Golf MK4 AKL малко помош за осветлението на жабката - Решено

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
absent
Мнения: 427
Регистриран на: Вто 29 май 2007 18:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Свищов

Re: Малко помош за осветлението на жабката Голф 4 - Решено

Мнениеот absent » Нед 21 юли 2013 13:02


На Голф 3 е същото , толкова прост механизъм пък няма слагане тая пружинка , какво ли не съм разглабял ама тая пружинка ми скъса нервите . Благодаря за снимките колега :th_up




Потребителски аватар
vaskog
Мнения: 278
Регистриран на: Вто 09 фев 2010 18:26
Автомобил: VW Golf IV
Двигател: ASV
Местоположение: Пловдив

Re: Малко помош за осветлението на жабката Голф 4 - Решено

Мнениеот vaskog » Нед 25 авг 2013 13:22


Здравейте колеги, не можах да намеря тема в която има моя проблем и за това пиша тук. Значи колата е Голф 4 и днес като си отворих жабката повече не можах да я затворя. Зъбчетата, които я заключат не се показват ( и двете), дръжката за отварянето си "виси" и въпроса ми е може ли някой да ме насочи как да я отворя за да стигна до затварящият механизъм? Благодаря предварително!


repsol89
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 24 сеп 2013 14:02
Автомобил: Golf 4 1.9 SDI
Двигател: 1998

Re: Малко помош за осветлението на жабката Голф 4 - Решено

Мнениеот repsol89 » Вто 24 сеп 2013 14:28


До сега се справях само с четене от форума, но тук останах без нерви и се предавам. Тая скапана пружина... Виждам снимките, мисля че разбирам как трябва да е, обаче не мога да го направя. Въпроса ми е, който го е правил дали е разглобявал тая мизерия или както си е сглобена цялата сте успели? Аз я разглобих, пружинката ми се разви или там нещо подобно и няма оправяне вече :@ Пък да не казвам, че изобщо не е трябвало да пипам, защото си е работела светлинката ама на...
PS: извинявам се, че повдигам толкова стара тема


kris.pavlov
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 11 авг 2013 9:35
Автомобил: Golf IV
Двигател: AKL

Re: Голф 4 AKL малко помош за осветлението на жабката - Реше

Мнениеот kris.pavlov » Пет 04 окт 2013 11:54


Здравейте и от мен, вчера реших да прегледам защо не свети плафона на жабката и ...
се натъкнах на темата, тъй като и аз я разглобих, защото видимо не бе на мястото си пружината. Никаква идея си нямах защо не става. Сега видях темата и го направих за 15 минути опити. Само да разясня как го направих. Сложих пружината на палчето и я усуках около оста и. Като гледах по снимките на къде сочат върховете. Внимавайте и в каква позиция слагате палчето. Гледайте внимателно снимките. Следва по-трудно: наместването на пружината спрямо пластините. Придържайте я да не излезе от палчето. Аз закрепих десния край на широката пластина, след това нямаше как да опре от другия край на тънката пластина, тъй като е вече в натегнато положение. Вкарах горната част на плафона леко и оставих пружинката в левия край под тънката пластинка, като не съединих напълно горната част с долната. Така тънката пластинка може да се вкара и изкарва от улейчето. След това имах под ръка тънка тел, с която хванах леко пружинката и я издърпах над тънката пластина, след това наместих пластинката в улея и стиснах да се затворят двете части на плафона. Дано съм бил полезен.
Поздрави.


4akala76
Мнения: 2
Регистриран на: Съб 24 апр 2010 8:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: burgas

Re: Голф 4 AKL малко помош за осветлението на жабката - Реше

Мнениеот 4akala76 » Сря 12 фев 2014 17:56


преди малко я сглобявах както каза последния колега пружинката се навива около палчето, аз я навих с една тънка отвертка и чак тогава се сглобява като се внимава пластинките да си влязат на местата в улейчетата, бавно,палчето трябва да стои натегнато като се сглоби и двата края на пружинката да опират в двете пластинки ,когато натиснете палчето се отваря веригата гледайте добре последните снимки и успех :-)


Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 923
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: Голф 4 AKL малко помош за осветлението на жабката - Реше

Мнениеот ssssl » Пет 20 юни 2014 15:00


Още един благодарен за снимките :th_up
Джиджавката трябва да се сваля от жабката, като се почне от горната страна, не откъм палчето, иначе става салата... Лошото е, че темата се чете предимно от такива като мене, дето вече са направили салатата :mhihi


Kpucoko
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 28 мар 2016 1:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK4 AKL малко помош за осветлението на жабката - Решено

Мнениеот Kpucoko » Пон 28 мар 2016 1:30


Колеги много се извинявам, че пиша в стара тема с вече решен въпрос! Направих белята да раглобя моя механизъм, но благодарение на снимките на колегите по- горе, упях да събера нещата и помислих, че ми се е получило докато не го дложих и не разбрах, че крушката не изгасва като затворя жабката... Следмалко ще кача снимки на моя плафон и как съм го сглобил за да може някой да ми помогне да го оправя.


Kpucoko
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 28 мар 2016 1:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK4 AKL малко помош за осветлението на жабката - Решено

Мнениеот Kpucoko » Пон 28 мар 2016 1:50


На снимката където е изгаснала лампата съм бутнал паучето с пръста си и въпроса ми е да не съм обърнал посоката на бутане за игсване на крушката?
Прикачени файлове
image.jpeg
image.jpeg



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 90 госта