаквах по-малко от него :) Колата е на 20к.км. и си върви перфектно.Даже при кикдаун и вкарване в червено понавървява.Аз карам Голф3 - 90 коня и не бих казал че върви повече от 1,4-80коня.До 120 км/ч. двете коли вървят еднакво.Пробвано.Малкият бензин обаче е икономичен при по-спокойно каране.Във Варна дава градско 7,5-8 и извънградско 5,2-5,5 литра бензин.Разбира се дизела е по-бърз и по-икономичен ама е по-скъп като цена и обслужване (консумативи,данъци...) и мноого по-шумен(1,9 помпа дюза).Ако аз си купувам за мен, си вземам 1,4 TSI - 122 бензинови турбинирани кончета и всичко си идва на място.

:да:


:да: :да: :да:

3 месеца обикалях, карах 1,9 дизел 105 коня, 2,0 дизел 140 коня, 1,4 80 коня и накрая 1,4 тси 122 .... за мен това е мотора. хубав - лош ! за сега за мен най-добър. пък и хората са го посочили 3 години подред за мотор на годината ....


Супер ти е колата, карай и си я пази :) :beer


Потребителски аватар
doubledTSI
Мнения: 539
Регистриран на: Чет 22 юли 2010 19:48
Автомобил: Golf 5 1.4 TSI Caddy life 4motion
Двигател: CAXA 2008 1.9 BLS 2009

Re: Голф 5 - мнения за двигател 1.4 80 к.с

Мнениеот doubledTSI » Съб 09 окт 2010 20:27


а лятото като е видиш на "Рапонги" да се обадиш :beer

Последна промяна от Pichaga на Съб 09 окт 2010 23:48, променено общо 1 път.
Причина: тук ненужен спам НЕ


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: Голф 5 - мнения за двигател 1.4 80 к.с

Мнениеот joker » Съб 09 окт 2010 21:32


чета постингите и не мога да повярвам колко самоубийци или убийци на други хора карат по пътищата......ееееех младежи!!!!!.....животът е един!....кратък е !!!....и е хубав !!!...за да го попилеете заради някакви си "кончета"!.....Бог да ви пази!!!....и да ни пази от вас!



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 185 госта