Golf 4 проблем със скоростите

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
dafi
Мнения: 151
Регистриран на: Сря 06 май 2009 13:39
Автомобил:
Двигател:

Golf 4 проблем със скоростите

Мнениеот dafi » Пет 10 юли 2009 18:56


Имам проблем с влизането на самите скорости.Най-много ми заяжда 3-та половината пъти неиска да влиза нормално.Или натиснал съм съединитела до долу и не влиза,дигам си малко крака и влиза.Друг път вообще неиска и трябва да си дигна крака от съединитела и да натисна пак за да влезне.При нормално превключваме(2500 оборота) влиза поваче пъти,но при по високи обороти поваче засича.Същото го има и при 4-та,но много по-рядко.Някой път и 1-ва неиска да влиза,същото и за задна.Пак трябва да натискам няколко пъти съединител да влезне.Иначе някакви шумове и стържения не се чуват.Става въпрос за AUM мотор 2001г.Дайте някакви предложения от какво може да е:съединител,няма добар синхрон или най-лошото скоростната кутия да е заминала.
Извинете ако има подобна тема,търсих но не намерих.




Потребителски аватар
vaso18
T.N.T.
Мнения: 2590
Регистриран на: Сря 18 юли 2007 13:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Троян

Re: Golf 4 проблем със скоростите

Мнениеот vaso18 » Пет 10 юли 2009 19:38


колега според мен имаш проблем със синхронизаторите на всяка скорост
и аз страдах от този проблем и си смених синхронизатор но само на 3-та скорост
пробвай със двойно амбрежиране(натискане на съединител)също като на камион ГАЗ при тях е така защото не са със синхронизирана скоростна кутия


Потребителски аватар
badjo-vw
Мнения: 583
Регистриран на: Сря 28 ное 2007 8:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Golf 4 проблем със скоростите

Мнениеот badjo-vw » Пет 10 юли 2009 21:01


Има като вдигнеш капака и погледнеш доло зад мотора където са щангите на скоростите нещо като пластмасова ябълка може да се е изяла и от там да е проблема.Ако проблема е от там също когато си на скорост трябва да имаш и луфт в скоростния лост.


Потребителски аватар
dafi
Мнения: 151
Регистриран на: Сря 06 май 2009 13:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 4 проблем със скоростите

Мнениеот dafi » Пет 10 юли 2009 21:42


Утре ще го погледна това зад мотора,а междудругото някой знае ли колко горе долу може да струва едно синхронизиране?



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта