Ремонт на предно дясно ел.стъкло Голф 3 - снимки

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
venll-vr
Мнения: 465
Регистриран на: Пон 01 май 2006 12:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България, Враца

Ремонт на предно дясно ел.стъкло Голф 3 - снимки

Мнениеот venll-vr » Нед 17 май 2009 21:35


Понеже имах проблеми с дясното ел.стъкло /вдигаше се на части/ реших да го отворя и ако мога да си го ремонтирам. Изчетох много теми във форума, но никъде не намерих подробен снимков материал и се захванах:
1. Откачате капачето на огледалото
Изображение
2. Сваляте капака на дръжката на вратата и развивате двата болта
Изображение
3. Откачате кората от държачите, заключвате врата и развивате бутона, леко и внимателно махате кората, ако на някой не му е ясно има теми как се маха кората
4. Сваляте внимателно найлона който покрива врата, спускате стъклото за да имате достъп до болтовете, откачате клемата/тя се вади с издърпване напред/ и разхлабвате петте болта, маркирани са в червено, които закрепват водачите и машинка с комфорт модула. Хубаво е тук да си маркирате позицията на която е закрепено стъклото, защото после е доста голяма играчка да го настроите. Разхлабвате и гайките които държат стъклото, отново маркирани в червено и внимателно изтегляте стъклото нагоре. Добре е някой да ви помогне като задържи стъклото максимално нагоре.
Изображение
5. Механзма на стъклото се изважда като болтовете се изкарат през освобождаващите отвори, целия механизъм се завърта и през долния отвор на вратата се изкарва първо едната релса, а след това и другата релса с мотора и комфорт модула.
Изображение
6. Пускате стъклото да легне на дъното на врата или търсите начин за закрепване в горно положение. Аз тук съм го пуснал да легне.
[Изображение
7. Развивате сивите винтове и механиката, заедно с моторчето се откача от релсата. Тук вече се вижда и какъв е проблема на прозореца
Изображение
Изображение
8. Откачих жилото от макарата, тука трябва много да внимавате, че ако се разплете въжетата от колелото наместването му е ад. и пробвах да го залепя, но нищо не се получи. Жилото опира направо на синята тръбичка, а пружината на горната част и при по-голямо усилие се чупи и главата на пластмасата отвива много назад. Затова взех кардинално решение да поставя часта в ляво на снимката, това е регулатор на жилото на спирачки на велосипед, за да може жилото да опира в пластмасоват глава, а не върху тръбичката. По този начин тръбичката върши само ролята на водач.
Изображение
Изображение
9. Тука вече тръбичката е залепена отново и в задната част е навит регулатора от велосипед
Изображение
10. Вече отрязан, но за съжаление съм фокусирaл земята
Изображение
11. Монтирате обратно жилото върху макарата
12. Така и така сте свали механизма, добре е да прегледате и останалите неща. Аз почистих контактните пластини и датчика за движение/снимката съм е взел от колега от форума, за което моля да ме извини, но не намерих темата му за да пусна линк към нея. Ако ми изпрати линк ще се коригирам/
Изображение
12. След всичко това започвате сглобяване по обрантия път, като пружитите с водачите трябва да бъдат като в т.7 тука вече е малко зор докато изкарате пружините навън и е необходима помощ
13. Връщате механизма във вратата и го закрепвате с болтовете, прекарвате жилата и ги закачате за вратата
14. Намествате стъклото по старите белези и леко стягате.
Изображение
15. Вързвате буксата и внимателно пробвате движението на стъклото нагоре, надолу. Ако всичко е ОК стягате всички болтове и гайки, монтирате найлона, кората и всичко останало.
Изображение
Това е в общи линии. Не е никак трудно, въпреки че и аз по едно време бях на път да се откажа когато стъклото не искаше да се отдели от водачите. Така че съвета ми е преди да ходите по-майстори, пробвайте сами! Дано съм бил полезен в решаването на проблема с ел. стъклата на Голф 3

Последна промяна от venll-vr на Пон 18 май 2009 11:56, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Re: Ремонт на предно дясно ел.стъкло Голф 3 - снимки

Мнениеот pas1.8mi » Нед 17 май 2009 21:45


Добра тема ,Колега!Само да вметна-пластмасовият капак за огледалото не е нужно да се сваля!Стъклото се напасва най-лесно като при охлабени лапи се вдигне максимално/с помоща на моторчето/ на горе и чак тогава да се затегне към механизма! :wink:

П.П Леко си се разминал-обикновено се размазват каналите на Ролката!


Потребителски аватар
megatone
Мнения: 486
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 15:05
Автомобил: Golf 3 1.8 ABS
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ремонт на предно дясно ел.стъкло Голф 3 - снимки

Мнениеот megatone » Нед 17 май 2009 21:54


Браво колега, много полезна тема


andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Ремонт на предно дясно ел.стъкло Голф 3 - снимки

Мнениеот andro_ » Нед 17 май 2009 22:14


Супер полезна тема за всички с ел.стъкла.
Няколко думи от мен:
Леко си се разминал и си имал късмет.
Устройството е нежно и се чупи лесно,просто защото не е сметнато за натоварването,което понася.
Дефектите в повечето случай са в механичната част.
Всичко се започва или от счупена пластмасова тръбичка или от леко разплетено жило и завършва с напълно блокиране на целия механизъм.Моторчето колкото и напъва не може да врътне и релето му изключва.Като се опитвате със зор и бавно да вдигнете стъклото жилото се оплита около ролката,смачквайки каналите й и всичко отива под ягодите.
Моите съвети от личен опит:
1.Има майстори,ремонтират механизмите имат и части за за тях (откъде-не зная), но цената на ремонта обикновено достига 50-60% от цената на нов механизъм (оригинален).
2.Има и оригинални механизми и китайски (Topran и всичко друго дето е под 150-160 лева). Според мен,ако ще я карате колата,по-добре ново и оригинално.Втора ръка си заслужава,но само за десния механизъм, при ляв волан.Сещайте се защо.
Ако ще се взима китайско,да се разглоби внимателно и грес,грес,грес,грес колкото може да понесе.Обикновено китайските карат по 10-12 месеца и после ново.
Поздрави!


Потребителски аватар
alex_g
Мнения: 51
Регистриран на: Вто 27 апр 2010 16:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ремонт на предно дясно ел.стъкло Голф 3 - снимки

Мнениеот alex_g » Пет 18 юни 2010 16:48


Браво колега,утре и аз трябва да го правя това :banana :banana


TOMASQN
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 03 сеп 2011 14:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: български

Re: Ремонт на предно дясно ел.стъкло Голф 3 - снимки

Мнениеот TOMASQN » Съб 03 сеп 2011 15:15


Здравейте!!!Разглобих си вратичката(шофьорската) на Голф-а 3 и свалих механизма.Жилото е скъсано и макарата,на коя се навива са износени до дъно каналите.Реших,че немога да се справя с правенето на жило(разни пъпки,разни брони,ограничители има и пружинки)и извайването на нови канали на макарата.Въпроса ми е продават ли се отделно ново жило и макара?И къде за района на Хасково има такъв магазин,където ще имат в наличност необходимите части?Ориентировъчно нещо като цена?


TOMASQN
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 03 сеп 2011 14:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: български

Re: Ремонт на предно дясно ел.стъкло Голф 3 - снимки

Мнениеот TOMASQN » Нед 04 сеп 2011 11:46


Хрумно ми и нещо друго,ама незнам дали машинките от задните врати стават и са еднакви като предните?


Потребителски аватар
kcars
Мнения: 245
Регистриран на: Вто 29 апр 2008 21:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Ремонт на предно дясно ел.стъкло Голф 3 - снимки

Мнениеот kcars » Нед 04 сеп 2011 14:22


Нищо общо между предни и задни.


Потребителски аватар
balamata
Мнения: 507
Регистриран на: Пон 28 май 2007 20:46
Автомобил: Renault Laguna
Двигател: F3P720
Местоположение: Плевен

Re: Ремонт на предно дясно ел.стъкло Голф 3 - снимки

Мнениеот balamata » Нед 04 сеп 2011 14:29


Машинката,като машинка е еднаква и отзад и отпред.Но всичко останало-жило,водач и т.н. не са взаимозаменяеми.


TOMASQN
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 03 сеп 2011 14:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: български

Re: Ремонт на предно дясно ел.стъкло Голф 3 - снимки

Мнениеот TOMASQN » Нед 04 сеп 2011 17:41


Един приятел си ударил голфа 2,0 gt 96г. ,моя е 93г. 1,6 моно с 5 вр.,неговият с 3вр.Ще го питам дали продава целите механизми и дано станат.Незнам до коя година са еднакви?Благодаря Ви!!!Много съм си доволен от Голф-чето,само тези стъкма ме дразнят ама какво да се прави-няма перфектни неща.Ще хвърля някой друг излишен лев и мисля че проблема ще се реши :)


Bioside
Мнения: 597
Регистриран на: Чет 01 окт 2009 16:31
Автомобил:
Двигател:

Re: Ремонт на предно дясно ел.стъкло Голф 3 - снимки

Мнениеот Bioside » Пон 05 сеп 2011 13:27


TOMASQN написа:Здравейте!!!Разглобих си вратичката(шофьорската) на Голф-а 3 и свалих механизма.Жилото е скъсано и макарата,на коя се навива са износени до дъно каналите.Реших,че немога да се справя с правенето на жило(разни пъпки,разни брони,ограничители има и пружинки)и извайването на нови канали на макарата.Въпроса ми е продават ли се отделно ново жило и макара?И къде за района на Хасково има такъв магазин,където ще имат в наличност необходимите части?Ориентировъчно нещо като цена?


Продават се.За Хасково не знам но ще ти дам ориентировъчни цени да си направиш сметката.

-Ремонтен комплект жила за заден ел механизъм-24лв.Предният ще е повече :)
-Пластмасовите държачи.Тези които се плъзгат по лайсните-8лв бройката
-За ролката не съм питал ама няма да е по малко от 12-15 лв.
Гаранция никаква.Колкото изкарат. :beer


Потребителски аватар
tot_1425
Мнения: 166
Регистриран на: Съб 19 юни 2010 8:20
Автомобил: GOLF 3
Двигател: ABD 1994
Местоположение: Ямбол

Re: Ремонт на предно дясно ел.стъкло Голф 3 - снимки

Мнениеот tot_1425 » Пон 05 сеп 2011 20:37


Колега Bioside от къде могат да се закупят тези ремонтни комплекти?Днес си смених скъсаното жило на преден десен прозорец-с подръчни материали и цял ден труд се получи добре.На задните ми врати обаче ролките са "последна мъка"


Bioside
Мнения: 597
Регистриран на: Чет 01 окт 2009 16:31
Автомобил:
Двигател:

Re: Ремонт на предно дясно ел.стъкло Голф 3 - снимки

Мнениеот Bioside » Пон 05 сеп 2011 21:30


Ами в Ямбол на едно малко магазинче по павираната улица на околовръсното за бившия химически комбинат ,след Промишлена Енергетика в ляво ги има всички тези неща.Има и много други дреболии дето в големите магазини ще ти се изсмеят в лицето ако ги потърсиш. :beer


Потребителски аватар
blacklider
Мнения: 128
Регистриран на: Пон 06 сеп 2010 10:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Ремонт на предно дясно ел.стъкло Голф 3 - снимки

Мнениеот blacklider » Пон 05 сеп 2011 21:32


на моите проблема им е че вдигат много бавно/или изобщо.може ли някой да каже на какво се дължи

пс:извинявам се на колегата че му ползвам темата


Потребителски аватар
tot_1425
Мнения: 166
Регистриран на: Съб 19 юни 2010 8:20
Автомобил: GOLF 3
Двигател: ABD 1994
Местоположение: Ямбол

Re: Ремонт на предно дясно ел.стъкло Голф 3 - снимки

Мнениеот tot_1425 » Вто 06 сеп 2011 17:41


Бавното движение може да се дължи на усукано(разнищено)въженце,размазани канали на ролката-получава се възкачване на намотките на въженцето.Може да е и от някакво изместване на стъклото във планките на механизма.Bioside,благодаря за информацията.утре отивам да потърся ролки.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 83 госта