Съвет смяна на амортисьори!

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
doaiena
Мнения: 1500
Регистриран на: Чет 05 фев 2009 17:51
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: София, Зоната на здрача
Контакти:

Съвет смяна на амортисьори!

Мнениеот doaiena » Пон 03 авг 2009 10:03


Колеги вследствие на катастрофата която претърпях преди 3 седмици и ходене по-мъките за части сега май ми се налага да сменям предни амортисьори, нещо ми тропка по предницата не всеки път но тропка с ниска скорост по паветата, отидох в един сервиз и направихме едно кръкче с майстора и тай каза, че това са амортисьори или тампони или комбинирано но не е сигорен, вчера натиснах десния калник от горе и се чува едно цззз-цссззз много гаден звук и че като ли се люлее малко, но вече може и да си внушавам да го еба! Но от лявата страна този шум липсва или се чува много тихо едвам доловимо, вследствие на което мисля да вярвам на майсторчето за диагнозата :banghead: , колеги препоръчайте ми някакви амартисьори качествени не разбирам какво значи газови или маслени и разликата м/у тях!
Препоръчайте ми марка и цена съответно.
Пускам отделна тема защото никой ама абсолютно никой не е писал в моята тема за катастрофата ,хората само сеира гледат как съм се ударил и последствията, а аз питам там за да не пълним форума с излишни теми като тази, но уви никой не ми отговаря, а аз съм на зор! Ето и темата ми: viewtopic.php?f=5&t=153251 ако продължава така ще помоля екипа да изтрие темата/никой не е застрахован/!!!




Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Съвет смяна на амортисьори!

Мнениеот forski » Пон 03 авг 2009 10:40


ЗАКС,БОГЕ,БИЛЩАЙН,КАЯБА
Внимавай с Билщайн че има много ментета!!!


Потребителски аватар
fill
Мнения: 1574
Регистриран на: Пет 29 юни 2007 7:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Съвет смяна на амортисьори!

Мнениеот fill » Пон 03 авг 2009 12:39


Пробва ли с търсачката ? Има много теми по твоя въпрос. Взимаш си пуканки и почваш да четеш. Разбирам те че нямаш време, но нека форума да не се превръща в дублиращи се теми.

Търсенето върна 1122 резултата
Търси термин: +амортисьори

Преди да пуснеш нова тема, трябва да съобразиш следните неща:

1. Убеди се, че вече някой не е пуснал такава тема, като ползваш търсачката. Eто как да използваш търсачката. Това най-малкото означава, че трябва внимателно да провериш имената на всички теми в раздела, а понякога и в целия форум, а ако списъка с теми е разположен на няколко страници - да си направиш труда да разгледаш и темите на другите страници, защото е много вероятно твоят въпрос вече да е обсъждан.


viewtopic.php?f=36&t=121463


Потребителски аватар
doaiena
Мнения: 1500
Регистриран на: Чет 05 фев 2009 17:51
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: София, Зоната на здрача
Контакти:

Re: Съвет смяна на амортисьори!

Мнениеот doaiena » Пон 03 авг 2009 17:54


fill написа:Пробва ли с търсачката ? Има много теми по твоя въпрос. Взимаш си пуканки и почваш да четеш. Разбирам те че нямаш време, но нека форума да не се превръща в дублиращи се теми.

Търсенето върна 1122 резултата
Търси термин: +амортисьори

Преди да пуснеш нова тема, трябва да съобразиш следните неща:

1. Убеди се, че вече някой не е пуснал такава тема, като ползваш търсачката. Eто как да използваш търсачката. Това най-малкото означава, че трябва внимателно да провериш имената на всички теми в раздела, а понякога и в целия форум, а ако списъка с теми е разположен на няколко страници - да си направиш труда да разгледаш и темите на другите страници, защото е много вероятно твоят въпрос вече да е обсъждан.


viewtopic.php?f=36&t=121463


Пичага, ако няма какво да кажеш, за да ми помогнеш по-добре замълчи, така правят умните хора!
И чети какво съм писал в края на моя пост:
Пускам отделна тема защото никой ама абсолютно никой не е писал в моята тема за катастрофата ,хората само сеира гледат как съм се ударил и последствията, а аз питам там за да не пълним форума с излишни теми като тази, но уви никой не ми отговаря, а аз съм на зор! Ето и темата ми: viewtopic.php?f=5&t=153251 ако продължава така ще помоля екипа да изтрие темата/никой не е застрахован/!!!


Щом модовете не са пипнали темата ми, значи те са преценили ситуацията!
Ако ти се играе на мод или админ подай молба в екипа на сайта!


Потребителски аватар
doaiena
Мнения: 1500
Регистриран на: Чет 05 фев 2009 17:51
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: София, Зоната на здрача
Контакти:

Re: Съвет смяна на амортисьори!

Мнениеот doaiena » Пон 03 авг 2009 18:47


Колеги днес ходих в сервис да я погледнат обстойно и на яве излезе:
ляв омяслен амортисьор
ляв вът и вън накрайник
десен вът накрайник /майсторчето каза да смена и 4те/
Кажете какви амортисьори да сложа и от къде да ги купа съответно и тампони на макферсона
Марка за накрайник и магазин!

/това беше в случаен сервиз, даже ми взеха 10лв за прегледа/
После си отидох при мойте хора, а там отидох от любопитство!!!

Последна промяна от doaiena на Чет 06 авг 2009 10:41, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
nero
Мнения: 3119
Регистриран на: Чет 19 май 2005 12:08
Автомобил:
Двигател:

Re: Съвет смяна на амортисьори!

Мнениеот nero » Пон 03 авг 2009 18:53


doaiena написа:Колеги днес ходих в сервис да я погледнат обстойно и на яве излезе:
ляв омяслен амортисьор
ляв вът и вън накрайник
десен вът накрайник /майсторчето каза да смена и 4те/
Кажете какви амортисьори да сложа и от къде да ги купа съответно и тампони на макферсона
Марка за накрайник и магазин!


колко $$$ си приготвил и какви искаш (спортни или обикновени)


Потребителски аватар
doaiena
Мнения: 1500
Регистриран на: Чет 05 фев 2009 17:51
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: София, Зоната на здрача
Контакти:

Re: Съвет смяна на амортисьори!

Мнениеот doaiena » Пон 03 авг 2009 19:03


nero написа:
колко $$$ си приготвил и какви искаш (спортни или обикновени)



Стоково окачване колега :D
Златната среда или ако X амортисьора струва 75лв, а по-качествения 90лв ще взема втория!


Потребителски аватар
nero
Мнения: 3119
Регистриран на: Чет 19 май 2005 12:08
Автомобил:
Двигател:

Re: Съвет смяна на амортисьори!

Мнениеот nero » Пон 03 авг 2009 20:06


doaiena написа:
nero написа:
колко $$$ си приготвил и какви искаш (спортни или обикновени)



Стоково окачване колега :D
Златната среда или ако X амортисьора струва 75лв, а по-качествения 90лв ще взема втория!


Миналата година последно купувах КАЯБА от Аутохелп. Останах доволен от тях и цента им беше също добра. Тампони купих на Лемфъордер. Задължително си сложи и прахоуловители (прашници) и шок тампони.


Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Съвет смяна на амортисьори!

Мнениеот mupk0 » Пон 03 авг 2009 21:33


2 шарнира TWR с триъгълна основа или както се водеха там и 2 газови Билщайн предни на голф 2ка с монтаж 217лв с 2 антишока.Общо взето карам я от 4-5 дена с тази марка и тип амортисьори и съм мега доволен.Бройката им беше малко под 90лв,ако не се лъжа :)


Потребителски аватар
doaiena
Мнения: 1500
Регистриран на: Чет 05 фев 2009 17:51
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: София, Зоната на здрача
Контакти:

Re: Съвет смяна на амортисьори!

Мнениеот doaiena » Сря 05 авг 2009 13:24


Марката "Topran" добра ли е?
Днес си купих шарнир с тази марка от автотрейт пича каза, че са хубави, струва 17.50лв!
Споделете бива ли тази марка или съм се прее...?


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Съвет смяна на амортисьори!

Мнениеот stefan4o » Сря 05 авг 2009 13:59


След обстойно разпитване по магазините се доверих на един силно мой човек, който има магазин. Официален представител на Монро е, но ми препоръча марката Боге, засега съм доволен, смених ги скоро и резултатът е много добър. Както колегите казаха - задължително вземи и прахоуловители, аз взех на Монро - 20 лева комплекта, щото ако се драсне стержена на амортисиора от някоя частица оттам изтича маслото и той става за боклука. Излязоха ми като цена 112 лева компректа два амортисьора, при нормална цена 148 лева за крайни клиенти. Този човек ми направи огромна услуга и разбира се си получи същото и от мен. Казвам ти цените, за да добиеш представа. Не се доверих на марката Закс, при все, че една фирма стои над Закс, Боге и Билщайн, понеже за Закса се носят градски легенди, че някои са просто рециклирани, а по-лошият вариант е да попаднеш на фалшива партида мейд ин не знам си къде... Моите са си немски с холограмен стикер, смятам, че са оригинални.


Потребителски аватар
Pavcho2
Мнения: 2008
Регистриран на: Нед 11 юни 2006 15:11
Автомобил: Golf Mk4 GTI
Двигател: 1798 Т AGU custom intake
Местоположение: София
Контакти:

Re: Съвет смяна на амортисьори!

Мнениеот Pavcho2 » Сря 05 авг 2009 14:24


Топран - са масово разпространени и са по- евтини аз не съм доволен специално от - шарнир топ ран за голф2 - сменях ги редовно(през 3-4 месеца) но цената им беше 8лв. До колкото до закс - и аз съм чувал, че продават и рециклирани съединители, които са с малко по- евтини от нерециклираните и с по- кратък живот (това съм чувал за съединители, за окачвания на закс незнам ).


Потребителски аватар
doaiena
Мнения: 1500
Регистриран на: Чет 05 фев 2009 17:51
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: София, Зоната на здрача
Контакти:

Re: Съвет смяна на амортисьори!

Мнениеот doaiena » Сря 05 авг 2009 14:47


Демек е менте?
Да се е.. и в късметлията, това, че е от автотрейт не е ли поне малко вероятно да е истински?


Потребителски аватар
Pavcho2
Мнения: 2008
Регистриран на: Нед 11 юни 2006 15:11
Автомобил: Golf Mk4 GTI
Двигател: 1798 Т AGU custom intake
Местоположение: София
Контакти:

Re: Съвет смяна на амортисьори!

Мнениеот Pavcho2 » Сря 05 авг 2009 15:55


Далеч съм от мисълта да кажа - да 100% това е менте - може и аз да съм калпав шофьор или да не съм попадал на читав слагай и толкоз - не му се ядосвай шарнира си е консуматив в крайна сметка и се сменя лесно. Не мога да се сетя за 3ойката ми какъв взех обаче беше 42 лв. не беше на ябълка а на резба с гайка отгоре (защото е ГТИ) и вече е на една година - нито се е разтропал нито нищо да чукам на дърво :).


golfmk1
Low rider
Мнения: 5548
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: Съвет смяна на амортисьори!

Мнениеот golfmk1 » Сря 05 авг 2009 16:04


напиши ми двата номера от кутийката да ти кажа дали си се минал(единия е с по големи цифри,другия е оригинален номер)



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 176 госта