Golf MK5 - мнения за двигател 1.4 80 к.с

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
doubledTSI
Мнения: 539
Регистриран на: Чет 22 юли 2010 19:48
Автомобил: Golf 5 1.4 TSI Caddy life 4motion
Двигател: CAXA 2008 1.9 BLS 2009

Re: Голф 5 - мнения за двигател 1.4 80 к.с

Мнениеот doubledTSI » Съб 09 окт 2010 22:09


колега joker, това, че коментираме различните по мощност мотори не означава, че сме убийци или самоубийци ... Всички тези "кончета" се контролират от човек, който сам отговаря за постъпките си! Друг е въпросът дали този човек има нещо в главата или не!




Mariela
Мнения: 23
Регистриран на: Пон 19 юли 2010 12:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: Голф 5 - мнения за двигател 1.4 80 к.с

Мнениеот Mariela » Съб 09 окт 2010 22:25


doubledTSI написа:колега joker, това, че коментираме различните по мощност мотори не означава, че сме убийци или самоубийци ... Всички тези "кончета" се контролират от човек, който сам отговаря за постъпките си! Друг е въпросът дали този човек има нещо в главата или не!


Това се опитах д аобясня и аз малко по- рано, но... :да:


theultimate
Мнения: 2139
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 20:20
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB
Местоположение: София

Re: Голф 5 - мнения за двигател 1.4 80 к.с

Мнениеот theultimate » Съб 09 окт 2010 23:51


Както и да караш е добре да има известен запас от мощност за ситуации като пълна кола, баир, изпреварване. Големия въпрос в темата е дали си струва да дадеш много пари за кола без почти никакъв запас от мощност. За мен - не си струва.


Потребителски аватар
batgecko69
Мнения: 166
Регистриран на: Вто 20 апр 2010 16:37
Автомобил: golf
Двигател: abf
Местоположение: Сливен

Re: Голф 5 - мнения за двигател 1.4 80 к.с

Мнениеот batgecko69 » Чет 06 яну 2011 19:34


theultimate написа:Както и да караш е добре да има известен запас от мощност за ситуации като пълна кола, баир, изпреварване. Големия въпрос в темата е дали си струва да дадеш много пари за кола без почти никакъв запас от мощност. За мен - не си струва.



Тя една по запазена лада ще го бие по вървене тва 1.4 голф5 mhihi mhihi :bowdown


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 5 - мнения за двигател 1.4 80 к.с

Мнениеот my heart iS iCe » Чет 06 яну 2011 19:42


batgecko69 написа:
theultimate написа:Както и да караш е добре да има известен запас от мощност за ситуации като пълна кола, баир, изпреварване. Големия въпрос в темата е дали си струва да дадеш много пари за кола без почти никакъв запас от мощност. За мен - не си струва.



Тя една по запазена лада ще го бие по вървене тва 1.4 голф5 mhihi mhihi :bowdown

Айде почнахме да излизаме от темата!
Когато не сме карали такъв двигател е хубаво да не фЪфлим, глупости!
Не всеки е рейСър, и когато види зад него кола, която бърза да изпреварва, и да почне да се гони с нея!
Лошото е че много малко хора използват автомобилите си по работа. Повечето излизат да се гонят по улиците и резултата е ясен! на 2-ро място по ПТП-та!

1.4 двигателите са направени за спокойни шоьори, сега коя кола ще бие, не се знае!
Разликата от лада до Голф, е от Тъбъдъпково до Германия!
Да е слаб, колко да е слаб! Кара те от т. "А" до т. "Б" Друго според мен не е важно! :да:

п.п Без лоши чувства, но всеки казва, аз "Ако" имах пари не бих го взел! Сигурно ако ви го подарят ще го върнете, аман не напразно ни наричат Българи!

п.п Peace!


Mariela
Мнения: 23
Регистриран на: Пон 19 юли 2010 12:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: Голф 5 - мнения за двигател 1.4 80 к.с

Мнениеот Mariela » Нед 23 яну 2011 2:34


Напълно съгласна с теб :applause:


Потребителски аватар
vaiper 1
Неграмотен
Мнения: 1244
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 12:45
Автомобил: Pasat
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Голф 5 - мнения за двигател 1.4 80 к.с

Мнениеот vaiper 1 » Сря 17 дек 2014 18:05


Тц тц мн простотия имало тц тц,1,4 80 коня е за нормално шофиране и си е мн арен.Тия младежи с дизели по 110коня да седнат да почетат и да си влагат енергията другаде.Приказки че кола до 150 коня вървяла много са празни момчета,над 200коня почват да вървят но харчат по 25 на 100бензин дали ти отива ха ха.Дизела е за дълго каране,бензина за в града и до някъде да отидеш.На запад има ограничения които се спазват иначе плащаш доста,а тук е по либерта затова има такива мотори на запад.Мн писах ха ха и умната момчета.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Голф 5 - мнения за двигател 1.4 80 к.с

Мнениеот Stivi » Сря 17 дек 2014 18:48


vaiper 1 написа:Тц тц мн простотия имало тц тц,1,4 80 коня е за нормално шофиране и си е мн арен....


Археолог :) След има,няма 4 години ново мнение по темата...да не си си купил такъв куц кон та си направил такова археологическо откритие :mhihi


Потребителски аватар
vaiper 1
Неграмотен
Мнения: 1244
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 12:45
Автомобил: Pasat
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Голф 5 - мнения за двигател 1.4 80 к.с

Мнениеот vaiper 1 » Сря 17 дек 2014 19:39


Сега я видях амиго ха ха караи здраве да е тц тц


Creativex
Мнения: 92
Регистриран на: Пон 10 мар 2014 17:21
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK5 - мнения за двигател 1.4 80 к.с

Мнениеот Creativex » Пет 19 дек 2014 16:04


Може ли и аз да се включа, след като съм с още по-черния двигател за форума... Golf 4 1.4 16v.

Да Ви кажа честно, наистина е малък двигател, ако искате да се гоните с Mercedes-и по магистралата. Харесах този двигател, защото се возих на Polo със същия и ми допадна - вървеше си прилично. До този момент не мога да Ви кажа точен разход, защото всеки път е различен и София не може да е мерило. Данъкът ми е около 19 лева на година и това е ОК. Дадох луди пари за основен ремонт, окачване и поддръжка, но ще Ви изненадам, защото наистина си заслужаваше. Колата си върви абсолютно нормално държи си 140 км на магистралата без много зор и ми е напълно достатъчна като мощност, след като съм бил благодарен, че не е по-мощна, защото със сигурност щях да се пречукам някъде (в това съм напълно сигурен). Това, което се опитвам да кажа е, че конските сили не са всичко необходимо, аз съм щастлив, че ABS-ът на четирите диска кове на място. Не бих казал, че е малък двигател за колата, след като хората са го написали, че е с 30% по-лек от предишния и спрямо 1.4 на Golf 3 е доста по-напреднал. Подозирам, че и 5-цата има своите преимущества. Не всички сме състезатели, просто исках да го спомена.


Потребителски аватар
zoovanka
Мнения: 641
Регистриран на: Чет 02 май 2013 13:10
Автомобил: VW Caddy MAXI Life 1395 TGI 109
Двигател: 2016 1395 TGI метан
Местоположение: Бургас

Re: Golf MK5 - мнения за двигател 1.4 80 к.с

Мнениеот zoovanka » Пет 19 дек 2014 18:01


Темата е на доста годинки вече,но да се включа.Голф5 1,6 102к.с. с газов инжекцион ловато,в момента ми гори 9лева на 100км.Вярно във високия данък е,но 150лв,дадени еднократно отдавна са избити,другото е евтини консумативи.Тази атмосферка няма как да те вкара в голям разход,има една ламда сонда и това е.Весели празници колеги!!!


hsn_17
Мнения: 47
Регистриран на: Пон 07 юли 2014 22:14
Автомобил: Golf MK5 1.6i 102 hp
Двигател: BSE 2007

Re: Golf MK5 - мнения за двигател 1.4 80 к.с

Мнениеот hsn_17 » Съб 20 дек 2014 11:40


zoovanka написа:Темата е на доста годинки вече,но да се включа.Голф5 1,6 102к.с. с газов инжекцион ловато,в момента ми гори 9лева на 100км.Вярно във високия данък е,но 150лв,дадени еднократно отдавна са избити,другото е евтини консумативи.Тази атмосферка няма как да те вкара в голям разход,има една ламда сонда и това е.Весели празници колеги!!!


Здравей колега,
тъй като и аз съм със същата комбинация, само че с газов инжекцион романо бих казал че и аз съм доволен. Но поради това, че си писал че гори 9 лв/100 км. малко ме притесни. С тази цена на газта в момента ми гори 12 лв/100 км. градско :eek При теб този разход комбиниран ли е и моментната цена на газта ли е? А също така бих искал да попитам какъв е проблема с ламбда сондата че да съм готов за евентуални разходи :mhihi


Потребителски аватар
zoovanka
Мнения: 641
Регистриран на: Чет 02 май 2013 13:10
Автомобил: VW Caddy MAXI Life 1395 TGI 109
Двигател: 2016 1395 TGI метан
Местоположение: Бургас

Re: Golf MK5 - мнения за двигател 1.4 80 к.с

Мнениеот zoovanka » Съб 20 дек 2014 13:14


Първо от зад на пред,ламда сондата се явява до известна степен консуматив,живота и е около 90 000 км и съществено се скъсява при шофиране на газ,за нашия мотор/BSE/ универсални НЕ СТАВАТ/пробвано/,оригинална NTK около 300 лв..Разхода ми е само на газ 9-10литра /100км.Реално е около 12 лв.с бензина/100км.


sonyft
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 13 яну 2012 23:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Golf MK5 - мнения за двигател 1.4 80 к.с

Мнениеот sonyft » Нед 22 яну 2017 14:46


Здравейте колеги,
искам да попитам понеже съм със същия двигател и ми излезе check engine понеже имам от тези bluetooth устройства за авто диагностиката ELM. Дава ми грешка -> P0134 - Powertrain O2 Sensor Circuit No Activity Detected (Bank 1 Sensor 1).
Гледах в интернет нещо повече за грешката пише за повреда на датчика за кислород преди катализатора. Ходих при няколко механици които я закачиха за техния софтуер за диагностика на който излезе, че грешка за пробллем с подгрева на Ламбда сондата (не ми каза точно на коя, но по моята грешка предполагам, че е задната до катализатора) и настояваха за смяна на сондата. Но нямах тогава финансовата възможност за смяната й и само изтрихме грешката и от един форум прочетох, че може да има проблем с куплонга, но нямам достъп до двете затова зачистих само на тази която е при двигателя и след това за известно време изчезна от порядъка на няколко месеца и пак се появи и след изтриване продължава да изчезва за известно време и пак се появява не успях да разбера дали беше от куплонга дали от др се оправя за малко после пак пробвах, вече нямаше ефект. И искам да попитам някой имал ли е същия проблем и какво е неговото решение освен смяна на Ламбда сондата?


Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: Golf MK5 - мнения за двигател 1.4 80 к.с

Мнениеот freelancer » Сря 25 яну 2017 16:27


Важна е самата грешка, номер, описание, ако имаш съмнения за подгрева може да го измериш, махаш буксата и се мери съпротивление на двете бели жици, те са ти подгрева, мисля, че беше около 10 ома, но е добре пак да провериш, огледай си кабелите и захранването от буксата, която дава захранване на датчика за кислорода. Сондата ти с 4 кабела ли е или е с 5 кабела? Това, което съм ти писал е за ламбда сонда с 4 кабела, но мисля, че и 5 кабелната може да се измери. Огледай за прекъснат кабел, може да напръскаш буксата с контактен спрей.
За сензора преди катализатора става на въпрос, регулиращата сонда, щом грешката е спорадична, а не постоянна вероятно губи контакт някъде, огледай буксата и кабелите, не виждам причина да сменяш сондата заради кофти контакт.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 96 госта