Golf MK3 1.8 MI ABS 92г. Въпрос-Температурен датчик

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
golf_noob
Мнения: 36
Регистриран на: Чет 02 авг 2007 9:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Въпрос-Температурен датчик Голф 3 1,8ми.66кв 1992г ABS

Мнениеот golf_noob » Чет 30 окт 2014 10:52


Здравейте колеги,
колата е G3 1.8mi ABS, след последния ремонт (гарнитура на капака, нов ангренаж с ролка+ паразитни ремъци, свещи, масло с филтър,термостат, водна помпа, радиатор за парното, въпросния тройник и антифриз), забелязах че двигателя си промени оборотите студен/загрял и освен това колата стана мудна.
Преди студен държеше 1000, като загрее падаха на 900, а сега студен е 1100 - загрял отива на 1000.
Имам 2 съмнения:
- майстора твърди, че центровката е идеална, но не е използвал стробоскоп, а само е наместил предварителна маркираните от него белези.
- тройника, където се намира датчика, беше пукнат, смениха го. Забелязах, че отдоло виси букса (предполагам, че е за другия датчик, който се слага на мястото на тапата). Освен това, датчика не е както на тази снимка, а са им разменени местата.

Та, покрай 2-те съмнения, 3 въпроса:
- да взема ли да закарам колата на някой по-компетентен да провери центровката
- има ли значение, датчика в коя от 2-те дупки е
- какъв датчик се слага на мястото на тапата, и има ли смисъл да го слагам (кабел с букса си има, но колата си дойде само с един датчик)




Потребителски аватар
toni_tv
Мнения: 172
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 21:43
Автомобил: Passat B5 syncro
Двигател: ADR
Местоположение: Белоградчик

Re: Въпрос-Температурен датчик Голф 3 1,8ми.66кв 1992г ABS

Мнениеот toni_tv » Чет 30 окт 2014 19:38


Няма друг датчик на този двигател той е само един както е на снимката с жълт пръстен за този двигател



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: speedvw и 70 госта