отводнителни канали на шибедах (Golf3 CL / ABD)?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
GTspecial
Мнения: 563
Регистриран на: Съб 02 авг 2008 11:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: отводнителни канали на шибедах (Golf3 CL / ABD)?

Мнениеот GTspecial » Нед 05 юли 2009 13:01


zdravko555 написа:точно от тая г-образна кривка долу при пантата идва най-често проблема. и при мен се оказа там.беше се натрупало калищаци от ъгъла 8-10 см нагоре по маркуча и нямаше как просто да се изтича. отворих кората отвътре и го видях и с отверката ръчнах за да прибие. послед проверка с бутилка я захлупваш точно на ръба на шибидаха и следиш какво става. доре не беше се откачил и не съм отварял.
като ъпгрейд може да резнеш малко върха на кривката от края където излиза навън и е приплескано, е това приплесканото ебава работата :idea: . пресен пример цъвтят липите и от цветлетата ако се дадържат там и става кофти :wink:


Съгласен съм с теб , но на снимките на колегата изобщо няма маркуч (или не се вижда).. :roll:




Потребителски аватар
Ixidor
Мнения: 340
Регистриран на: Пон 02 юни 2008 9:19
Автомобил: VW Bora 2.0 -- Honda CB500-R
Двигател:
Местоположение: сф / плд

Re: отводнителни канали на шибедах (Golf3 CL / ABD)?

Мнениеот Ixidor » Нед 05 юли 2009 14:41


GTspecial написа:Еми сменял съм целия люк.Да ти кажа не е много трудно , но изисква търпение!За да извадиш тази лайсна първо трябва да смъкнеш капака на средната греда,там където ти излиза колана.после отдолу ще видиш болт , след това свали и долната част...като отвиеш 3-те болта (2 държат ръчката за отваряне на предния капак и има 1 болт по-навътре,разкачи и вътрешния пласмасов капак на прага,за да я извадиш)След това и дръжката а тавана и сенника(и двата) и леко дръпни кората(леко!!!) ако имаш достъп до мястото ,където трябва да излиза мъркуча ти си наред...пъхаш там мъркуча и след това по гредата(вземи си 2-ра ръка от морга).Ако не може да се стигнеш до люка(не съм пробвал дали ще се стигне така)продължи малко по-малко да разглобяваш пласмасите , които държът тавана...(като започнеш отпред назад)докато стане... :012:


Колега, забих на средната греда :) Страх ме е да не я напъна...
Ако успея ще има снимкови материали :)


Потребителски аватар
zdravko555
Мнения: 642
Регистриран на: Вто 06 май 2008 17:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Видин

Re: отводнителни канали на шибедах (Golf3 CL / ABD)?

Мнениеот zdravko555 » Нед 05 юли 2009 14:43


е има как? не съм снимал когато го правих, но срая на кривката излиза навън и се вижда.
слиза по колонката от горе, дебел колкото кутерто ми, силиконов полупрозрачен, удебелен в долния край за да се нахлузи върху кривката която ивкарва водата навън от купета през дупаката (на втората снимка)
незнам защо е ралично по етка но при мен е така както го описвам
поз 30 трябва да е маркуча
поз 32 трябва да е кривката

ааа да това е за г4 затова ми изглежда различно. но прицнипно са индентини елементите


Потребителски аватар
GTspecial
Мнения: 563
Регистриран на: Съб 02 авг 2008 11:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: отводнителни канали на шибедах (Golf3 CL / ABD)?

Мнениеот GTspecial » Нед 05 юли 2009 15:10


Ixidor написа:
GTspecial написа:Еми сменял съм целия люк.Да ти кажа не е много трудно , но изисква търпение!За да извадиш тази лайсна първо трябва да смъкнеш капака на средната греда,там където ти излиза колана.после отдолу ще видиш болт , след това свали и долната част...като отвиеш 3-те болта (2 държат ръчката за отваряне на предния капак и има 1 болт по-навътре,разкачи и вътрешния пласмасов капак на прага,за да я извадиш)След това и дръжката а тавана и сенника(и двата) и леко дръпни кората(леко!!!) ако имаш достъп до мястото ,където трябва да излиза мъркуча ти си наред...пъхаш там мъркуча и след това по гредата(вземи си 2-ра ръка от морга).Ако не може да се стигнеш до люка(не съм пробвал дали ще се стигне така)продължи малко по-малко да разглобяваш пласмасите , които държът тавана...(като започнеш отпред назад)докато стане... :012:


Колега, забих на средната греда :) Страх ме е да не я напъна...
Ако успея ще има снимкови материали :)


Става с отверката.Избутва се капака от уплатнението (държи се на него).Но първо виж дали не се сваля долни капак (съжелявам , но ме мързи да сляза до колата за да проверя,затова по спомени).Единия(горни или долния) е "връзяхнат" в/у другия .
На 2-рия капак има винтче...

П.С. Драсни едно съобщение ако искаш да направя някоя снимчица.. :да:
П.П.С. Сега се сетих!!! Светлия капак се сваляше без проблеми (само се разкачва от улея на уплатненията)Без да се маха долния...съжелявам за объркването ,но пусти мързел..... :oops:


Потребителски аватар
petko5
Мнения: 2926
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 18:16
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ААМ
Местоположение: София-Белоградчик-Стара Загора

Re: отводнителни канали на шибедах (Golf3 CL / ABD)?

Мнениеот petko5 » Нед 05 юли 2009 15:17


Малко снимки и от мен :
Изображение

Изображение

Изображение

От тези болтчета се маха само люка-в случая стъклото.
:!: След като демонтирате и монтирате люка, с тези болтчета се регурила люка :!: :

Изображение

Изображение

Изображение

Най вероятните причини за протичане на люка :
1-Разлепено или износено уплътнение на люка.
2-Запушени отводнителни канали /В повече от случаите запушването става в долната част на канала и е голяма грешка ако се бърка с тел :!: :!: :!: има 100% вероятност да се откачи дренажния мъркуча ./

При мен се разлепи уплътнението на стъклото. От Бриколаж взех лепещ и уплътняващ силикон, залепих уплътнението към стъклото и всичко заспа :wink:


Потребителски аватар
zdravko555
Мнения: 642
Регистриран на: Вто 06 май 2008 17:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Видин

Re: отводнителни канали на шибедах (Golf3 CL / ABD)?

Мнениеот zdravko555 » Нед 05 юли 2009 15:40


искам да питам за тези винтчета за регулиране на снимката, мога ли аз да си го оправя малко нагоре защото ми стоя леко хлътнал в предната страна и като затварям вретата и се създава налягане и стъклото подскача малко нагоре едва ли е така трябва да си е ?

за телта няма смисъл да ръчкаш нагоре, отпушваш отдолу и наливаш вода от горе и излиза всичко, е ако не става тогава ......


Потребителски аватар
Ixidor
Мнения: 340
Регистриран на: Пон 02 юни 2008 9:19
Автомобил: VW Bora 2.0 -- Honda CB500-R
Двигател:
Местоположение: сф / плд

Re: отводнителни канали на шибедах (Golf3 CL / ABD)?

Мнениеот Ixidor » Нед 05 юли 2009 20:43


Благодаря на всички за помощта :)
Успях да махна всички лайсни и т.н. и се оказа че нямам тръби за люка... Има една дебела лепенка, очевидно фабрична е слагана, от ляво(от там разглобявах) на таблото към дясната вратата, и след нея е една гумена тапа която запушва отвора между пантите на вратите. Тапата се вижда на втората от снимките които съм сложил горе.

Всичко това ме навежда над мисълта че люка не е фабричен, а е слаган допълнително :shock щото никой нормален човек няма да го остави без отводнителни отвори :) А попринцип купето си има отвори за целта. Мистерия :) :beat_butt2

Та оставил съм за сега нещата и другия уикенд ще купя малко маркучи и ще сваля тавана където трябва.
Ще снимам резултатите :)


Потребителски аватар
tisho_psg
Мнения: 1334
Регистриран на: Нед 29 мар 2009 19:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: отводнителни канали на шибедах (Golf3 CL / ABD)?

Мнениеот tisho_psg » Пон 06 юли 2009 9:48


Колеги,понеже вече ми се изчерпаха нервите да се занимавам с въпросния шибидах,искам да питам дали има майстор по шидидахчета в софия при които мога да ида,да му оставя колата за 1-2-4-5-6- часа,да отстрани проблема и да си тръгна доволен? Това последното е мнооого важно :D
Забравих да кажа,че проблема му е,че тече.Според мен някъде се е откъснал маркуча на отводнителните канали,защото като наливах вода в предния ляв канал и водата влезе в купето (в краката на шофьора)а не ми се иска да свалям аз тапицерията на тавана,защото може директно да я бракувам...
Благодаря предварително


Потребителски аватар
petko5
Мнения: 2926
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 18:16
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ААМ
Местоположение: София-Белоградчик-Стара Загора

Re: отводнителни канали на шибедах (Golf3 CL / ABD)?

Мнениеот petko5 » Пон 06 юли 2009 11:15


tisho_psg написа:Колеги,понеже вече ми се изчерпаха нервите да се занимавам с въпросния шибидах,искам да питам дали има майстор по шидидахчета в софия при които мога да ида,да му оставя колата за 1-2-4-5-6- часа,да отстрани проблема и да си тръгна доволен? Това последното е мнооого важно :D
Забравих да кажа,че проблема му е,че тече.Според мен някъде се е откъснал маркуча на отводнителните канали,защото като наливах вода в предния ляв канал и водата влезе в купето (в краката на шофьора)а не ми се иска да свалям аз тапицерията на тавана,защото може директно да я бракувам...
Благодаря предварително


Не се е скъсал, просто се е ивадил от едната снадка, най верояно долната :wink:


Потребителски аватар
tisho_psg
Мнения: 1334
Регистриран на: Нед 29 мар 2009 19:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: отводнителни канали на шибедах (Golf3 CL / ABD)?

Мнениеот tisho_psg » Пон 06 юли 2009 14:09


a kakvo predstavlqva procedurata po vry6taneto mu v snadkata? Izvinqvam se za latiinicata


Потребителски аватар
Ixidor
Мнения: 340
Регистриран на: Пон 02 юни 2008 9:19
Автомобил: VW Bora 2.0 -- Honda CB500-R
Двигател:
Местоположение: сф / плд

Re: отводнителни канали на шибедах (Golf3 CL / ABD)?

Мнениеот Ixidor » Пон 06 юли 2009 18:50


tisho_psg написа:a kakvo predstavlqva procedurata po vry6taneto mu v snadkata? Izvinqvam se za latiinicata


Прочети по-нагоре.
Аз свалих лайсните/корите за около 15мин. При положение че не знаех за какво става дума.
Направи си го сам. Майстора няма да го свърши толкова съвестно :) И няма да даваш грешни пари.


Потребителски аватар
tisho_psg
Мнения: 1334
Регистриран на: Нед 29 мар 2009 19:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: отводнителни канали на шибедах (Golf3 CL / ABD)?

Мнениеот tisho_psg » Пон 06 юли 2009 20:55


Ще чета за 5-ти път по-горе,нещо не го схванах съвсем,но може би у мен е грешката :oops:
То се е видяло,че пак ще се правя на майстор и ако отново удрая на камък ще му еб. и шибидаха....


Потребителски аватар
Ixidor
Мнения: 340
Регистриран на: Пон 02 юни 2008 9:19
Автомобил: VW Bora 2.0 -- Honda CB500-R
Двигател:
Местоположение: сф / плд

Re: отводнителни канали на шибедах (Golf3 CL / ABD)?

Мнениеот Ixidor » Пон 06 юли 2009 22:23


tisho_psg написа:Ще чета за 5-ти път по-горе,нещо не го схванах съвсем,но може би у мен е грешката :oops:
То се е видяло,че пак ще се правя на майстор и ако отново удрая на камък ще му еб. и шибидаха....


Първо сваляш пластмасовата кора на средната греда (малко е тегаво трябва да се напъне малко - аз първо откачих от горната част). Под нея виждаш болта за лайсната на предната греда. Като го махнеш я издърпваш в посока багажника :) Да свалиш тапицерията на тавана трябва да се свалят предполагам и сенниците и дръжките за ръце на тавана (общо 8 болта май :) ). Не е сложно ама трябва да пипнеш да разбереш :)


Потребителски аватар
petko5
Мнения: 2926
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 18:16
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ААМ
Местоположение: София-Белоградчик-Стара Загора

Re: отводнителни канали на шибедах (Golf3 CL / ABD)?

Мнениеот petko5 » Пон 06 юли 2009 22:25


tisho_psg написа:Ще чета за 5-ти път по-горе,нещо не го схванах съвсем,но може би у мен е грешката :oops:
То се е видяло,че пак ще се правя на майстор и ако отново удрая на камък ще му еб. и шибидаха....


Тази седмица ще се опитам да ти пусна снимки на въпросното място.... :wink:


Потребителски аватар
tisho_psg
Мнения: 1334
Регистриран на: Нед 29 мар 2009 19:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: отводнителни канали на шибедах (Golf3 CL / ABD)?

Мнениеот tisho_psg » Пон 06 юли 2009 22:36


Ще съм ти благодарен колега,в съботата ако имам време ще се пробвам с "ремонта"



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: jordan17772 и 93 госта