Голф 4 - 1,8Т GTI - какво се гледа при купуване

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Markoff
Мнения: 70
Регистриран на: Вто 12 дек 2006 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Голф 4 - 1,8Т GTI - какво се гледа при купуване

Мнениеот Markoff » Сря 10 юни 2009 23:07


Здравейте колеги, нищо не намерих в търсачката по отношение на това, за какво трябва да се гледа и внимава при закупуване на Голф 4 1,8Т GTI. Насочил съм се към този двигател и моля колеги, които имат такъв автомобил или имат технически познания по него да пишат. Благодаря :bowdown




Потребителски аватар
vw16v
Мнения: 568
Регистриран на: Вто 23 авг 2005 15:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Голф 4 - 1,8Т GTI - какво се гледа при купуване

Мнениеот vw16v » Чет 11 юни 2009 11:17


:beer Каквото се гледа и на всяка друга бензинова кола.Първо почваш да гледаш от купето за сериозни удари и некадърни поправки,ако установиш такива ,бягаш далеч,после попоглеждаш леко мАторя едно друго там общите работи дет се гледат mhihi да не припушва синкав или черен дим като го палиш,да държи стабилни обороти на празен ход,като го изфорсираш да не се чуди и да се връща бързо и плавно стрелката на оборотомера,а като вземеш да го караш/задължително тест драйв,ако ти откаже джамбазина бягаш далеч/ да не хлопат карета,да включва без заяждане скоростите,съединителят да не отделя най-горе и да се включват без ядове все скорости дет се сетиш,кат пуснеш климатроника да бачка и да не играят оборотите,да не светят лампи по таблото като дадеш на контакт и запалиш,като въртиш волана да не свири на умряло хидравликата,като го караш турбото да се усеща осезателно леко преди 2000 оборота /по книжка 1750/,без да вие на умряло турбината и равномерно набиране с една и съща тяга без забивания спадове на мощността поне до 5500 об/мин,там течове на масло по гарнитури на капака/то другаде няма как да видиш/,задължително да не пуши бяло и да не надува маркучите,както и да не бълбука в казанчето като я оставиш да загрее на 90 гр. по показания на табло,да повключва перката на охлаждането ,че е със силиконовата простотия,а не като на старите добри ФВ,вътре да не е хептен отъркан/трудно за некачествените апликации по дръжките и таблото на Г4/ .Никаква вяра на продавача,абстрахираш се напълно от приказките ,че на бил обслужен и дъра бъра и на 10 г. а на 60 хил. км щот бил на моряк италианец дето по 9 месеца бил на рейс и нямал кога да го кара mhihi ,там баби ,пенсионери,дъщери в щатите и дърво пред гаража дет го сякли да го изкарат гоУфа ги пропускаш директно покрай ушите си .Гледаш италианския/рядко немския талон кой собственик ще дойдеш поред,ако си повече от втори -греда отвсякъде .Това е в най-общи линии .Щом питаш такива работи ти е нужен и някой дето долу горе е виждал и купувал кола да гледа с теб,и най вече много много късмет да случиш на кола,че повечето работи се маскират добре от джамбазите.Успех с джамбазлъка и дано имаш късмет ,че напоследък баси боклуците дет вкарват тея олигофрени ! Да се похвалиш,ако случиш на кола най накрая :beer


Потребителски аватар
StS
Мнения: 2387
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Голф 4 - 1,8Т GTI - какво се гледа при купуване

Мнениеот StS » Чет 11 юни 2009 11:38


Колегата е много прав, за всичко, аз бих добавил, салона и външния вид като цяло, защото ако ще трябва нов салон/според личните ти изисквания/ или пребоядисване това струва много пари...

ПП Това за рязане на дървото пред гаража... :063: :063: :drinking:


Потребителски аватар
golf777
Мнения: 1439
Регистриран на: Пон 27 дек 2004 18:10
Автомобил: mk4 gti 1999
Двигател: 1.8T AGU
Местоположение: Харманли
Контакти:

Re: Голф 4 - 1,8Т GTI - какво се гледа при купуване

Мнениеот golf777 » Чет 11 юни 2009 11:40


това май е твоята кола

viewtopic.php?f=44&t=148341


Потребителски аватар
vw16v
Мнения: 568
Регистриран на: Вто 23 авг 2005 15:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Голф 4 - 1,8Т GTI - какво се гледа при купуване

Мнениеот vw16v » Чет 11 юни 2009 12:50


golf777 написа:това май е твоята кола

viewtopic.php?f=44&t=148341

Сигурен съм,че колегата пуснал темата е достатъчно грамотен,за да си намери и сам оферта от мобиле или от който и да е сайт и не пита на кой голф точно да купи.Този дето си го показал по снимка не мога да кажа нищо,но пък и той си влиза в категорията на "едвам"навъртялите стотина хиляди за десетина години,че и от напоследък модерното напълно обслужен,баси далаверата разиийш да се нашиеш с обслужване само заради единия кеф на клиента ,е аз примерно не ща обслужен,искам с някой лев надолу необслужен ,ама аз да си го обслужвам да знам какво и къде слагам.


Потребителски аватар
StS
Мнения: 2387
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Голф 4 - 1,8Т GTI - какво се гледа при купуване

Мнениеот StS » Чет 11 юни 2009 12:52


vw16v написа:
golf777 написа:това май е твоята кола

viewtopic.php?f=44&t=148341

Сигурен съм,че колегата пуснал темата е достатъчно грамотен,за да си намери и сам оферта от мобиле или от който и да е сайт и не пита на кой голф точно да купи.Този дето си го показал по снимка не мога да кажа нищо,но пък и той си влиза в категорията на "едвам"навъртялите стотина хиляди за десетина години,че и от напоследък модерното напълно обслужен,баси далаверата разиийш да се нашиеш с обслужване само заради единия кеф на клиента ,е аз примерно не ща обслужен,искам с някой лев надолу необслужен ,ама аз да си го обслужвам да знам какво и къде слагам.


Освен да кажа Мноу правилно друго нема :beer


Потребителски аватар
hitman0013
Мнения: 1865
Регистриран на: Пон 11 май 2009 11:22
Автомобил: GOLF 4
Двигател:

Re: Голф 4 - 1,8Т GTI - какво се гледа при купуване

Мнениеот hitman0013 » Чет 11 юни 2009 13:54


да ве то сега е модерно да са на по 123000 км или на 111000км .как пък не се намери една да е над 200000 -което си е баш реалното


Потребителски аватар
golf777
Мнения: 1439
Регистриран на: Пон 27 дек 2004 18:10
Автомобил: mk4 gti 1999
Двигател: 1.8T AGU
Местоположение: Харманли
Контакти:

Re: Голф 4 - 1,8Т GTI - какво се гледа при купуване

Мнениеот golf777 » Чет 11 юни 2009 16:44


колеги гледам все сте от големи градове и си мисля че знаете че "голям петел и да е лек няма" като искате да са ви реални километрите и да са на 100% читави си ги купете от магазина или ходете да си ги купите от Германия,Хайде със здраве

а за въпросния ГТИ за 8 хилки 99г без видими външни забележки/ по снимките/ се вързва поне според мен


Потребителски аватар
niikoo_1
Мнения: 3308
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 0:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Голф 4 - 1,8Т GTI - какво се гледа при купуване

Мнениеот niikoo_1 » Чет 11 юни 2009 19:11


Ако имаш 12хилки мога ти дам моя :lol: 2001ва пък аз ще си взема Ауди С3


Потребителски аватар
addrak
Мнения: 176
Регистриран на: Нед 01 юни 2008 18:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф 4 - 1,8Т GTI - какво се гледа при купуване

Мнениеот addrak » Чет 11 юни 2009 19:22


Наи-голямата наглост е като пишат 80000 на 8 г.кола


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Голф 4 - 1,8Т GTI - какво се гледа при купуване

Мнениеот KirilGeorgiev » Чет 11 юни 2009 20:31


Колега гледаи да намериш някой които наистина разбира от коли като трьгнеш да купуваш защтото от авто търговците по големи лъжци няма. :да:


Потребителски аватар
Markoff
Мнения: 70
Регистриран на: Вто 12 дек 2006 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф 4 - 1,8Т GTI - какво се гледа при купуване

Мнениеот Markoff » Чет 11 юни 2009 22:11


golf777 написа:това май е твоята кола

viewtopic.php?f=44&t=148341


Не точно, колега. Търся с 4/5 врати :)


Потребителски аватар
Markoff
Мнения: 70
Регистриран на: Вто 12 дек 2006 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф 4 - 1,8Т GTI - какво се гледа при купуване

Мнениеот Markoff » Чет 11 юни 2009 22:18


hitman0013 написа:да ве то сега е модерно да са на по 123000 км или на 111000км .как пък не се намери една да е над 200000 -което си е баш реалното


Колега, ходих в събота до Дупница, да видя какво е там положението. Всички коли бяха на 157000 км + - няколко хиляди, това им е любимото число на всички :D Колкото до външният вид ... пълна немърливост, дори не са замаскирали елементарни набиващи се на око дефекти. Гледах един 1.8Т двуврат (търся само с 4 врати, писна ми от това - стани да седна) беше с различни фарове (единият с халоген, другият без), огромен луфт между едната страна на предния капак и калника, а от другата почти се прехлупваха .. и този ме питаше дали ми харесва и директно му се изсмях :)


Потребителски аватар
Markoff
Мнения: 70
Регистриран на: Вто 12 дек 2006 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф 4 - 1,8Т GTI - какво се гледа при купуване

Мнениеот Markoff » Чет 11 юни 2009 22:21


KirilGeorgiev написа:Колега гледаи да намериш някой които наистина разбира от коли като трьгнеш да купуваш защтото от авто търговците по големи лъжци няма. :да:


Нямам такъв човек :( Поради тази причина потърсих вашата помощ. Ще се радвам и ще почерпя подобаващо ако има такъв човек във форума. Също ще се радвам, ако някой във форума с такъв автомобил се съгласи да ми покаже на живо някоя друга особеност. Аз такъв автомобил по автокъщите не съм видял до сега (ходил съм в Дупница, Горубляне и в някои люлински автокъщи). Тенкю :P


Потребителски аватар
StS
Мнения: 2387
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Голф 4 - 1,8Т GTI - какво се гледа при купуване

Мнениеот StS » Пет 12 юни 2009 10:25


Ней човек, ако ще купуваш кола от БГ, забрави да си сам, само един пример ще ти дам, отиваме аз, колега и една мадама да гледаме кола, идеята е че сме двама и разбираме що годе/той доста/ както и да е, гледаме една 4ка и след тест драйв ни се вижда добре, приемлив вариянт, обаче си имаме уговрка за доверен сервиз.. Отиваме там...и след като прегледаха колата - се почуствахме кофти.. Била е удряна,добре замаскирана, ваг кома изплю няква грешка подсказваща че скоро ще се смени някъв датчик дето струва майка си и баща си..на сичкото отгоре онзи вика те и скоростите не са и читави.. и Т.н иначе на пръв прочит със тест драйв сичко е ок!

Извод - отиди с някой който разбира и си знае работата, после сервиз и тогава решение.. Защото просто не знаеш във какъв филм ще се вкараш..

Успех



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 38 госта