Golf MK4 1.6 AKL Стържене и тракане от скоростна кутия

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
milenst
Мнения: 6
Регистриран на: Нед 10 авг 2014 20:43
Автомобил: Golf 4
Двигател:

Re: Стържене и тракане от скоростна кутия Голф 4 1.6 AKL

Мнениеот milenst » Нед 19 окт 2014 19:23


Видях същата тема с моят проблем,но не видях решение. http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=5&t=417583
Най-вероятно ще е някой вал.Кутията е отваряна и са сменени няколко лагера но проблема си остана с ново масло е.




Infernal_fire
Мнения: 278
Регистриран на: Вто 06 апр 2010 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf MK4 1.6 AKL Стържене и тракане от скоростна кутия

Мнениеот Infernal_fire » Сря 14 яну 2015 18:14


Здравейте и аз имам подобен проблем със стържене, което се усеща най - вече на студен мотор, но при мен е почти постоянно колата е Голф 5 1.9TDI BKC 6 скорости, когато се натисне съединителя и шума изчезва, някой имал ли е проблем на тази скоростна кутия ? За момента приказвах с един майстор, каза че около 400 лв ще е сваляне и слагане + 400 лв за лагери и някакви синхронизатори, които се сменяли понеже кутията е 6 скорости и т.н... Смених маховика с твърд, но и преди това си го имаше проблема но може би не се чуваше толкова...


batmit
Мнения: 840
Регистриран на: Вто 14 авг 2012 22:48
Автомобил: Golf IV
Двигател: AKL 2000
Местоположение: Plovdiv

Re: Golf MK4 1.6 AKL Стържене и тракане от скоростна кутия

Мнениеот batmit » Сря 14 яну 2015 18:59


Колеги, истина е че има много писано за АКЛ и скорости DUU, но като гледам темата Кой какъв Фолксваген кара? - най-много са АКЛ и то в пъти повече от другите.
Моя като го взех, смених маслото на скоростите с Кастрол 75w 90 - останах много недоволен, след това от Еуратек купих каквото имаха за АКЛ. Шкода също се произвежда с такъв мотор. Като го сменях пое 1,7 л с голям зор. В ЕТКА пише 1,9 л и останалото го налях през отдушника.
Дано колегата да се размине с по-малко пари, че 1000лв :11 . Толкова струва голф 3 - примерно.


Strahilov11
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 02 дек 2015 20:36
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK4 1.6 AKL Стържене и тракане от скоростна кутия

Мнениеот Strahilov11 » Сря 02 дек 2015 20:41


.. Здравейте на мен само ми стърже на место като е пак стърже натискам леко съединителя - спира, какво може да е ? Наскоро смених съединителя целия комплект. Днес спрях и чух, че стърже. Моля някой ако знае какво е да пише. Мерси предварително.


.. Здравеите на мен само ми стърже на место като е пак стърже натискам леко сеидинитела спира какво може да е на скоро смених сидинитела целия комплект неска спрех и чух че стърже мола некои ако знае какво е да пише мерсии предварително


Потребителски аватар
Милен.Караманов1
Мнения: 7
Регистриран на: Нед 05 ное 2017 23:13
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK4 1.6 AKL Стържене и тракане от скоростна кутия

Мнениеот Милен.Караманов1 » Пон 09 дек 2019 17:19


Здравейте колеги гледам че във тая тема никои не е писал от 2009г. Но аз сега ще пиша. Значи кутията я чупех 3 пъти и на мястото на нитове те сложиха някакви болтове уж за по здраво смениха всичко по кутията и днес 3 години по късно кутията ми от ново почна да стърже дори и на свободна имате ли идея какво може да е вече.


Димитър Ядков
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 14 апр 2021 21:33
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK4 1.6 AKL Стържене и тракане от скоростна кутия

Мнениеот Димитър Ядков » Сря 14 апр 2021 21:48


Извинявам се за намесата в темата!
Днес започна да се чува едно постоянното виене като включа на 3 предавка. Чува се само на тази предавка. Колата е голф 4 101к ср



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 52 госта