Проверка на километраж

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Проверка на километраж

Мнениеот Barboukov » Съб 01 авг 2009 10:41


Имам съмнения, че километража ми отчита повече. Как може да се провери дали е верен (мислих си да карам с превишена скорост и полицаите да кажат колко е). Дайте някакви идеи.

Ако някой от Русе може да отдели време да сравним километражите нека да каже... Друго не се сещам...

Идеи?




Потребителски аватар
mania
Мнения: 1749
Регистриран на: Съб 27 яну 2007 11:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Проверка на километраж

Мнениеот mania » Съб 01 авг 2009 11:18


Най-серсемската методзика, за която се сещам е да дадеш точните данни на колата - монотр, брой врати и т.н. и да видим някой друг от форума примерно с 2000 оборота с каква скорост ще с едвижи. Кат го засекат причерно 4,5 човека и кажат мисля, че ще имаш приблизителни резултати. Иначе кат освен точна диагностика на скоростта ще ти направят и точна диагностика на стойността, а това не го искаме :да: . Успех.

А другата идея е евентуално да идеш на някъв по-тарикатски сервиз за ходова част или някой голям кат Бош, те сигурно имат техника, която може да послужи.


Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Проверка на километраж

Мнениеот Barboukov » Съб 01 авг 2009 12:15


Немога да дам инфо на 200 оборота с колко е, защото нямам оборотомер.


Потребителски аватар
fill
Мнения: 1574
Регистриран на: Пет 29 юни 2007 7:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проверка на километраж

Мнениеот fill » Съб 01 авг 2009 19:01


Километражите отчитат повече, моя отчита с 5км повече при 80 км/ч, при 150км/ч лъже с 10 км във повече.
Относно как да си го провериш: взимаш GPS и сравняваш двете скорости. Истинската е скороста на GPS-a :wink:


zdravko_jett
Мнения: 1870
Регистриран на: Съб 20 юни 2009 18:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Проверка на километраж

Мнениеот zdravko_jett » Съб 01 авг 2009 19:16


колега пробваи да карате двама един до друг или пук някои с гокото си на безплатни минути и караите един зад друг и казваите кои с колко кара аз така направих


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Проверка на километраж

Мнениеот Haralampi » Съб 01 авг 2009 19:20


fill написа:Километражите отчитат повече, моя отчита с 5км повече при 80 км/ч, при 150км/ч лъже с 10 км във повече.
Относно как да си го провериш: взимаш GPS и сравняваш двете скорости. Истинската е скороста на GPS-a :wink:


Toчно така!

Вместо да правите каскади с каране едновременно, наблюдения от хеликоптери, изчисления по смяна на мобилни клетки и всякакви други простотии - хвани един GPS - почти всеки модерен телефон вече има такъв и виж скоростта по него. Километражите винаги отчитат с до 10-15 км/ч повече от реалната, т.е. тази по GPS. Разликата е различна при различните автомобили.

Т.е. ако отклонението ти е до 10-15 км/ч то вс е наред. При мен при 100 км/ч по километраж, реалната е 93-95.


Потребителски аватар
fill
Мнения: 1574
Регистриран на: Пет 29 юни 2007 7:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проверка на километраж

Мнениеот fill » Съб 01 авг 2009 19:28


zdravko_jett написа:колега пробваи да карате двама един до друг или пук някои с гокото си на безплатни минути и караите един зад друг и казваите кои с колко кара аз така направих


И според вас коя е била реалната скорост ? Карата двама човека и си сравнявате скороста, а знаете ли коя кола отчита вярно ? :063:


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Проверка на километраж

Мнениеот Haralampi » Съб 01 авг 2009 19:34


fill написа:
zdravko_jett написа:колега пробваи да карате двама един до друг или пук някои с гокото си на безплатни минути и караите един зад друг и казваите кои с колко кара аз така направих


И според вас коя е била реалната скорост ? Карата двама човека и си сравнявате скороста, а знаете ли коя кола отчита вярно ? :063:


:applause: :applause: :applause:

Най добре да включим още поне 2-3 коли и после да интерполираме скоростите :lol: :lol: :lol:


zdravko_jett
Мнения: 1870
Регистриран на: Съб 20 юни 2009 18:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Проверка на километраж

Мнениеот zdravko_jett » Съб 01 авг 2009 19:56


ми щом имам съмнение че ми бяга километража много ясно че ще вярвам на другия с които го засичам,а ако човека няма такъв телефон,това е елементарен начин с две коли които всеки може да го направи +тва може както казва колегата с още 2 3 коли да го сравни :dummy:


Потребителски аватар
fill
Мнения: 1574
Регистриран на: Пет 29 юни 2007 7:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проверка на километраж

Мнениеот fill » Съб 01 авг 2009 20:02


zdravko_jett написа:ми щом имам съмнение че ми бяга километража много ясно че ще вярвам на другия с които го засичам,а ако човека няма такъв телефон,това е елементарен начин с две коли които всеки може да го направи +тва може както казва колегата с още 2 3 коли да го сравни :dummy:


Няма кола на която да отчита вярно километража, нарочно е направено да отчита в повече :012:


zdravko_jett
Мнения: 1870
Регистриран на: Съб 20 юни 2009 18:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Проверка на километраж

Мнениеот zdravko_jett » Съб 01 авг 2009 20:07


fill написа:
zdravko_jett написа:ми щом имам съмнение че ми бяга километража много ясно че ще вярвам на другия с които го засичам,а ако човека няма такъв телефон,това е елементарен начин с две коли които всеки може да го направи +тва може както казва колегата с още 2 3 коли да го сравни :dummy:


Няма кола на която да отчита вярно километража, нарочно е направено да отчита в повече :012:
да бе съгласен съм че на всяка кола не отчита еднакво на някои пойе с 5км повече на друг с 7км по малко ама пак горе доло можеш да сравниш за пред куките да си знаеш няма спор че всяка кола не отчита еднакво я от джанти я от нящо друго може да лъже


Потребителски аватар
jonn_krissy
Мнения: 689
Регистриран на: Пет 09 яну 2009 10:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Гоце Делчев

Re: Проверка на километраж

Мнениеот jonn_krissy » Съб 01 авг 2009 20:17


Минаваш през някоя патрулка с радар, и го помоли да засекат.Те след това ще истрият резултата.
След това по едно кафе и (жълта) фанта и си готов


theultimate
Мнения: 2139
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 20:20
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB
Местоположение: София

Re: Проверка на километраж

Мнениеот theultimate » Нед 02 авг 2009 0:37


GPS-ите са кирлива работа. Прост тест - видях коя е скоростната ми кутия, извадих предавателните числа от сайта и с една програмка сметнах при какви обороти каква трябва да е скоростта. Ми - точно си е. С GPS ми вади някакви отклонения по 20км/ч. На пасат на 50 000 пак дава съшите отклонения. На трабанта пък показва абсолютно точно. С други думи - тука има, тука нема. Дай някакъв мейл да ти пратя оная програмка, дето по предавателните числа смята скоростта при определени обороти.


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Проверка на километраж

Мнениеот Haralampi » Нед 02 авг 2009 1:06


theultimate написа:GPS-ите са кирлива работа. Прост тест - видях коя е скоростната ми кутия, извадих предавателните числа от сайта и с една програмка сметнах при какви обороти каква трябва да е скоростта. Ми - точно си е. С GPS ми вади някакви отклонения по 20км/ч. На пасат на 50 000 пак дава съшите отклонения. На трабанта пък показва абсолютно точно. С други думи - тука има, тука нема. Дай някакъв мейл да ти пратя оная програмка, дето по предавателните числа смята скоростта при определени обороти.

:063: :063: :063:
Колега... не знам дали усещаш какви глупости си написал! GPSa определя точността ти до няколко метра, а времето е спрямо атомен часовник. Ако твоята "теория" бе правила, навигирането никога нямаше да е възможно :screwy
НЯМА.... и пак повтарям - НЯМА по-точен метод за измерване на скорост от GPS-a (изключвайки разделянето на точно измерен път на точно измерено време, но това би ти дало средна скорост!)! Следващият по точност е чрез тръба на Пито! Това са и двата метода използвани в авиацията.

Velocity measured by a GPS is inherently 3 dimension, but consumer GPS receivers only report 2D (horizontal) speed on their readout. Garmin's specifications quote 0.1mph accuracy but due to signal degredation problems noted above, perhaps 0.5mph accuracy in typical automobile applications would be what you can count on.
Източник: http://gpsinformation.net/main/gpsspeed.htm


theultimate
Мнения: 2139
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 20:20
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB
Местоположение: София

Re: Проверка на километраж

Мнениеот theultimate » Нед 02 авг 2009 13:38


GPS-а от 200лв просто определя страхотно точно - ъпдейтва се на повече от секунда. Как пък чисто нов километраж лъже...

В авиацията използват професионални GPS-и. Тук хората се опитват да мерят с такива от 200-300лв и с телефони, които са направени просто да ти дават обща идея за това къде се намираш в момента.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: kris11 и 98 госта