Голф 3 - Ремонт на дясна машинка за ел. стъкла?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Gencho87
Мнения: 337
Регистриран на: Нед 03 яну 2010 18:19
Автомобил: VW Golf MK3 GT
Двигател: AEK 1.6 1995
Местоположение: Разград

Re: Ремонт на дясна машинка за Ел.Стъкла?

Мнениеот Gencho87 » Сря 11 авг 2010 22:05


Така днес успях да го оправя не на напълно но поне се движи и не затяга, само дето не се смъква до долу(остава на 2 пръста над рамката), но това е защото резнах малко жилото и стана леко по-късо. Като съвет мога да дам дължината на жилото е 3.48м, краищата се капсуловат с лустър клеми, стоперите на конзолите също, при навиването на жилото на ролката на долната част която почва да се пълни при спускане се слага на начално положение, а останалите навивки се запълват с другия край на жилото(не забравяйте да смажете ролкта и краищата на жилата с качествена грес), след това се настройват конзолите на стъклото в най-горно положение (то се вижда до къде е изтрита релста), затягат се стоперите като гледате въжетата да се поопънати, за да не се набере жилото в макарата(както стана при мен около 5, 6 пъти :climb ). Именно затова ми се наложи да си купувам втори път жило :banghead:. След това вкарвате механизма във вратата стагате болтчетата, свързвате захранването на моторчето и спускате конзолите до положение, в което можете да поставите стъклото(съобразете стъклото да легне на местата на които е било за да може да се движи без затруднение) :012: ). И един съвет с хартиено тиксо може да си залепите стъклото за горната рамка на вратата(да не ви пречи докато ръчкате механизма навътре или навън), само че не го жалете за да не падне джама и го поглеждайте от време на време да не е тръгнало да се разлепя, че стана баш тогава сакътлъка ;) След като сложите стъклото с пърст може да намажете леко жилата отново с грес.
Като цяло това е цялата работа, много голяма играчка е 4 дена се занимавам с това, като се има предвид, че 5, 6 пъти съм закачал механизма със стъклото и то запича някъде и хайде пак сваляне :077: . Много нерви се хабят с тази работа.
Не съм специалист, за пръв път отварях кората на вратата. Изчетох много теми със снимков материал на коелгите от форума love.vwclub , за което много благодаря, че са споделили опита си. :banana




Потребителски аватар
predrag
Мнения: 12
Регистриран на: Пет 19 юни 2009 21:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Ремонт на дясна машинка за Ел.Стъкла?

Мнениеот predrag » Пет 13 авг 2010 15:30


Ще използвам възможността да питам тука, как да си оправя и аз проблема с ел. стъклата.Карам Polo 6n2, 2001. и ми изгоря платката на машинката за повдигане на стъклото на десния прозорец. Въпроса ми е дали ще мога да я намеря само нея или ще трябва да купувам целата машинка и колко пари би ми излязло. Благодаря предварително


Потребителски аватар
policevidin
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 0:33
Автомобил: VW Golf 3 Modificated
Двигател: 1.9TDI 1z+ 1996
Местоположение: Видин, GSM 0896633775

Re: Ремонт на дясна машинка за Ел.Стъкла?

Мнениеот policevidin » Пет 13 авг 2010 23:30


predrag написа:Ще използвам възможността да питам тука, как да си оправя и аз проблема с ел. стъклата.Карам Polo 6n2, 2001. и ми изгоря платката на машинката за повдигане на стъклото на десния прозорец. Въпроса ми е дали ще мога да я намеря само нея или ще трябва да купувам целата машинка и колко пари би ми излязло. Благодаря предварително

платката е залята със смола дори да си намериш няма да можеш да я смениш.или я махни и използваи дирецтно моторчето (в комбинация с релета) или друга машинка.


Потребителски аватар
predrag
Мнения: 12
Регистриран на: Пет 19 юни 2009 21:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Ремонт на дясна машинка за Ел.Стъкла?

Мнениеот predrag » Съб 14 авг 2010 14:58


Да, наистина не може да се смени платката :shock . Днеска ходих до цивилизацията и нова машинка под 400 лв не може да се намери, а за втора ръка ще има доста зор явно. Варианта с релета, без платката ми се струва удачен, стига да намеря свестен жичкаджия да го направи това :|


Потребителски аватар
policevidin
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 0:33
Автомобил: VW Golf 3 Modificated
Двигател: 1.9TDI 1z+ 1996
Местоположение: Видин, GSM 0896633775

Re: Ремонт на дясна машинка за Ел.Стъкла?

Мнениеот policevidin » Съб 14 авг 2010 16:16


predrag написа:Да, наистина не може да се смени платката :shock . Днеска ходих до цивилизацията и нова машинка под 400 лв не може да се намери, а за втора ръка ще има доста зор явно. Варианта с релета, без платката ми се струва удачен, стига да намеря свестен жичкаджия да го направи това :|

Някъде из форума имаше схема как се свързват поразтърси се! ако я открия ще пиша Не е кои знае какво!


goshkogoshkov
Мнения: 5
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 22:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Димитровград

Re: Ремонт на дясна машинка за Ел.Стъкла?

Мнениеот goshkogoshkov » Нед 15 авг 2010 14:43


тоя пластмасовия водач дето е пружинката аз го смених с една нит гайка непомня 5-ца
или 6-ца и така си работи перфектно втора година


Потребителски аватар
Mookie87
Мнения: 39
Регистриран на: Пон 04 окт 2010 22:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: etropole

Re: Ремонт на дясна машинка за Ел.Стъкла?

Мнениеот Mookie87 » Сря 02 май 2012 15:28


здраейте, искам да ви питам, понеже ми се прееба по сащия начин машинката и на мен. водачи ще ми намерят, обаче ми се е счупил и редача (мисля че така се казва), зеленото колело на което се реди жилото, вапроса ми е дали е вазможно да го купя ножо или трябва да го търся по моргите и разбира се дали някои знае колко 6те ме удрусат?


Потребителски аватар
tot_1425
Мнения: 166
Регистриран на: Съб 19 юни 2010 8:20
Автомобил: GOLF 3
Двигател: ABD 1994
Местоположение: Ямбол

Re: Ремонт на дясна машинка за Ел.Стъкла?

Мнениеот tot_1425 » Сря 02 май 2012 19:43


Mookie87,ролки се продават-8-10 лева,но трябва да намериш точният магазин.Аз си купих от Ямбол-турски-ролка 8лв и жило 20лв като жилото го напасвах понеже едната страна дойде по-дълга.Задължително носи старата ролка с теб,защото моделите са много и с малки но съществени разлики-в дебелината на ролката,размера на шлиците и разположението на захвата на жилото.Питай по малките магазинчета!Жило на метър има в магазините за крепежни елементи-1.5мм.Успех!


Потребителски аватар
GuLiVeR
Мнения: 287
Регистриран на: Вто 27 мар 2012 20:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Ремонт на дясна машинка за Ел.Стъкла?

Мнениеот GuLiVeR » Сря 02 май 2012 20:10


колеги не се занимаваите с глупости да купувате жила да правите пъпки ТОВА Е ВРЕМЕННО РЕШЕНИЕ аз съм го ял тоя и накрая когато за пореден път я свалях тази проклета машинка се ядосах и отидих в ауто+ и си купих topran всичко комплект без моторчето и проблема се реши накрая с тия стъкла така че успех който има здрави нерви да ги сваля по 100 пъти аз така си реших проблема а м/у другото струва 46лв само слагаш моторчето и всичко е сглобено без да нвивате жила по ролки пък др глупости УСПЕХ :012:


Потребителски аватар
policevidin
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 0:33
Автомобил: VW Golf 3 Modificated
Двигател: 1.9TDI 1z+ 1996
Местоположение: Видин, GSM 0896633775

Re: Ремонт на дясна машинка за Ел.Стъкла?

Мнениеот policevidin » Сря 02 май 2012 23:28


GuLiVeR написа:колеги не се занимаваите с глупости да купувате жила да правите пъпки ТОВА Е ВРЕМЕННО РЕШЕНИЕ аз съм го ял тоя и накрая когато за пореден път я свалях тази проклета машинка се ядосах и отидих в ауто+ и си купих topran всичко комплект без моторчето и проблема се реши накрая с тия стъкла така че успех който има здрави нерви да ги сваля по 100 пъти аз така си реших проблема а м/у другото струва 46лв само слагаш моторчето и всичко е сглобено без да нвивате жила по ролки пък др глупости УСПЕХ :012:

Аз моерто от както съм го ремонтирал не съм имал ядове, а това беше доста отдавна. Всичко зависи от това как ще си го направиш. :beer


Потребителски аватар
Mookie87
Мнения: 39
Регистриран на: Пон 04 окт 2010 22:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: etropole

Re: Ремонт на дясна машинка за Ел.Стъкла?

Мнениеот Mookie87 » Сря 02 май 2012 23:56


Mного благодаря за информацията. Още не съм решил какво да правя, сигурно ще пробвам да го направя, колко издаржи толко. Сега остава само да тарсая някаде в софия да намеря редач :)


atiliev
Мнения: 9
Регистриран на: Нед 29 мар 2009 10:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Казанлък

Re: Ремонт на дясна машинка за Ел.Стъкла?

Мнениеот atiliev » Нед 06 май 2012 11:57


Колеги налага се и аз да сменям механизма, но незнам какъв да взема 3-5DR или 3-5P. Моторчето и ел.управлението са здрави т.е. нужно ми нещо на което да прехвъля някое от нещата които са здрави (с комфорт модул съм)


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: Ремонт на дясна машинка за Ел.Стъкла?

Мнениеот emo-gar » Пон 07 май 2012 22:01


Скоро се наложи да отварям ел механизъмчето на Сеат-Ибиза,обикновеният виновник-счупени водачи(на релсите).Там има само моторче,редуктор и жило.Резервни части използвах от механичен повдигач от Кадди/Сеат.Та си мисля,дали не става такъв механизъм и на Голфа,релсите се закрепват по същия начин,но не виждам как ще станат "комфортни" в стандарт,не че не може ако се заиграе човек-то се иска най-вече като се заключи и да дигне стъкларията,т.е. реленце имитиращо бутона "вдигане" за Х секунди.И блокаж може да се измисли-по токов принцип,ама това е за друг раздел.


Потребителски аватар
tot_1425
Мнения: 166
Регистриран на: Съб 19 юни 2010 8:20
Автомобил: GOLF 3
Двигател: ABD 1994
Местоположение: Ямбол

Re: Ремонт на дясна машинка за Ел.Стъкла?

Мнениеот tot_1425 » Нед 13 май 2012 8:05


Ако имате възможност сменете тези пластмасови водачи на жилото(тръбичките върху които стоят обтягащите пружини-син или зелен цвят на снимките) с такива от подходящ метал-бронз,алуминий...Досега проблемите със стъклата са ми били в резултат от счупване на тези тръбички и от там два варианта: -Попадане на счупено в ролката-блокаж-ни нагоре,ни надолу! -Охлабване на жилото-блокаж-ни нагоре,ни надолу + омачкване,нагъване,скъсване на жилото и замазване на ролката! При първа възможност съм решил да ги сменям и мисля че това ще реши проблема на ел.стъклата ми. Поздрави на всички със здрави механизми! На другите лека работа и успех!


Потребителски аватар
Mookie87
Мнения: 39
Регистриран на: Пон 04 окт 2010 22:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: etropole

Re: Ремонт на дясна машинка за Ел.Стъкла?

Мнениеот Mookie87 » Сря 16 май 2012 12:36


Купих си жило(на него имаше вода4и, пружини, абе всичко) и редач, сложих ги и жсичко беше наред, докато не ги качих на вратата. Първо нагоре-надолу и пак започна да заяжда и след това пак се счупиха водачите :( Вече незнам какво да правя. Тук един приятел ми казва, 4е и моторчето може да ми се е преебало, понеже явно неразбира кога да спре и може да го пренавива. Прееба ми се и другата врата от към пътника по абсолютно същия начин. Ако някои може да ми даде савет, много моля пишете. Благодаря предварително :)



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 87 госта