Голф 3 - Ремонт на дясна машинка за ел. стъкла?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
policevidin
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 0:33
Автомобил: VW Golf 3 Modificated
Двигател: 1.9TDI 1z+ 1996
Местоположение: Видин, GSM 0896633775

Голф 3 - Ремонт на дясна машинка за ел. стъкла?

Мнениеот policevidin » Пон 29 юни 2009 18:52


Здр, колеги имам следният проблем на скоро си поставих ел.стъкла НО по време на доставката на машинката Куриера при невнимание е счупил този водач на жилото.
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=13239807
Въпросът ми е следния Може ли да се подменя, как и трудно ли е ,както и къде трябва да се внимава?? много благодаря :bowdown

Последна промяна от policevidin на Чет 16 юли 2009 22:52, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
golf_III_2e
Мнения: 965
Регистриран на: Вто 13 май 2008 20:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Ремонт на лява машинка за Ел.Стъкла?

Мнениеот golf_III_2e » Пон 29 юни 2009 19:57


наи добре е да си намери6 друго жило или да го примери6 колко е дълго и да си купи6 ново кам 1лев е метара в БАГИРА само незнам дали 6те успее6 да го занити6 в краи6тата...аз моето го смених само 4е бе6е на задната ма6инка.. наи голям зор ми даде като го намотавах на пласмасовата ролка която е в ма6инката ина4и ни6то сложно няма само гледаи кое от каде вадиш


Потребителски аватар
policevidin
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 0:33
Автомобил: VW Golf 3 Modificated
Двигател: 1.9TDI 1z+ 1996
Местоположение: Видин, GSM 0896633775

Re: Ремонт на лява машинка за Ел.Стъкла?

Мнениеот policevidin » Пон 29 юни 2009 20:08


golf_III_2e написа:наи добре е да си намери6 друго жило или да го примери6 колко е дълго и да си купи6 ново кам 1лев е метара в БАГИРА само незнам дали 6те успее6 да го занити6 в краи6тата...аз моето го смених само 4е бе6е на задната ма6инка.. наи голям зор ми даде като го намотавах на пласмасовата ролка която е в ма6инката ина4и ни6то сложно няма само гледаи кое от каде вадиш

колега аз си намерих вече водач само че не съмпробвал да го сменя


Потребителски аватар
policevidin
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 0:33
Автомобил: VW Golf 3 Modificated
Двигател: 1.9TDI 1z+ 1996
Местоположение: Видин, GSM 0896633775

Re: Ремонт на лява машинка за Ел.Стъкла?

Мнениеот policevidin » Вто 30 юни 2009 19:55


Машинката е отремонтирана и ако някой има вупроси да пита ще кача и снимков материал до няколко дни :Mr Green Fun


miroslavkonstantinov
Мнения: 93
Регистриран на: Вто 20 яну 2009 7:56
Автомобил:
Двигател:

Re: Ремонт на лява машинка за Ел.Стъкла?

Мнениеот miroslavkonstantinov » Пет 03 юли 2009 12:24


Колега ел стъклата нави ли ги купува или втора употреба и колко струват и от каде как ти ги доставеха. На мен ми се щупи пласмасата там кадето влиза пружината с накраиника и от там жилото охлабва и се увива неправелно на ролката и заклинява и къса жилото.


Потребителски аватар
policevidin
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 0:33
Автомобил: VW Golf 3 Modificated
Двигател: 1.9TDI 1z+ 1996
Местоположение: Видин, GSM 0896633775

Re: Ремонт на лява машинка за Ел.Стъкла?

Мнениеот policevidin » Нед 05 юли 2009 6:29


Втора употреба е но много запазена за около 50 лв, а пластмасовият водач се сменя и то не много трудно.Отваряш машинката и разкапсуловаш жилото после се салга вместо пломба гайка от спица за колело като предварително си я третирал с киселина нея и жилото за да можеш по-лесно да ги запоиш сглабяш и си ОК!


Това е вече запоената гайка от спица на колело предварително изпилена на шмиргел
така че да може да жлезе (Виж снимка 3)
Изображение

Изображение

3
Изображение

След това намотаваш жилото по този начин иначе няма да мойете да постажите барабана на местото му (Снимка 6)
Изображение

Изображение

Изображение

Тук е момента да ви кажа че трябва да не помрняте позицията на държачите на стъклото най-добре бележете ги заштото после идват куп проблеми с позиционирането на горна мъртва точка (затворено половение) :drinking:
УСПЕХ!


miroslavkonstantinov
Мнения: 93
Регистриран на: Вто 20 яну 2009 7:56
Автомобил:
Двигател:

Re: Ремонт на лява машинка за Ел.Стъкла?

Мнениеот miroslavkonstantinov » Вто 07 юли 2009 10:14


Колега на мен ми е щчупена пласмасата свободния вход на третата и последната снимка там кадето влиза жилото с кожуха .


Потребителски аватар
policevidin
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 0:33
Автомобил: VW Golf 3 Modificated
Двигател: 1.9TDI 1z+ 1996
Местоположение: Видин, GSM 0896633775

Re: Ремонт на лява машинка за Ел.Стъкла?

Мнениеот policevidin » Вто 07 юли 2009 10:28


miroslavkonstantinov написа:Колега на мен ми е щчупена пласмасата свободния вход на третата и последната снимка там кадето влиза жилото с кожуха .

Е да де и моята беше счупена отваряй и сменяй но трябва първо да си намериш друга или отиди при един стругар и му покажи какво да ти направи (от нетал) :beer


miroslavkonstantinov
Мнения: 93
Регистриран на: Вто 20 яну 2009 7:56
Автомобил:
Двигател:

Re: Ремонт на лява машинка за Ел.Стъкла?

Мнениеот miroslavkonstantinov » Вто 07 юли 2009 11:03


Сега търся механизъм с изгоряло моторче за да взема пласмасата и зъбното колело защото жилото ми развали зъбното колело.А иначе дядото беше ми сменял жилото две години карах така и нямах проблеми. За стругар не става мислил съм го много.Няма как до го закрепя то е онази пласмаса одрязаната.


Потребителски аватар
policevidin
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 0:33
Автомобил: VW Golf 3 Modificated
Двигател: 1.9TDI 1z+ 1996
Местоположение: Видин, GSM 0896633775

Re: Ремонт на лява машинка за Ел.Стъкла?

Мнениеот policevidin » Вто 07 юли 2009 11:06


miroslavkonstantinov написа:Сега търся механизъм с изгоряло моторче за да взема пласмасата и зъбното колело защото жилото ми развали зъбното колело.А иначе дядото беше ми сменял жилото две години карах така и нямах проблеми. За стругар не става мислил съм го много.Няма как до го закрепя то е онази пласмаса одрязаната.

пусни обява все някой ще има изгоряла машинка!


jordan_r
Мнения: 38
Регистриран на: Вто 25 авг 2009 13:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: dupnitza

Re: Ремонт на дясна машинка за Ел.Стъкла?

Мнениеот jordan_r » Пет 28 авг 2009 16:25


Колега на мен също ми се скъса жилото на машинката и беше отишла едната щипка.По моргите не можах да намеря втора употреба.Един колега е имал същия проблем и ме прати при майстор,който я направи.МАЙСТОРА явно разбира защото и на моя комшия съшо ходи при него,но за ГОЛФ4.Мога да ви помогна с неговия номер 0899287199 :beer


Потребителски аватар
Gencho87
Мнения: 337
Регистриран на: Нед 03 яну 2010 18:19
Автомобил: VW Golf MK3 GT
Двигател: AEK 1.6 1995
Местоположение: Разград

Re: Ремонт на дясна машинка за Ел.Стъкла?

Мнениеот Gencho87 » Вто 10 авг 2010 21:31


Здравейте, жилото ми се беше накъдрило. Смених жилото, капсулирах крищата, но никой не спомена каква е тънкостта с позиционирането на частите по самото жило които движат конзолите на които е стъклото по релсата. Аз си измерих по старото жило на какви разстояние да бъдат от началото, едното беше 103,5см другото 110см. До тук добре сложих ги на същите разстояния всичко както си беше но въпреки това стъклото не върви добре и като се вдига някъде към средта за почва да се мъчи и не го вдигнах догоре. :banghead:
Та въпроса ми е как стоят нещата с навиването на жилото на ролката на моторчето: в какво положение трябва да бъде стъклото от къде трябва да се започне навиването, има ли определен брой навивки в даден край и ако има други подробности. Благодаря Ви предварително, моля Ви помагайте :bowdown :)
Защото се зарадвах като видях че се движи пък то после какво стана :027:
ПП. Пробвах как вървят конзолите преди да поставя стъклото на релсите, вървяха си добре, но след като сложих джама стана мазалото :Mr Green Fun


hp7909
Мнения: 321
Регистриран на: Пет 09 яну 2009 15:47
Автомобил:
Двигател:

Re: Ремонт на дясна машинка за Ел.Стъкла?

Мнениеот hp7909 » Вто 10 авг 2010 22:45


регулирай стъклото защото като го вдигаш явно запъва в ляво или в дясно


Потребителски аватар
policevidin
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 0:33
Автомобил: VW Golf 3 Modificated
Двигател: 1.9TDI 1z+ 1996
Местоположение: Видин, GSM 0896633775

Re: Ремонт на дясна машинка за Ел.Стъкла?

Мнениеот policevidin » Сря 11 авг 2010 9:05


Gencho87 написа:Здравейте, жилото ми се беше накъдрило. Смених жилото, капсулирах крищата, но никой не спомена каква е тънкостта с позиционирането на частите по самото жило които движат конзолите на които е стъклото по релсата. Аз си измерих по старото жило на какви разстояние да бъдат от началото, едното беше 103,5см другото 110см. До тук добре сложих ги на същите разстояния всичко както си беше но въпреки това стъклото не върви добре и като се вдига някъде към средта за почва да се мъчи и не го вдигнах догоре. :banghead:
Та въпроса ми е как стоят нещата с навиването на жилото на ролката на моторчето: в какво положение трябва да бъде стъклото от къде трябва да се започне навиването, има ли определен брой навивки в даден край и ако има други подробности. Благодаря Ви предварително, моля Ви помагайте :bowdown :)
Защото се зарадвах като видях че се движи пък то после какво стана :027:
ПП. Пробвах как вървят конзолите преди да поставя стъклото на релсите, вървяха си добре, но след като сложих джама стана мазалото :Mr Green Fun

Колега принципно при мен има една шашава работа.. пример: ако сваля стъклото до средата и откача клемата на акомулатора, електрониката на стъклото запомня позицията като "горна мъртва точка" и повече няма вдигане трябва да го размонтирам и пренавия няново тъпа работа но е факт. а за това дето при теб се мъчи ако му помагаш с въка вдига ли се до горе. И още нещо като навиваш жилото трябва асансьрчетата на релсите да са позиционирани в горно полпжение виж на самите релси си личи до къде са стигали НО имаи в предвит че 1мм е видима разлика, трябва да е точно позиционирано. друго не се сещам.


Потребителски аватар
Gencho87
Мнения: 337
Регистриран на: Нед 03 яну 2010 18:19
Автомобил: VW Golf MK3 GT
Двигател: AEK 1.6 1995
Местоположение: Разград

Re: Ремонт на дясна машинка за Ел.Стъкла?

Мнениеот Gencho87 » Сря 11 авг 2010 14:17


Днес три пъти го свалях и слагах използвам докато се качих да хапна да драсна два реда.
Преди да натикам релсите във вратата ги пробвах дали се движат нормално, вървяха си от край до край, но след като ги вкарах и сложих стъклото се качва нагоре и остават 4 пръста и спира. Някъде опира, доколкото гледах е центрирано, но трябва да видя къде опира, а то запъне ли моторчето подразбира че се е вдигнало и спира, та след обед ще гледам какво му пречи да се качи довечера ще пиша какво е станало.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 188 госта