Ремонт на предно дясно ел.стъкло Голф 3 - снимки

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
blacklider
Мнения: 128
Регистриран на: Пон 06 сеп 2010 10:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Ремонт на предно дясно ел.стъкло Голф 3 - снимки

Мнениеот blacklider » Вто 06 сеп 2011 20:08


значи спуска бързо но бавно го вдига :lol:




hannnibal
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 07 окт 2010 9:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ремонт на предно дясно ел.стъкло Голф 3 - снимки

Мнениеот hannnibal » Нед 08 яну 2012 15:50


Колеги имам проблем с наместването на стъклото, като цяло съм го поставил на старите белези но пак не желае да се затвори гладко и запъва тук там, пробвах да го наместя но без успех (става въпрос за ляво шофьорско стъкло). Някой има ли идея как може да стане, машинката е втора употреба от морга.


VWWV
Мнения: 101
Регистриран на: Нед 27 мар 2011 17:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Targovishte

Re: Ремонт на предно дясно ел.стъкло Голф 3 - снимки

Мнениеот VWWV » Съб 03 мар 2012 15:53


В Стара Загора продават ли някъде такива части за ел стъкла?


Потребителски аватар
dushanov
Мнения: 855
Регистриран на: Съб 19 сеп 2009 12:33
Автомобил: Seat Toledo 2
Двигател: AGN
Местоположение: Стара Загора

Re: Ремонт на предно дясно ел.стъкло Голф 3 - снимки

Мнениеот dushanov » Съб 03 мар 2012 17:52


VWWV написа:В Стара Загора продават ли някъде такива части за ел стъкла?

В повечето магазини за авточасти.


Потребителски аватар
kappo
Мнения: 423
Регистриран на: Чет 05 юли 2007 10:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ремонт на предно дясно ел.стъкло Голф 3 - снимки

Мнениеот kappo » Пон 21 апр 2014 13:37


Браво колега ,темата е перфектна.Някой знае ли,къде в София може да се намерят водачи за мехънизма.
Изображение


lubo_golf3
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 27 ное 2009 16:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Ремонт на предно дясно ел.стъкло Голф 3 - снимки

Мнениеот lubo_golf3 » Пет 16 май 2014 20:47


Здравей колега. Аз имах същият проблем и смених жилото. Остана обаче друг проблем: при вдигане и спускане движението на стъклото е много трудно до средата на стъклото. Когато е отворен напълно прозореца се вдига бързо до средата, след това е мъка. При спускане е същото- мине ли средата няма проблем. Къде да пипна ,че да се оправи? Предварително благодаря.


Потребителски аватар
drago_tr
Мнения: 2527
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 13:28
Автомобил: Passat B5 Audi A4B6
Двигател: AFN AVB
Местоположение: Пловдив, Враца

Re: Ремонт на предно дясно ел.стъкло Голф 3 - снимки

Мнениеот drago_tr » Нед 25 май 2014 17:28


lubo_golf3 написа:Здравей колега. Аз имах същият проблем и смених жилото. Остана обаче друг проблем: при вдигане и спускане движението на стъклото е много трудно до средата на стъклото. Когато е отворен напълно прозореца се вдига бързо до средата, след това е мъка. При спускане е същото- мине ли средата няма проблем. Къде да пипна ,че да се оправи? Предварително благодаря.


Оплетено или разбридано жило. Същия симптом е и когато надолу стъклото се спуска леко а се вдига трудно.
Махнете цялото жило от механизма. Чрез преместване на бронята се опитайте по цялата дължина на жилото внимателно с пръсти да го опипате, но внимателно че ако има скъсано телче да не се убодете че боли. Ако има скъсани телчета, значи е за смяна. А ако няма...гресирате яко и събирате. Не с масло...а с ГРЕС :th_up


bursuka
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 14 юни 2014 10:18
Автомобил:
Двигател:

Re: Ремонт на предно дясно ел.стъкло Голф 3 - снимки

Мнениеот bursuka » Съб 14 юни 2014 10:28


Колеги и аз да споделя. Търсих доста жила и макари нови неможах да намеря да купя. Продава се целият механизъм нов или втора употреба. Реших да погледна в гр. Одрин /Турция/ и за късмет намерих нови. Жило и макара около 50-60 лири двете, което прави около 35-40 лв., като ремонта отделно. Смених жило и макара на двете предни врати на голфчето ми и след 4 месеца жилото се скъса на шофьорската. Сега ми е при един жилар да видим колко ще ме обрули, но за късмет каналите на макарата бяха все още здрави. Ужас с тези механизми, немеца не е измислил метална макара. Пробвах при един приятел да ми направи, но не успя понеже няма как да стругова ззвездичката на макарата където се закрепя за моторчето. :(


echelebiev
Мнения: 11
Регистриран на: Съб 14 мар 2015 0:48
Автомобил: Голф 3
Двигател:

Re: Ремонт на предно дясно ел.стъкло Голф 3 - снимки

Мнениеот echelebiev » Съб 18 юли 2020 22:12


Здравейте, доста стара тема но се надявам някой да ми помогне. имам проблем с предните две ел стъкла. Стъклата работят единствено с ключа - при заключено положение на вратата вдигат, а при задържане на ключа в отключено положение свалят. Командването на стъклата отвътре с копчетата е невъзможно. Копчетата със сигурност работят понеже ги разглобявах целите и с шкурка почистих пластинките.
Буксите при маншоните на вратите ги напръсках с WD40 за по-добър контакт. От къде може да е проблема? От прекъснат кабел в маншона на шофьорскста врата или от комфорт модула, който така и не знам къде се намира. Проблема според мен не е голям понеже моторчета, жила всичко работи, но като не разбирам от жичкаджийска работа....


Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1382
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Re: Ремонт на предно дясно ел.стъкло Голф 3 - снимки

Мнениеот dontaskdontsay » Нед 19 юли 2020 12:30


Или прекъснат кабел в маншоните или модула. Модула ти е в самата машинка. Виж и буксата на самия модул да не е окислена!
Снимка на модула има на първата страница. http://store.picbg.net/pubpic/60/7F/f4b ... f2607f.jpg


П.П: След ремонт на модула имам остатъчен проблем който наподобява от части твоя. Левия прозорец сработва само ако си на контакт. Без контакт сработва само при първото натискане и после не реагира изобщо. А без контакт, с ключа си ги вдигам и свалям без проблем, ама не е болка за умиране и няма да го разглобявам повторно. То за да стигнеш до платката на модула трябва отзад да разрежеш пластмасови корпус :thumb_down

Така и така сме подхванали тая тема да споделя за решението на един проблем, за който не намерих писано в форума. Може някой да го прочете след време и да се оправи с мъките.

Проблема с не работещите стъкла при студено или по хладно време. Или пък както при мен, работят само в едната посока и когато дойдат жегите сработва и в другата посока.

Проблема се оказа най обикновена лоша спойка и на двата модула по едно и също време (в смисъл в една и съща година)
:eek


echelebiev
Мнения: 11
Регистриран на: Съб 14 мар 2015 0:48
Автомобил: Голф 3
Двигател:

Re: Ремонт на предно дясно ел.стъкло Голф 3 - снимки

Мнениеот echelebiev » Вто 21 юли 2020 13:19


Благодаря за насоката, значи почти съм сигурен, че проблема ми е в модула понеже и аз имам същия проблем с десния прозорец понякога сработва само при първо натискане на копчето на шофьорската врата,а от копчето на дясната врата изобщо не работи. И сега идва въпроса със смяната на левия модул ще се оправят ли и двете предни стъкла(поне да имам контрол от шофьорското място) или ще се наложи да сменям и десен модул.


Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1382
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Re: Ремонт на предно дясно ел.стъкло Голф 3 - снимки

Мнениеот dontaskdontsay » Вто 21 юли 2020 15:48


Ако си проверил всички кабели и букси (включително и тази на самия модул), то тогава препипай модула за лоши спойки и стискай палци :th_up


echelebiev
Мнения: 11
Регистриран на: Съб 14 мар 2015 0:48
Автомобил: Голф 3
Двигател:

Re: Ремонт на предно дясно ел.стъкло Голф 3 - снимки

Мнениеот echelebiev » Съб 01 авг 2020 10:23


Здравейте, днес отново съм във филма със стъклата. Както съм споделил по горе имам проблем със предните ел. Стъкла (задните си работят). Проблема е че предните работят само с централното заключване. Проблем в предните копчета няма. Проблем в кабелите според мен няма, колкото се опитах да проверя. Купих си специално мултицет за тая цел. Днес ми хрумна идеята да пробвам задната машинка отпред.......иии ооо чудо, работи. Следователно пробвах и предната отзад..... Иии..... РАБОТИ. Много странно...... Сега съм свалил и двата механизма отляво и ще разменя моторчетата с модулите
Някой има ли идея какво става с тая инсталация


Потребителски аватар
boar
Мнения: 314
Регистриран на: Чет 08 яну 2009 9:25
Автомобил: Golf III
Двигател: ADZ 1995
Местоположение: Пловдив

Re: Ремонт на предно дясно ел.стъкло Голф 3 - снимки

Мнениеот boar » Съб 01 авг 2020 11:09


Имаш проблем или в копчето или в инсталацията. Смени копчето първо ,че ти е най евтино , ако не стане търси проблема в кабелите. Копчетата са вътре с реле и може да е запекло


echelebiev
Мнения: 11
Регистриран на: Съб 14 мар 2015 0:48
Автомобил: Голф 3
Двигател:

Re: Ремонт на предно дясно ел.стъкло Голф 3 - снимки

Мнениеот echelebiev » Съб 01 авг 2020 12:06


Изключвам проблем с копчето. Като закача задния механизъм отпред всичко си работи. А предния механизъм закачен отзад също си работи(копчетата са си по местата) очевидно няма проблем и в инсталацията.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 100 госта