GOLF 4 странен проблем при километража

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
mania
Мнения: 1749
Регистриран на: Съб 27 яну 2007 11:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Странен проблем при километража (GOLF 4)

Мнениеот mania » Нед 13 фев 2011 15:19


Вземи отвори таблото и хууубаво зачисти клемите. Такива "страшни" проблеми обикновено се получават при лош контакт някъде и това не важи само за автомобили ;) Също прегледай да не е скъсано кабелче, общо взето търсим лош контакт или студена спойка (те щото са едно и също те).




Потребителски аватар
niki1_j
Мнения: 671
Регистриран на: Нед 12 юли 2009 21:22
Автомобил: Golf MK IV
Двигател: ASZ
Местоположение: Sliven
Контакти:

Re: Странен проблем при километража (GOLF 4)

Мнениеот niki1_j » Чет 19 май 2011 15:14


Здравейте колеги,

Тъй като ми се появи точно същият проблем и докато бях на работа в една от почивките разрових на бързо, но не успях да открия нищо конкретно. Има ли някой който да е решил този проблем и ако не е проблем да сподели точно как. Нещата като цяло са ясни - слаба връзка (както при таблото, така и при датчика на скоростната кутия), снопа с кабелите минава точно под волана и при всяко наместване на волана те се угъват (при често нагласяне може да се е прекъзнал ноякой проводник) и като най-кофти вариант - прецакан датчик на кутията.

Та бих бил много благодарен ако някой сподели конретно решение за да не се ровя цяла вечер в тия жици.

Мерси още веднъж за съдействието.


red.devilll
Мнения: 1385
Регистриран на: Чет 23 сеп 2010 21:48
Автомобил:
Двигател:

Re: Странен проблем при километража (GOLF 4)

Мнениеот red.devilll » Чет 19 май 2011 22:29


niki1_j написа:Здравейте колеги,

Тъй като ми се появи точно същият проблем и докато бях на работа в една от почивките разрових на бързо, но не успях да открия нищо конкретно. Има ли някой който да е решил този проблем и ако не е проблем да сподели точно как. Нещата като цяло са ясни - слаба връзка (както при таблото, така и при датчика на скоростната кутия), снопа с кабелите минава точно под волана и при всяко наместване на волана те се угъват (при често нагласяне може да се е прекъзнал ноякой проводник) и като най-кофти вариант - прецакан датчик на кутията.

Та бих бил много благодарен ако някой сподели конретно решение за да не се ровя цяла вечер в тия жици.

Мерси още веднъж за съдействието.

Колега с моето табло си играха горе долу 1 ден и ми казаха че всичко е ок,но на другия отново проблема на лице :banghead: . Смених датчика за километража с друг и всичко се оправи-имам си и килиметраж и стрелка за горивото :beer


Потребителски аватар
marchq
Мнения: 381
Регистриран на: Вто 27 мар 2007 22:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Странен проблем при километража (GOLF 4)

Мнениеот marchq » Чет 19 май 2011 22:35


При мене първият път проблема се оправи след като свалих таблото.
После пак се появи и поразмърдах бушоните извадих ги един по един да ги проверя бяха си ок и проблема изчезна.


Потребителски аватар
ogidog
Мнения: 38
Регистриран на: Нед 06 апр 2008 13:09
Автомобил: vw passat cc 36
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Странен проблем при километража (GOLF 4)

Мнениеот ogidog » Чет 19 май 2011 23:02


да ползвам темата на колегата за таблото и да попитам защо мойто табло свети значително по слабо от други такива и какво може да се направи по въпроса! да кажа само че проблема не е в реостата(копчето за реглаж на осветлението) защото дори и като го шунтирам и му дам директно 12V ,не се увеличава светлината!! някой ако има идея да каже!


Потребителски аватар
niki1_j
Мнения: 671
Регистриран на: Нед 12 юли 2009 21:22
Автомобил: Golf MK IV
Двигател: ASZ
Местоположение: Sliven
Контакти:

Re: Странен проблем при километража (GOLF 4)

Мнениеот niki1_j » Пон 23 май 2011 11:21


При мен лично проблемът се оказа слаба връзка в буксата на самият датчик на кутията. От слабата връзка буксата се беше поразтопила ... подмяната с нова (от моргата) реши проблема.

Поздрави ;)


Vilkataa
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 26 мар 2013 19:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Странен проблем при километража (GOLF 4)

Мнениеот Vilkataa » Вто 26 мар 2013 19:58


red.devilll написа:
niki1_j написа:Здравейте колеги,

Тъй като ми се появи точно същият проблем и докато бях на работа в една от почивките разрових на бързо, но не успях да открия нищо конкретно. Има ли някой който да е решил този проблем и ако не е проблем да сподели точно как. Нещата като цяло са ясни - слаба връзка (както при таблото, така и при датчика на скоростната кутия), снопа с кабелите минава точно под волана и при всяко наместване на волана те се угъват (при често нагласяне може да се е прекъснал някой проводник) и като най-кофти вариант - прецакан датчик на кутията.

Та бих бил много благодарен ако някой сподели конретно решение за да не се ровя цяла вечер в тия жици.

Мерси още веднъж за съдействието.

Колега с моето табло си играха горе долу 1 ден и ми казаха че всичко е ок,но на другия отново проблема на лице :banghead: . Смених датчика за километража с друг и всичко се оправи-имам си и килиметраж и стрелка за горивото :beer


Здравейте колеги имам същия проблем едно към едно на голф 4 98година не ми работи скоростомера, километража и стрелката на горивото. Първо отидох при човек който се занимава с табла, той ми каза, че не може да е от таблото и тъй като следя темата и повечето хора ми казаха, че е от датчика на скоростна кутия и току що го сменихме, но без резултат. Утре ще го закача на ваг-ком да ми изчисти грешката, но ме съмнява да тръгне, ако знаете нещо по въпроса моля споделете :)


tonkataa
Мнения: 10
Регистриран на: Сря 13 юни 2012 20:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Странен проблем при километража (GOLF 4)

Мнениеот tonkataa » Съб 10 авг 2013 19:56


Пичове карам VW Bora. Днес пътувах извънградско и ми се появи същия проблем както с километража така и със стрелката за горивото. Километража отказва, а стрелката си играе нагоре и надолу постоянно. Оказа се просто едно бушонче от малките 10А. Смених го и всичко тръгна както трябва. Пада се 4-я ред от горе надолу, третото от ляво на дясно. :)


lapata79
Мнения: 188
Регистриран на: Пон 10 май 2010 16:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sliven

Re: Странен проблем при километража (GOLF 4)

Мнениеот lapata79 » Съб 07 сеп 2013 18:05


Здравейте аз карам голф 4 тди 110 коня и съм със табло бора спорт по накога ми заси4а стрелката на оборотомера,в смисъл движи се на интервали преска4а и се оправя когато си иска,ако има компетентни хора по този въпрос моля за отговори


bbdraganov
Мнения: 61
Регистриран на: Пет 02 авг 2013 14:40
Автомобил:
Двигател:

Re: Странен проблем при километража (GOLF 4)

Мнениеот bbdraganov » Вто 10 сеп 2013 15:09


Голф 4 1,6 , 16V .Колеги,на малкия дисплей между оборотомера и километража освен стандартните лампички,светващи за 2-3 секунди при подаване на контакт,нещо друго индикира ли ви? Моя е тъмен,а гледам на картинки в разни ръководства,че показва температура и още неща.


kurmijanko
Мнения: 86
Регистриран на: Пон 12 мар 2007 15:59
Автомобил:
Двигател:

Re: Странен проблем при километража (GOLF 4)

Мнениеот kurmijanko » Нед 01 мар 2015 17:12


и при мен се появи същия проблем. Като дам на контакт всичко се е нормално, паля, тръгвам и работи само оборотомера. Стрелката за скороста не се мърда или почва да скача от 0 до 50-60 нагоре-надолу за малко и пак спира. Борд компютъра не показва нищо, само разход в момента. Става дума за Пасат 5.5 дизел 130 коня, 1.9. Та въпросът ми е, ако пробвам с бушона и това не е проблем, как да разглобя таблото за да видя дали са добре спойките?


Потребителски аватар
jore.mix1
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 17 яну 2017 14:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Странен проблем при километража (GOLF 4)

Мнениеот jore.mix1 » Вто 17 яну 2017 14:12


здравей те и от мен,проблема с скоростомера и аз го имам всичко друго е в ред ,голфа е дизел и аз се питам от каде е проблема


itzo90
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 08 юли 2014 10:56
Автомобил:
Двигател:

Re: GOLF 4 странен проблем при километража

Мнениеот itzo90 » Чет 24 авг 2017 19:00


Здравейте! Аз имах същия проблем - липса на показание от километража, не отчиташе скорост, изминати километри и лампата за горивото светваше при завой, съпроводено от съответния звук. При напълване на гориво до половината светенето и писукането спират.
Проблема се оказа в датчика на километража, който се намира на скоростната кутия до избирача. В буксата му е попадала вода и съответно корозията беше "изяла" едото от трите крачета на датчика и се беше счупило. Смених датчика (около 20 лева в Ауто +) и всичко се оправи. Днес отново се появи проблема и пак се оказа вода и лош контакт след сваляне, почистване и монтиране отново имам километраж.

Това е от мен. Поздрави на всички и безаварийни километри!



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 257 госта