Голф 3 - Ремонт на дясна машинка за ел. стъкла?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
policevidin
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 0:33
Автомобил: VW Golf 3 Modificated
Двигател: 1.9TDI 1z+ 1996
Местоположение: Видин, GSM 0896633775

Re: Ремонт на дясна машинка за Ел.Стъкла?

Мнениеот policevidin » Чет 17 май 2012 18:04


Mookie87 написа:Купих си жило(на него имаше вода4и, пружини, абе всичко) и редач, сложих ги и жсичко беше наред, докато не ги качих на вратата. Първо нагоре-надолу и пак започна да заяжда и след това пак се счупиха водачите :( Вече незнам какво да правя. Тук един приятел ми казва, 4е и моторчето може да ми се е преебало, понеже явно неразбира кога да спре и може да го пренавива. Прееба ми се и другата врата от към пътника по абсолютно същия начин. Ако някои може да ми даде савет, много моля пишете. Благодаря предварително :)

Моторчето има краино горно и крайно долно положение. Има и едни товарни елементи които изключват авариино моторчето когато се натовари "демек когато затвори или отвори докрай стъклото. Когато си сложил новото жило + ролката явно не е било в край но положение. Преди да сложите новите части закачете машинката и оставете автоматично да затвори стъклото ( демек слагаш машинката както си е без жило и ролка и натискаш бутона за сваляне и дигане на стъклото, тя започва да върти и слен няколко секунди спира сама като маркива крайно положение) После сглабяте и я пробвате няколко пъти без стъкло.




Потребителски аватар
Mookie87
Мнения: 39
Регистриран на: Пон 04 окт 2010 22:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: etropole

Re: Ремонт на дясна машинка за Ел.Стъкла?

Мнениеот Mookie87 » Чет 17 май 2012 18:24


Мн благодаря за инфо. ще пробжам като съм почивка, пък каквото стане.


duein
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 21 юни 2012 20:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: софия

Re: Ремонт на дясна машинка за Ел.Стъкла?

Мнениеот duein » Пон 25 юни 2012 21:27


Здравейте колеги,ако мога да съм ви от помощ да се похваля от един майстор в "надежда".Имам 'Поло'- 2003 жената го кара и стъклото вчера се застопорява на средата,на долу може на горе не.И ровейки се по нета за майстори веднага излизат обявите на този в 'княжево'-за него да кажа,ползвал съм го и преди,прави ги горе долу нещата,но е скъпчия,поска ми веднага 95лв. и прозвънявайки този и онзи попаднах на човека в 'надежда' каза че е зает,но да идвам.Отивам аз,веднага ми обърна внимание,отвори кората на вратата и както се очакваше единия повдигач-счупен,каза че ще ми струва 50 кинта на половината от на този в 'княжево' разглоби всичко внимателно,две от жилата се бяха развалили и тях подмени сложи нов повдигач и всичко по обратния ред за по малко от час,точно-акуратно и мисля достъпно.Та някой,ако иска да го ползва няма да сгреши-намира се в кв.Надежда на ул.Траен мир N 3 тел. 0888 309 285


Потребителски аватар
Pokerstars
Мнения: 323
Регистриран на: Пон 18 апр 2011 10:47
Автомобил: Audi A4 B7
Двигател: 2006
Местоположение: Sofia

Re: Ремонт на дясна машинка за Ел.Стъкла?

Мнениеот Pokerstars » Сря 05 юни 2013 15:24


Да съживя темата. Скъса ми се жилото, купих от Баумакс 4 метра, след много четене тук във форума разбрах, че жилото трябва да е 3.5 м., (старото и то беше толкова). Уж направих всичко точно, с много нерви си направих тези пъпки, но не става. Когато се опитам да навия жилото на макарата ми идва късо, какво ли не пробвах НЕ СТАНА. Отидох и взех ново жило, като си мислех, че по погрешка съм го направил по късо. И пак отначало всичко, много нерви маа му. Дойде ред да го навия на макарата и абсолютно същия проблем. И второто жило е 3.50 м. Някой има ли идея защо се получава така?

п.п. Сега пак мерих всичко, едно към едно са старото(оригиналното) и новото което направих. Не ми достигат около 2.5-3 см. Не знам какво да правя.


Потребителски аватар
Pokerstars
Мнения: 323
Регистриран на: Пон 18 апр 2011 10:47
Автомобил: Audi A4 B7
Двигател: 2006
Местоположение: Sofia

Re: Ремонт на дясна машинка за Ел.Стъкла?

Мнениеот Pokerstars » Пет 07 юни 2013 20:31


Утре отивам за ново жило и го пускам 2.5-3 см по дълго, ако пак не стане, си купувам втора ръка от някой колега и няма да се занимавам повече! :drunk


Потребителски аватар
Lifeguard
Мнения: 664
Регистриран на: Пон 31 мар 2008 14:50
Автомобил: Passat B5 TDI_Lupo SDI
Двигател: AHU_AKU
Местоположение: Русе

Re: Ремонт на дясна машинка за Ел.Стъкла?

Мнениеот Lifeguard » Чет 19 сеп 2013 11:20


Pokerstars написа:Утре отивам за ново жило и го пускам 2.5-3 см по дълго, ако пак не стане, си купувам втора ръка от някой колега и няма да се занимавам повече! :drunk

И какво стана в крайна сметка?


bobozz
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 06 ное 2013 10:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Ремонт на дясна машинка за Ел.Стъкла?

Мнениеот bobozz » Сря 06 ное 2013 11:30


duein написа:Здравейте колеги,ако мога да съм ви от помощ да се похваля от един майстор в "надежда".Имам 'Поло'- 2003 жената го кара и стъклото вчера се застопорява на средата,на долу може на горе не.И ровейки се по нета за майстори веднага излизат обявите на този в 'княжево'-за него да кажа,ползвал съм го и преди,прави ги горе долу нещата,но е скъпчия,поска ми веднага 95лв. и прозвънявайки този и онзи попаднах на човека в 'надежда' каза че е зает,но да идвам.Отивам аз,веднага ми обърна внимание,отвори кората на вратата и както се очакваше единия повдигач-счупен,каза че ще ми струва 50 кинта на половината от на този в 'княжево' разглоби всичко внимателно,две от жилата се бяха развалили и тях подмени сложи нов повдигач и всичко по обратния ред за по малко от час,точно-акуратно и мисля достъпно.Та някой,ако иска да го ползва няма да сгреши-намира се в кв.Надежда на ул.Траен мир N 3 тел. 0888 309 285


Колега, специално се регистрирах, за да похваля въпросния майстор. Имам Chrysler Sebring 2004 кабрио. Развали ми се задния прозорец. Трудно вървеше и все му трябваше малко помощ, за да се качи до горе, докато след малко напън не умря тотално. Не съм ходил при друг, защото този в Надежда ми го препоръчаха и на Симеон. Не работи с часове и не говори за пари, както той каза.. Интересува го свършена работа. Викам си - идеално. Изчаках да довърши на 1 момче Seat-a, нещо на бравата имаше. Взе му 20лв и после почна мойта веднага. За час и половина кажи-речи беше готова. Смени ми жило, фикса и го смаза. Прозореца върви като нов.. по-добре от другите, хаха. Като знам на познати колко са им взимали за подобни ремонти се чудех колко пари да нося в мене. Както и да е, имах предостатъчно, тъй като удоволствието ми струваше 40лв. Ако ми се наложи пак подобно нещо със сигурност знам къде ще ходя. :drunk


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 - Ремонт на дясна машинка за ел. стъкла?

Мнениеот инжектопляктор » Сря 22 апр 2015 21:32


Имам въпрос. Машинка Brembo ли, Brose ли или нещо от сорта. Водачът на жилото не влиза директно в машинката. Има една зелена пластмаска, която е под формата на отвора на машинката и трябва да легне над отвора. Някак е излязла и жилото се криви на страни/измята се защото пружината няма стабилна основа, при което стъклото взе трудно да се движи и да скърца. Трябва ли водачът да влиза в тази пластмаска, защото виждам че там е малко изтъркано или само пружината ляга върху нея и как по дяволите да я вкарам върху самата машинка? Чупя си пръстите всякак и не става.
Взех снимка от нета и със стрелкичка съм нарисувал къде би трябвало някак да стои тая пластмаска
Изображение


Потребителски аватар
policevidin
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 0:33
Автомобил: VW Golf 3 Modificated
Двигател: 1.9TDI 1z+ 1996
Местоположение: Видин, GSM 0896633775

Re: Голф 3 - Ремонт на дясна машинка за ел. стъкла?

Мнениеот policevidin » Чет 23 апр 2015 7:54


инжектопляктор написа:...................
Изображение

Колега, ето така трябва да влезе водачът в машинката.НО ако си скъсил жилото няма да влезе.

Изображение

Това са елементите (за г4 но те са идентични.)
Изображение


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 - Ремонт на дясна машинка за ел. стъкла?

Мнениеот инжектопляктор » Чет 23 апр 2015 17:56


policevidin написа:...

Проблема е, че водача на жилото ми е малко по-особен. Има някакъв пластмасов пръстен, който се е измъкнал, не мога да го наместя, стърже стъклото, защото не се придърпва равномерно от двете страни. Не ми влиза директно конусната част с пружината в самата машинка, както е на тези снимки.
Ето как е при мене. Според мен работата на това зеленото е да осигурява стабилна основа за пружината. Стъклото скърца, че направо ме е страх, че ще се счупи. И машинката поема много голям товар по такъв начин и понякога си спира.
Изображение
Изображение
Изображение


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 - Ремонт на дясна машинка за ел. стъкла?

Мнениеот инжектопляктор » Пет 24 апр 2015 15:55


Това зеленото не ляга на самата машинка. Изглежда водачът на жилото го е подпирал и така е стояло върху машинката и е служило за основа на пружината. Това го няма в дадените схеми и снимки. Но част от пластмасовият водач е счупен. Жилото се криви на страни и влиза в един надлъжен улей на самата машинка, заклинва се, нарушава се баланса на стъклото и то стърже. Когато дръпна жилото надолу и го държа, докато машинката работи - оправя се.
Тъй като не му разбирам много и не знам как се сваля машинката и не искам да я разбутвам, направих следното - на спирачките на велосипедите има една тръбичка точно на самата спирачка, където влиза жилото. Отрязах частта с пъпката, направих каналче в нея надлъжно. Нанизах го, мушнах го в това зеленото, което е като шайба и се оправи. Всъщност от силата на машинката някак се застопори, да да не излиза.
Надявам се, че тоя ремонт няма да ми излезе през носа и ще може да закрепя положението. Тръбичката с пъпката няма как да влезе в машинката и е по-мек материал от стоманеното жило. Ако се износи, ще се износи тя, не самото жило. Жилото иначе е здраво. Може да сипя малко масло или да омажа всичко с грес и да го оставям. Въобще не ми се сваля стъклото, машинка, носачи, а и нямам ремонтни комплекти с жила.
Някой правил ли си е подобни експерименти или съм пионер в областта на идиотизма?


Потребителски аватар
stypkata
Мнения: 1223
Регистриран на: Пет 15 дек 2006 2:56
Автомобил: Golf 3AEK+BMW318i 143ps+ Jumper
Двигател: AEK
Местоположение: Бургас

Re: Голф 3 - Ремонт на дясна машинка за ел. стъкла?

Мнениеот stypkata » Пет 24 апр 2015 20:27


Тези машинки са доста пипкава работа.Изхабих 10 жила по 4м докато им хвана цаката как стават.Жилото излизаше от зеленото когато пъпките на жилото,които влизат във щипките стягащи стъклото не бяха на еднакво разстояние от ролките- т.е. лявата пъпка не беше на същото разстояние от лявата ролка от разстоянието на дясната пъпка до дясната ролка.Мерите разстоянията от ролките и там фиксирате пъпките на жилата.Трябва да са еднакви разстоянията на лявата и дясната пъпка.май стана малко сложно обясняването ,но така е без нагледен пример е трудно.Ако го направя пред ви се изясни,но..


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 - Ремонт на дясна машинка за ел. стъкла?

Мнениеот инжектопляктор » Пет 24 апр 2015 22:20


Ами при мен жилата вече са били изравнени и са работели. Разстоянието е паднало в дисбаланс, поради повреден водач на едното жило. Не съм пипал машинки и жила много-много. Ако дойде време да се сменя жило и водач, предпочитам да го закарам на човек, отколкото тепърва да му хващам цаката, освен ако нямам време излишно. Все пак 10 жила по 4м са долу-горе толкова, колкото ще ми поиска един майстор като пари.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 99 госта