GOLF 4 странен проблем при километража

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
marchq
Мнения: 381
Регистриран на: Вто 27 мар 2007 22:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

GOLF 4 странен проблем при километража

Мнениеот marchq » Чет 02 апр 2009 15:10


Колеги преди около 2 месеца ми се случи този проблем и тази сутрин за втори път. Качвам се сутринта паля колата тръгвам и забелязвам че не ми работи километража. Когато съм в движение просто стрелката седи забита на 0км и не ми и отчита изминати километри от общите. Също така и стрелката за горивото полудява показва си точно колкото имам и от време на време пада в червената област и ми изписва Please Reful. Всичко друго си работи (оборотомера температурата лампи грешки и осветление) Ходих на сервиз да ми видят таблото свалиха го огледаха нямаше нищо съмнително. Закачиха ми колата на ваг ком да видят дали проблема е от някакъв (датчик на километража) не е от него. Тръгнах си отново с не работещ километраж и след 10 мин каране от само себе си се оправи. Тази сутрин отново стана така утре мисля да го сваля да видя да не би някаква букса нещо е прекъсната. Ако някой има подобен проблем нека пише. При възможност ще направя и клип да видите за какво иде реч.

Таблото ми е от този вид обаче с малкия борд комп.
Изображение




Потребителски аватар
marchq
Мнения: 381
Регистриран на: Вто 27 мар 2007 22:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Странен проблем при километража (GOLF 4)

Мнениеот marchq » Чет 02 апр 2009 21:23


Колеги ето го и обещаното видео. Какво мислите по въпроса :cry:
ВИДЕО


Потребителски аватар
snupeca
Мнения: 11200
Регистриран на: Чет 03 юли 2008 8:26
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: ALH
Местоположение: Смолян
Контакти:

Re: Странен проблем при километража (GOLF 4)

Мнениеот snupeca » Чет 02 апр 2009 21:31


До колкото съм чел по форума, километража е електронен и взима сигнал от комутатора(бобината) :roll: Намери друга бобина само за проба, и виж как ще е :roll:


Потребителски аватар
theraven
Мнения: 2358
Регистриран на: Сря 05 мар 2008 15:56
Автомобил: Golf Mk4 Sport Edition
Двигател: SDI
Местоположение: Нова Загора/София/Лондон
Контакти:

Re: Странен проблем при километража (GOLF 4)

Мнениеот theraven » Чет 02 апр 2009 23:37


За да не работи стрелката за горивото, скоростомера и еърбега да светва - според мен проблема е в таблото и евентуално във връзката към него. Я някоя букса, студена спойка или нещо от сорта.


Потребителски аватар
Съмнителният
Мнения: 1092
Регистриран на: Чет 08 юни 2006 8:45
Автомобил: Bora 4 motion
Двигател: BDE 2002
Местоположение: София

Re: Странен проблем при километража (GOLF 4)

Мнениеот Съмнителният » Пет 03 апр 2009 13:41


Нещо сходно като проблем имам и аз, но при мен не показва точно скоростомера и оборотомера.Дали причина е от въпросната бобина или проблема е друг?И как да направя да се появи показанието на температурата на малкия диспей, защото в момента има само знака за градуси?


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Странен проблем при километража (GOLF 4)

Мнениеот Andonov » Пет 03 апр 2009 13:50


snupeca написа:До колкото съм чел по форума, километража е електронен и взима сигнал от комутатора(бобината) :roll: Намери друга бобина само за проба, и виж как ще е :roll:


:no-no


Според мен проблема трябва да се търси в таблото. Студени спойки.


Потребителски аватар
snupeca
Мнения: 11200
Регистриран на: Чет 03 юли 2008 8:26
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: ALH
Местоположение: Смолян
Контакти:

Re: Странен проблем при километража (GOLF 4)

Мнениеот snupeca » Пет 03 апр 2009 13:56


Andonov написа:
snupeca написа:До колкото съм чел по форума, километража е електронен и взима сигнал от комутатора(бобината) :roll: Намери друга бобина само за проба, и виж как ще е :roll:


:no-no


Според мен проблема трябва да се търси в таблото. Студени спойки.

Дано си прав колега :mrgreen:


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Странен проблем при километража (GOLF 4)

Мнениеот Andonov » Пет 03 апр 2009 14:02


snupeca написа:
Andonov написа:
snupeca написа:До колкото съм чел по форума, километража е електронен и взима сигнал от комутатора(бобината) :roll: Намери друга бобина само за проба, и виж как ще е :roll:


:no-no


Според мен проблема трябва да се търси в таблото. Студени спойки.

Дано си прав колега :mrgreen:


Скоростомера никога не може да вземе сигнал от комутатора.
Скоростомера взема или от вторичния вал или от дачтик на АБС - тва са принципите при всички коли


Потребителски аватар
MKII 1.6EZ
Мнения: 137
Регистриран на: Чет 10 май 2007 17:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Странен проблем при километража (GOLF 4)

Мнениеот MKII 1.6EZ » Пет 03 апр 2009 20:35


Оборотомера взима сигнал от комутатора доколкото знам. При мене проблема е друг. Понякога при запалване първите 1-2 сек не се дига стрелката на оборотомера. Не че е болка за умиране ама все пак :D Също така отвреме на време не бачка стрелката на температурата, а като загася и запаля наново се оправя.


Потребителски аватар
marchq
Мнения: 381
Регистриран на: Вто 27 мар 2007 22:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Странен проблем при километража (GOLF 4)

Мнениеот marchq » Пет 03 апр 2009 20:44


Колеги благодаря за компетентните мнения. Днеска си свалих таблото почистих го тук там букси работи, сложих го запалих и тръгна явно от време на време трябва да правя тази профилактика :shock


Потребителски аватар
tih
Мнения: 843
Регистриран на: Съб 01 юли 2006 0:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич Golf IV 1.9TDI ALH 90++

Re: Странен проблем при километража (GOLF 4)

Мнениеот tih » Съб 04 апр 2009 21:49


Andonov написа:Според мен проблема трябва да се търси в таблото. Студени спойки.


Имам въпрос, ако сваля таблото и го занеса на някой който се занимава с такива работи, може ли да разбере дали има такива студени спойки, как се откриват, замерва ли се с нещо или пък то се вижда и с просто око...май много тъпо се изказах :roll:


gkaraivanov
Мнения: 49
Регистриран на: Чет 24 сеп 2009 13:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: свиленград

Re: Странен проблем при километража (GOLF 4)

Мнениеот gkaraivanov » Сря 09 фев 2011 3:44


Колега от бургас с синия голф моят е 1.6 бензин 1999 същият проблем както ми го описваш километража тръгва на ден по 5-6 пъти а датчикът за бензина постоянно пада и се вдига и тази лампа за бензина пиука многа гадно!
Ти кои студени спойки почисти къде се намират вътре в таблото ли?
Дай ми повече информация ако можеш!
Благодаря!


Потребителски аватар
marchq
Мнения: 381
Регистриран на: Вто 27 мар 2007 22:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Странен проблем при километража (GOLF 4)

Мнениеот marchq » Пет 11 фев 2011 23:56


Нищо не съм почистил просто свалих таблото, огледах го и го поставих проблема си ичезна от самосебе си... не знам накъде да те насоча :?


Потребителски аватар
jrc2
Мнения: 161
Регистриран на: Нед 25 ное 2007 20:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Странен проблем при километража (GOLF 4)

Мнениеот jrc2 » Съб 12 фев 2011 1:13


Колега,имах същия проблем и аз....Пасат б5 тди пд 116кконя....имах проблем с скоростите-автомат и при свалянето и качването майсторите бяха забравили да ми закачът една букса...точно коя и каква не знам...някаде видях че пипат от ляво при лявата полуоска...иначе симптомите ми бяха 1 към 1 с твойте...най ммного ме учуди как стрелката на горивото се "клати" с въртенето на волана или иначе казано ако "залашкам колата по рязко и стрелката с нея...на обратни завой отиваше в червеното и пищеше на зареждане...ясно беше че нямах километраж и изминато разстояние,но явно нещо си е вързано там и с стрелката за горивото,и така при мен бе тази букса като се закачи всичко си беше наред,провери и нея.


orlin4ooo
Мнения: 388
Регистриран на: Вто 16 ное 2010 22:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Странен проблем при километража (GOLF 4)

Мнениеот orlin4ooo » Съб 12 фев 2011 1:22


Andonov написа:
snupeca написа:
Andonov написа:
snupeca написа:До колкото съм чел по форума, километража е електронен и взима сигнал от комутатора(бобината) :roll: Намери друга бобина само за проба, и виж как ще е :roll:


:no-no


Според мен проблема трябва да се търси в таблото. Студени спойки.

Дано си прав колега :mrgreen:


Скоростомера никога не може да вземе сигнал от комутатора.
Скоростомера взема или от вторичния вал или от дачтик на АБС - тва са принципите при всички коли

Не само колега - доста автомобили и то от по старите имат VSS - vehicle speed sensor, намиращ се на скоростната кутия, който не само е вързан към таблото на колата и дава информация за скоростта, но и диктува данни на бордовия компютър за това дали се движи колата и ако да дали е на скорост или по инерция :)



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 174 госта