Golf MK5 - мнения за двигател 1.4 80 к.с

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
dokros
Мнения: 808
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 21:25
Автомобил: SEAT TOLEDO 2000
Двигател: 1.9 TDI ALH
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Голф 5 - мнения за двигател 1.4 80 к.с

Мнениеот dokros » Пет 06 авг 2010 21:55


Расход топлива в городе 9.4 л/100км
Расход топлива на шоссе 5.4 л/100км
Расход топлива Смешанный цикл 6.8 л/100км




Потребителски аватар
Dorian
Мнения: 1344
Регистриран на: Нед 18 мар 2007 19:57
Автомобил: Golf 4 TDI
Двигател: AHF
Местоположение: Варна

Re: Голф 5 - мнения за двигател 1.4 80 к.с

Мнениеот Dorian » Съб 07 авг 2010 16:17


morfei1 написа:Ако, 1.9TDI 105к.с не те е впечатлило с нищо, незнам как въобще 1.4 може да те впечатли с нещо :roll: ?

Само цената го впечатлява и от там гледа да вади само плюсове за бензинката
То гроздето кисело щот не го стигаме че и ТДИ-то не било нищо особено щото е с 3000 повече mhihi mhihi
Човек осъзнай се даваш близо 30000лв и си взимаш нова кола и се циганиш като семкаджия на пазара за 3000 Това е токова глупаво колкото и да си купуваш нова кола щом си гледаш стотинките и смяташ кое ще ти изгори 0.5л/100 по-малко :screwy


Потребителски аватар
dokros
Мнения: 808
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 21:25
Автомобил: SEAT TOLEDO 2000
Двигател: 1.9 TDI ALH
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Голф 5 - мнения за двигател 1.4 80 к.с

Мнениеот dokros » Съб 07 авг 2010 19:34


Dorian написа:То гроздето кисело щот не го стигаме че и ТДИ-то не било нищо особено щото е с 3000 повече mhihi mhihi
Човек осъзнай се даваш близо 30000лв ... :screwy


Човекът е осъзнат и пита за голф -5 ,вероятно 4-5 годишен,не пита за нова кола -2010 г.-голф -6 ,за 30 хил. лв. :screwy


Потребителски аватар
besna_golfadjiika
Мнения: 21
Регистриран на: Пет 16 апр 2010 14:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: СОФИЯ!
Контакти:

Re: Голф 5

Мнениеот besna_golfadjiika » Съб 07 авг 2010 20:56


Apokalypsis написа:Мъртвец с нисък данък!

:да: :Mr Green Fun :Mr Green Fun


Потребителски аватар
Dorian
Мнения: 1344
Регистриран на: Нед 18 мар 2007 19:57
Автомобил: Golf 4 TDI
Двигател: AHF
Местоположение: Варна

Re: Голф 5 - мнения за двигател 1.4 80 к.с

Мнениеот Dorian » Съб 07 авг 2010 21:50


dokros написа:Човекът е осъзнат и пита за голф -5 ,вероятно 4-5 годишен,не пита за нова кола -2010 г.-голф -6 ,за 30 хил. лв. :screwy

Бавен тип,чети какво е писал колегата и после философствай :!: А къде видя някой да спомена голф 6 за 30х. :?:
evgenyh написа::idea: в момента на прИмоция са САМО 1.4 80к.с. бензин за 26хил. и 1.9TDI 105к.с. за 29 и нещо :idea:


Mariela
Мнения: 23
Регистриран на: Пон 19 юли 2010 12:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: Голф 5 - мнения за двигател 1.4 80 к.с

Мнениеот Mariela » Нед 08 авг 2010 0:22


Немога да разбера защо толкова спорите за бензин или дизел, кой каквото иска това да си кара... Аз само знам, че дизела на минусови температури и зимата е по-проблемен от бензина, както и поддръжката му е по-скъпа, но това пак е въпрос на личен избор. Аз лично смятам че 1.4 за жена е перфектната кола, нямам нужда от двулитровки със стотици коне :) трябва да се прави разлика, когато я кара мъж или жена :да:


Потребителски аватар
dokros
Мнения: 808
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 21:25
Автомобил: SEAT TOLEDO 2000
Двигател: 1.9 TDI ALH
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Голф 5 - мнения за двигател 1.4 80 к.с

Мнениеот dokros » Нед 08 авг 2010 21:06


Dorian написа:Бавен тип,чети какво е писал колегата и после философствай :!: А къде видя някой да спомена голф 6 за 30х. :?:


Голф-6 за 28 хил лв. - заповядай....
http://www.volkswagen.bg/modelle/golf_g ... Golf%20Fly


iveta_25
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 10 авг 2010 22:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Голф 5 - мнения за двигател 1.4 80 к.с

Мнениеот iveta_25 » Вто 10 авг 2010 22:49


Здравейте,

Имам такъв Голф на 80000 км и ми дава мн висок разход - 13 на 100 градско и около 9 извънградско? На 2 диагностики ходих и нищо не показва? Казват че не отчитало повреда, нормално ли е за 1.4 двигател да гори толкова, според мен не.


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Голф 5 - мнения за двигател 1.4 80 к.с

Мнениеот radi_nrj » Вто 10 авг 2010 23:45


iveta_25 написа:Здравейте,

Имам такъв Голф на 80000 км и ми дава мн висок разход - 13 на 100 градско и около 9 извънградско? На 2 диагностики ходих и нищо не показва? Казват че не отчитало повреда, нормално ли е за 1.4 двигател да гори толкова, според мен не.


Мисля, че може да има проблем в десния крак на шофьора или в качеството на горивото.


Потребителски аватар
morfei1
Мнения: 5670
Регистриран на: Съб 23 авг 2008 18:11
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Голф 5 - мнения за двигател 1.4 80 к.с

Мнениеот morfei1 » Сря 11 авг 2010 15:27


Бе незнам, пробег, пробег..... ма къвто и пробег да е в нашата държавица 40000 - 50000км максимум на година и това е много каране. Много съм си доволен от дизела, но ако трябва да избирам за нови мотори определено се спирам на 1.4 TSI 160к.с в момента. Много драми има с дизела, натъпкаха го с валове, елeктроника, DPF филтри, ангренажни ремъци, демпферни маховици скъпи ремонти...... и накрая почва да пести пари след 80000км и след още 80000км спестените ще ги изтуриш за някъв ремонт. И ко прайм..... мижи да те лъжа :? ? Разбира се има некъв келепир от дизела, ако се възползвате от ДДС. в нашата ненормална държава където дизела е по-скъпо от бензина, понеже се ползва повече и хората ползват ДДС, колкото по-нова кола карате толкова по-скъп е данъкът ви, щото сте богати и можете да плащате...... кво да говорим...... не ми се говори.... реве ми се, бах ти 'държавата' - тъпа :evil: .

Незнам какви ще са отзивите за CR моторите ма в момента мисля по-добро е TSI, наистина мотора е нещо средно между TDI и FSI. Хора които немогат да се възползват от ДДС направо им се чудя що се занимават с дизели.


Потребителски аватар
StS
Мнения: 2394
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Голф 5 - мнения за двигател 1.4 80 к.с

Мнениеот StS » Чет 12 авг 2010 9:31


morfei1 написа:Бе незнам, пробег, пробег..... ма къвто и пробег да е в нашата държавица 40000 - 50000км максимум на година и това е много каране. Много съм си доволен от дизела, но ако трябва да избирам за нови мотори определено се спирам на 1.4 TSI 160к.с в момента. Много драми има с дизела, натъпкаха го с валове, елeктроника, DPF филтри, ангренажни ремъци, демпферни маховици скъпи ремонти...... и накрая почва да пести пари след 80000км и след още 80000км спестените ще ги изтуриш за някъв ремонт. И ко прайм..... мижи да те лъжа :? ? Разбира се има некъв келепир от дизела, ако се възползвате от ДДС. в нашата ненормална държава където дизела е по-скъпо от бензина, понеже се ползва повече и хората ползват ДДС, колкото по-нова кола карате толкова по-скъп е данъкът ви, щото сте богати и можете да плащате...... кво да говорим...... не ми се говори.... реве ми се, бах ти 'държавата' - тъпа :evil: .

Незнам какви ще са отзивите за CR моторите ма в момента мисля по-добро е TSI, наистина мотора е нещо средно между TDI и FSI. Хора които немогат да се възползват от ДДС направо им се чудя що се занимават с дизели.



Както винаги съвършено точно! Аз се бях включвал няколко пъти в тоя форум в темите за дизел/бензин, ама така и никой не успя с точна сметка да ми докаже че дизела било най-добре..


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 5 - мнения за двигател 1.4 80 к.с

Мнениеот my heart iS iCe » Чет 12 авг 2010 9:43


StS написа:
morfei1 написа:.



Както винаги съвършено точно! Аз се бях включвал няколко пъти в тоя форум в темите за дизел/бензин, ама така и никой не успя с точна сметка да ми докаже че дизела било най-добре..


Колега, никой не е решил да доказва на никой че еди си коя кола е по-хубава от другата всичко е много относително! Виждал съм двигатели 1,4 бензин на които когато им бръкеш с пръс в ауспоха неможеш да си изцапаш пръста, а на повечето нови дизели бръкни в ауспоха и от чернилката ще си намажеш на филията с пастета за гарнитура! Та всичко е много относително за покупката на кола! Всичко зависи от това колата как е шофирана как е потдържана. Ако намери колегата читава кола дали Дизел или Бензин ще се роди! Сега че някой не е попаднал на читава кола не означава че точно тоя модел не е добър! За това се казва че от новата кола по хубава няма! Според мен колегата е за дизелова кола. Ако караш спокойно без да се правиш на Колин Мкрии може да си караш дизелче и ще имаш икономия на гориво. Ако си Шумахер по-добре си вземи някой ВР6 за да върви и да ти прави икономия на части! А относно двигателите на 1,4 че са слаби слаби са, не са за ръчкане а просто да си запалиш колата да отидеш да си свършиш работата, да изкараш някой лев от колата, а не само да влагаш в нея като повечето от нас, само ги караме и наливаме в тях а накрая нищо не изкарваме от колите, явно не ни носят доходи! Някой ще каже не е така, еми нека не работи 2 месеца да видим какви пари ще изкара от колата за храна! Та всяка кола е според джоба както по-горе каза колегата, колкото по нова кола толкова повече разходи, като старата кола! Просто политиката ни е такава че неможем да караме нови коли :screwy Аз застъпвам за 1,4 Голф 5-ца по евтина за подръжка като чета колегата как се цинцеляви не му препоръчвам дизела! Нищо лично към никой!


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8296
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Голф 5 - мнения за двигател 1.4 80 к.с

Мнениеот Stivi » Чет 12 авг 2010 14:41


StS написа:Както винаги съвършено точно! Аз се бях включвал няколко пъти в тоя форум в темите за дизел/бензин, ама така и никой не успя с точна сметка да ми докаже че дизела било най-добре..


Хората от Автобилд са си направили труда да систематизират данните по темата и който е заинтересувам от тази дилема може да се ориентира по въпроса :!:


Mariela
Мнения: 23
Регистриран на: Пон 19 юли 2010 12:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: Голф 5 - мнения за двигател 1.4 80 к.с

Мнениеот Mariela » Пет 13 авг 2010 23:39


Аз си карам Golf 5 1.4 и съм супер щастлива :banana особено за жена е супер :кючек: :кючек: Мн ясно , че всеки прценя сам за себе си, но съм напъллно съгласна, че да наливаш пари в автомобила и да нямаш никаква възвръщаемост е напълно безсмислено :bowdown


Потребителски аватар
Velko
Мнения: 1453
Регистриран на: Пон 22 мар 2010 13:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Голф 5 - мнения за двигател 1.4 80 к.с

Мнениеот Velko » Пет 13 авг 2010 23:46


Бла бла бла,дрън дрън дрън. 1.4 бензин е малък двигател за това купе.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 277 госта