Golf MK4 Датчик на ABS

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Golf MK4 Датчик на ABS

Мнениеот Rabbit_TDI » Вто 28 апр 2009 8:30


Онзи ден като си пътувах ми светна лампичката за АБС-а и неще да изгасне.Закачих я на комютара и даде нереална стойност на датчика на предно ляво колело.Изтрих я но се появи веднага.Някой знае ли къде се намира въпросния датчик поне да му изчистя буксата или нещо подобно.Колата е Г4 СДИ 98-ма.




Потребителски аватар
Plamen Revanski
Мнения: 74
Регистриран на: Пон 26 ное 2007 22:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Датчик АБС на Г4

Мнениеот Plamen Revanski » Вто 28 апр 2009 10:46


Свали гумата,и погледни зад диска.Там ще видиш датчика...неможе да се объркаш просто:)


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Re: Датчик АБС на Г4

Мнениеот Rabbit_TDI » Вто 28 апр 2009 11:58


ОКс Благодарско.Някой да е имал същия проблем или поне да зане цената на въпросния датчик?


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Датчик АБС на Г4

Мнениеот Stivi » Вто 28 апр 2009 15:41


Цената много зависи от това какъв датчик искаш да си вземеш оригинален от вносителя по-евтин от Bosch например или какъвто и да е :wink: За първите 2 варианта не знам цената но понеже днес поръчах един /заден/ за моята мога да кажа каква е цената за евтиния - 32лв !


Потребителски аватар
ceezer
Мнения: 39
Регистриран на: Вто 21 авг 2007 20:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Търговище

Re: Датчик АБС на Г4

Мнениеот ceezer » Сря 29 апр 2009 10:55


Мисля че датчика ти трябва да бъде същата марка като останалите за да нямаш проблеми


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Re: Датчик АБС на Г4

Мнениеот Rabbit_TDI » Сря 29 апр 2009 14:21


Неска го оглеждах - външно нищо му нямаше.Нямах време за по-обстойна занимавка ,че си бях забравил габаритите и акомулатора беше дал фера ,а после си самозаключих ключовете и идваха да ми отварят колата - абе каръшки ден :( Казах ми да погледна и на самия барабан пъпката да не е замърсена или откъсната и затова да не дава сигнал ,ама нямах време.Пробвах да извадя буксата ама имаше някво копче дето трябваше да ес бутне с отверка ,а нямах щото си заключих колата :lol: :( Ако BOSCH датчика е до 70-80 лева ще се прежаля въпреки че той датчика е едно голямо нищо -магнитен датчик за оборти дето реагира в пъпката.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Датчик АБС на Г4

Мнениеот Stivi » Чет 30 апр 2009 17:29


Днес го смених,едва ли е като останалите но лампата изгасна,не отчита грешка и при проба на пясък ABS-а работи-това ми е достатъчно а колко ще изкара....това е божа работа :))


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Re: Датчик АБС на Г4

Мнениеот Rabbit_TDI » Съб 02 май 2009 21:41


Незнам какъв е бил при тебе проблема ,но след кратка консултация с kombito_tdi просто почистих датчика и се оправи :) Странното беше че с моя ВАГ-Ком 3.11 не можах да изтрия грешката :( Та някой ако се сбълсква с въпросния проблем да грабва пароструйка ,компресор или много ситна шкурка и да зачиства датчика/ по някой от методите/.Преди докато светеше лампичката АБС-а не бачкаше ,сега го пробвах на паветата действа.Пробвах и направо да го сваля датчика и а малко да го счупя - така че чистенето на място.


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Re: Датчик АБС на Г4

Мнениеот Rabbit_TDI » Чет 07 май 2009 10:18


Ъпче - колата се оправи ,но за жалост при мен не за дълго.На другия ден вална дъжд и пак светна лампичката.Мерихме съпротвлението и датчика е излезнал извън нормата /1000-1300 ома/.При мен играеш междзу 1450-1500 ома.Та ще трябва да се сменя.В Ауто Плюс ми обявиха 180 лева :shock :banghead: - питах за по-евтини няма.Казвайте къде в София да намеря по-евтино :(


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Датчик АБС на Г4

Мнениеот Stivi » Чет 07 май 2009 10:54


Мислех да ти го кажа още след като написа че се е оправило след почистването да не се надяваш да изкара много време но реших да не ти развалям удоволствието :) А истината е че светне ли веднъж и да угасне пак ще светне и лечението е едно но определено 180лв са..... :shock Вярно че на теб ти трябва преден а аз смених заден но много ме съмнява да има чак такава разлика че на мен да ми го предложат веднага за 32лв а на теб да искат 180 ! Със сигурност ще намериш много по-евтин с малко търсене !


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Re: Датчик АБС на Г4

Мнениеот Rabbit_TDI » Чет 07 май 2009 11:25


Ти от къде го купи?Иначе тва с почистването действа щото понякога се пълни с ражда и стружки от спирачките.При мен обаче съпротивлението е излезнало от норма - старнно ак се получава таз простотия :shock Датчика май е един е същ - то е просто един глупав магнит с букса.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Датчик АБС на Г4

Мнениеот Stivi » Чет 07 май 2009 12:25


Ами в сервиза където си правя колата /в Правец/ имат магазин и от там ми дадоха датчика,не че го имаха в наличност но каквото няма се доставя до 48ч. като ако има различни варианти и цени при доставчиците каквото си избера това докарват :!:


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Re: Датчик АБС на Г4

Мнениеот Rabbit_TDI » Пон 11 май 2009 10:15


Намерих го 32 лева.Свалянето на сатрия татчик стана с трошене :( Вътре беше магнит с тънки намотки.


Потребителски аватар
guzarin
Мнения: 135
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Датчик АБС на Г4

Мнениеот guzarin » Пон 11 май 2009 11:32


Rabbit_TDI написа:Намерих го 32 лева.Свалянето на сатрия татчик стана с трошене :( Вътре беше магнит с тънки намотки.

Колега къде го намери този датчик,че вчера паля колата и свети викам майка му стара одеве одих да закачат екото и пише датчик за честотата на въртене предно дясно колело и постоянна грешка не може да се махне и май ще трябва и аз да копувам ... Колата е г4

А видях че си от Карлово май няма да е о полза мн и да ми кажеш :D


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Re: Датчик АБС на Г4

Мнениеот Rabbit_TDI » Пон 11 май 2009 14:18


Аз живея в София /деба селяните напълнихте го тгоя град :lol: /.Магазина е в Младост 1а.В Студентски го намерих за 33,50 .Общо взето навсякъде е толкова няква германска нейзвестна фирма.Странно ми беше що в Ауто Плюс само от 180 лв. имат :banghead:



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 91 госта