Включи се в кампанията на VWclub.bg "Да помогнем на Вальо - Snejoky"!
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria
Дата и час: Вто 23 Дек 2014 2:02

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Шаблон за заглавията на теми, публикувани в този раздел!

Изображение

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
POST Заглавие: Амортисьори и съединител Голф 3 Публикувано на: Съб 04 Юли 2009 20:02 
Аватар

Местожителство: Пловдив
Здравейте, колеги, имам 1-2 въпросчета относно амортисьори за Голфара и за съединител! Значи задните амортисьори са ми леш и са за смяна и се чудя какви да купувам, в смисъл като марка и като вид-маслени, газови, двойно-действащи? Един ми казва Монро, друг Закс и не знам на кой да вярвам! Съединителчето също много здраво ми буксува и мисля да го сменям ако може да дадете някое съветче щото мн мои приятели вече плакаха от кофти съединители, които не им изкараха и годинка! Ако някой знае и горе долу каква цена е прилична за съединител ще бъда мн благодарен ако сподели! Голфът е 1.6 101 коня АЕК. Благодаря предварително!

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Амортисьори и съединител Голф 3 Публикувано на: Съб 04 Юли 2009 20:10 
джедай
джедай
Аватар

Местожителство: София
Автомобил: AUDI A4 AVANT 2004
Двигател: 1.9 TDI AVF
за съединителя питай в оторизирания представител на VW, имаше оферта - връщаш твоя стария и ти дават рециклиран (брат ми сложи такъв, и като го видях не рабрах какво точно беше рециклирано, според мен си беше нов), а цената беше за комплекта около 250 лв.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Амортисьори и съединител Голф 3 Публикувано на: Съб 04 Юли 2009 20:28 
Аватар

Мерси!!!

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Амортисьори и съединител Голф 3 Публикувано на: Съб 04 Юли 2009 20:42 
Аватар

пич 250 лв. за съединител е адска цена. за тези пари можеш да извършиш тази оперция пон два пъти. Аз смених моя преди огина и малко и от тогава вече 50 хиляди км. нямам никакви ядове. Нямам точен спомен но частите ми бяха около 80-90лв. (съединител и огледален диск) с отстъпката. За работа не знам клко взимат в тая криза ама не трее да е много

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Амортисьори и съединител Голф 3 Публикувано на: Съб 04 Юли 2009 21:29 

онзи ден проверявах за мен за съединител при един познат за авточасти
та той ми препоръча да взема някакъв англииски каза че не са лоши и ще остана доволен марката не я помня запомних само че е внос от англия та цената беше 120 и няколко лева за пълен комплект феродов дис притискателен и аксиален лагер ....
имаше и други модели и марки уж се германски единия беше LUK , знам че моя оригиналния съединител на голфа ми беше LUK ... но моя познат ми каза да не взимам такъв щото били менте правели се един бог знае къде и беше прав защото преди 2 години когато сменях съединителя сложих уж оригинален LUK за които ме изръсиха 430лв и се скапа още първата година .... Попитах и колко струва този на LUK цената беше към 130лв явно че е менте ....
аз още се ядосвам че изобщо го сменях на времето тоя съединител нищо му нямаше на оригиналния ми само лагера се беше прецакал ... и сега май пак лагера ми се ебава явно им е слабо място

За амортесиори земи си маслени билщаин за отзад цената им е около 60лв парчето не слагай газови те са по твърди и по бързо ще ги разбиеш майстор ми го е казвал това за наще пътища газови амортесиори забрави , неговото твърдение беше че още на втората по яка дупка газовия може да изпусне, при масления било по трудно , виж си и пружините също смениги ако искаш сложи си подсилени и малко по дълги поне мое мнение , ще щадиш амортесиора така

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Амортисьори и съединител Голф 3 Публикувано на: Нед 02 Авг 2009 12:47 

Местожителство: Бургас
Аз преди половин година смених моя съединител с LUK - комплекта беше 220-230 лева. Заедно със семеринга към коляновия вал и пистов ремък и труд ми излезе малко над 400 лева.

Амортисьорите ми обаче незнам дали са за смяна ама като вляза в дупка и много тропа колата. Ходих да ми гледат окачването - според майсторите било идеално - само не знаели тампоните на макферсона как са ама за да ги видят искат 20-30 лева на тампон за труда - и само да ги видят и да ги сменят все един и същ е труда, така че е скъпо удоволствие да разбера дали те са се прецакали и затова ми тропа в дупките. Газови са ми амортисьорите.

И аз се чудя ако трябва да ги сменям какви да са.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Амортисьори и съединител Голф 3 Публикувано на: Нед 02 Авг 2009 14:17 
Аватар

Според мен изобщо не ги сменяй ;) Аз съм с изпуснали отзад от както я купих и вози добре... за голф. Без съмнение по-добре е да са в изправност, но ако не я натискаш с над 100 си е напълно безмислено. Моята я ползвам главно на градско, а извън града също не се репча. Ако не качваш много хора и си спокоен шофьор въобще не хвърляй пари. Ако твърдо си решил - маслен Билщайн. Леко ме съмняват 60-те лева, които спомена колегата по-горе, щото аз като проверявах п реди 3 години единия беше около сто, а сегя се очаква да са поскъпнали.

Относно съединителят не мога да ти дам съвет от опит, но ако искаш наред с мненията, които получиш тук, иди по по-класните магазини за авто части и ги питай какво ще ти препоръчат. После сравняваш и действаш.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Амортисьори и съединител Голф 3 Публикувано на: Пон 03 Авг 2009 21:19 
Аватар

Местожителство: Стара Загора
nikoan написа:
пич 250 лв. за съединител е адска цена. за тези пари можеш да извършиш тази оперция пон два пъти. Аз смених моя преди огина и малко и от тогава вече 50 хиляди км. нямам никакви ядове. Нямам точен спомен но частите ми бяха около 80-90лв. (съединител и огледален диск) с отстъпката. За работа не знам клко взимат в тая криза ама не трее да е много

Има една подробност... като сложиш "люk" или "закс" забравяш кога си го сменил а като сложиш за 80-90лв съединител след година две пак 6те сваляш ск кутия и пак 120 лв труд.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Амортисьори и съединител Голф 3 Публикувано на: Вто 04 Авг 2009 7:51 
Аватар

Местожителство: Горна Оряховица
аз сменях само феродовия диск и си го купих от ауто + за 115 лева марката беше Саш или нещо такова, за сега е супер. пък и не е трудно да си го смениш сам. само да има един да ти помага за ск кутия.за един ден работа е

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа