голф 4 - Вярно ли е че моторите 1.4/16в са несполучливи?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
mania
Мнения: 1749
Регистриран на: Съб 27 яну 2007 11:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: голф 4 - Вярно ли е че моторите 1.4/16в са несполучливи?

Мнениеот mania » Съб 05 сеп 2009 7:33


Кое е по-добре :012: Голф 4 1.4 16V, Дачия Лигач или Мерцедес E-classe на цената на дачията? mhihi :screwy

Модератолите извратиха ли се или просто им е интереснсо да хапват пуканки на таятема? Да ударим едно ключе, а?




Потребителски аватар
abit
Мнения: 88
Регистриран на: Съб 20 юни 2009 13:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Cyprus
Контакти:

Re: голф 4 - Вярно ли е че моторите 1.4/16в са несполучливи?

Мнениеот abit » Съб 05 сеп 2009 10:44


Не съм разбирач, не знам колко са сполочливи,но след като вземиш такава кола на 10-11г. и виждаш че с лекота може да те изкара още 5г, без основен ремонт на мотора, малките кубици обикновенно се карат от жени, хора на възраст или малади спокойни, които искат от колата единствено да ги предвижи от една точка до друга.

Мога да сравня с една бегачка... Mazda RX7 turbo2. Беше 9-годишна когато я взех, не успях да и се нарадвам за 3 месеца иплю "турбото" и след 2 месеца "мотора".Бях на косъм да си купя mazda RX8, но след малка проба на газта останових същите признаци след 6хил.оборота... Такаче не напразно "Германците" са зарязали този мотор и сега "Японците" ни го пробутват.

Според мен ако искаш бегачка задължително да е на "0" км. втора употреба е добре само при малките кубици.Всички го знаем това не е тайна...никой не купува много коне за да утиде до магазина или на работа.


theultimate
Мнения: 2139
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 20:20
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB
Местоположение: София

Re: голф 4 - Вярно ли е че моторите 1.4/16в са несполучливи?

Мнениеот theultimate » Пон 07 сеп 2009 11:30


Да - кара го жена или пенсия в Европа. В България най-масово го купуват бедни хора, които нямат пари за по-голям мотор и пак си го ръчкат. Представям си 1.4, карано за семейна кола с буркани, с пълна кола, напъвано по баирите на прекъсвач....не благодаря.


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: голф 4 - Вярно ли е че моторите 1.4/16в са несполучливи?

Мнениеот Haralampi » Пон 07 сеп 2009 11:45


Защо винаги когато идва реч за някакъв автомобил се изхожда от "ръчкане" ??

На вас младежи някога хрумва ли ви, че не всеки си купува кола за да я "ръчка" ?? :dummy:
Аз ползвам кола за да стигна от точка А до точка Б. Времето за целта се определя не от това дали имам 500 коня, а от задръстването и от качеството на пътя (и с 50 и с 150 коня пак мога да карам и с 50 и с 130 км/ч) !

Аз дори търсех 1.4 16V именно защото мощността слабо ме вълнува и предпочитах да инвестирам в екстри и по-нова кола - иначе давайте всички да се мятаме на Голф 2 GTI и да "ръчкаме" като 15-годишни :idea: :screwy

1.4 16V за мен е идеалния мотор за градска кола и спокойни шофьори. Може да бъде пречка ако човек редовно планира дълги пътувания с 5 човека и багаж в колата.

Темата по начало беше извратена и се доизврати.

Последна промяна от Haralampi на Пон 07 сеп 2009 13:43, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
abit
Мнения: 88
Регистриран на: Съб 20 юни 2009 13:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Cyprus
Контакти:

Re: голф 4 - Вярно ли е че моторите 1.4/16в са несполучливи?

Мнениеот abit » Пон 07 сеп 2009 13:42


Haralampi написа:Темата по начало беше извратена и се доизврати.


Вярно то какво да очакваш от такава тема...

Имали смисъл да се обръща внимание на тази тема... то си е ясно щом е пуснат в производство преди "11" години и все още се коментира и си върви нормално по пътищата...


theultimate
Мнения: 2139
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 20:20
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB
Местоположение: София

Re: голф 4 - Вярно ли е че моторите 1.4/16в са несполучливи?

Мнениеот theultimate » Пон 07 сеп 2009 20:28


Haralampi написа:Защо винаги когато идва реч за някакъв автомобил се изхожда от "ръчкане" ??

На вас младежи някога хрумва ли ви, че не всеки си купува кола за да я "ръчка" ?? :dummy:
Аз ползвам кола за да стигна от точка А до точка Б.


Да, ама не съвсем. Защото предполагам че на магистралата искаш да подържаш 130-140. А мойто 1.6 да държи 130 на баир трябва да му извадя душата и да го карам на 4та в 4000+ оборота. Големия мотор ще ги кара спокойно и още ще може. Като натоваря 4 човека пък хептем трябва да се кара в обороти. А същите коне на купе от голф4, извадени с цената на 16V....още по кофти. Просто тая кола при всяко ходене на планина, море и т.н с пълна кола по бързи пътища и баири и е вадено душата. Пък може и да се кара спокойно без да се тормози колата. Затова тук там с трабанта изпреварвам някоя друга западна кола :mrgreen:


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: голф 4 - Вярно ли е че моторите 1.4/16в са несполучливи?

Мнениеот my heart iS iCe » Пон 07 сеп 2009 20:35


theultimate написа:
Haralampi написа:Защо винаги когато идва реч за някакъв автомобил се изхожда от "ръчкане" ??

На вас младежи някога хрумва ли ви, че не всеки си купува кола за да я "ръчка" ?? :dummy:
Аз ползвам кола за да стигна от точка А до точка Б.


Да, ама не съвсем. Защото предполагам че на магистралата искаш да подържаш 130-140. А мойто 1.6 да държи 130 на баир трябва да му извадя душата и да го карам на 4та в 4000+ оборота. Големия мотор ще ги кара спокойно и още ще може. Като натоваря 4 човека пък хептем трябва да се кара в обороти. А същите коне на купе от голф4, извадени с цената на 16V....още по кофти. Просто тая кола при всяко ходене на планина, море и т.н с пълна кола по бързи пътища и баири и е вадено душата. Пък може и да се кара спокойно без да се тормози колата. Затова тук там с трабанта изпреварвам някоя друга западна кола :mrgreen:

Неискам да ми се обижда никой, но просто почвате да говорите глупости. И какво като пише 140 на магистралата ? Това не е минималната а Максималната скорост. Затова си има високоскоростни ленти, и ленти за бавно каращи се коли. В Германия какво, всички карат в най-лявата лента така ли ? Боже там ограничението е (...) Ако можеш да литнеш няма да има проблем. Та темата навярно се обезводни напълно. И какво като е 1,4 ? Не става за нищо!? Незнам защо ние Българите когато вземем кола 2000 кубика и си мислим кой знае каква кола караме. Просто трябва да се научим да живеем като хората назапад, колата е за предвижване не за Гъзария, такива Гъзарски коли с Гъзарски шофьори не стигат доникъде. Кой мотор е сполочлив и кой не неможе да се реши по-форума. От кога станахме производители :screwy


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: голф 4 - Вярно ли е че моторите 1.4/16в са несполучливи?

Мнениеот Haralampi » Пон 07 сеп 2009 23:11


theultimate написа:
Да, ама не съвсем. Защото предполагам че на магистралата искаш да подържаш 130-140. А мойто 1.6 да държи 130 на баир трябва да му извадя душата и да го карам на 4та в 4000+ оборота. Големия мотор ще ги кара спокойно и още ще може. Като натоваря 4 човека пък хептем трябва да се кара в обороти. А същите коне на купе от голф4, извадени с цената на 16V....още по кофти. Просто тая кола при всяко ходене на планина, море и т.н с пълна кола по бързи пътища и баири и е вадено душата. Пък може и да се кара спокойно без да се тормози колата. Затова тук там с трабанта изпреварвам някоя друга западна кола :mrgreen:


Извода от всичко това е, че колата ти е за диагностика :idea:

Който има опит и представа се смее на писанията ти в момента... :screwy

P.s. Може би... ама само може би..... 1.4 на Голф 4 не е като 1.4 на Голф 2 :idea:


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: голф 4 - Вярно ли е че моторите 1.4/16в са несполучливи?

Мнениеот hooligan_sk » Вто 08 сеп 2009 8:19


Haralampi написа:
theultimate написа:
Да, ама не съвсем. Защото предполагам че на магистралата искаш да подържаш 130-140. А мойто 1.6 да държи 130 на баир трябва да му извадя душата и да го карам на 4та в 4000+ оборота. Големия мотор ще ги кара спокойно и още ще може. Като натоваря 4 човека пък хептем трябва да се кара в обороти. А същите коне на купе от голф4, извадени с цената на 16V....още по кофти. Просто тая кола при всяко ходене на планина, море и т.н с пълна кола по бързи пътища и баири и е вадено душата. Пък може и да се кара спокойно без да се тормози колата. Затова тук там с трабанта изпреварвам някоя друга западна кола :mrgreen:


Извода от всичко това е, че колата ти е за диагностика :idea:

Който има опит и представа се смее на писанията ти в момента... :screwy

P.s. Може би... ама само може би..... 1.4 на Голф 4 не е като 1.4 на Голф 2 :idea:


Колегата кара 1,6 75кс... И внимавай кой се смее последен щото голф 2 с двигател 1,4 НЕ съществува г-н опитни с представа ;)


mufin
Мнения: 1019
Регистриран на: Пет 27 май 2005 8:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: голф 4 - Вярно ли е че моторите 1.4/16в са несполучливи?

Мнениеот mufin » Вто 08 сеп 2009 9:25


Haralampi написа:Който има опит и представа се смее на писанията ти в момента... :screwy



Не само в момента... :(


theultimate
Мнения: 2139
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 20:20
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB
Местоположение: София

Re: голф 4 - Вярно ли е че моторите 1.4/16в са несполучливи?

Мнениеот theultimate » Вто 08 сеп 2009 10:29


Тоя с едната камера не съм аз!!!

Голфа градско си набира екстра. На клипчета е като тези от youtube. Просто извън града като вдигнеш 140 по равното се вижда, че толкова си му е силата на газ и нагоре трябва да го настъпвам почти до край, както и за да държа тая скорост на баир. Аз говоря с колко може да се кара нормално един двигател, не колко вдига с газ до ламарината. Не съм карал четворка 1.4, но си представям на моите коне да лепна още 200кг и да изнеса мощността във високите обороти. Така или иначе карам точно тази кола по друга причина - да кажем че не ми е кой знае какъв проблем ниската мощност, защото карам предимно сам и я компенсирам с обороти. Но ако трябва да купувам друга кола няма да е под 100 коня и със сигурност няма да е малък 16V да давам по 300-400лв за ремъци за нищо. Моите разбирания са че евтината (като мойта) кола е каквато намериш запазена за парите, които имаш, с компромис откъм конкретен двигател и екстри. Кола за 6-7 бона и нагоре като Г4 се очаква да е комфортна и мощна. Все още не карам по 200км на ден градско че да ми пука за +-1-2л разход. Сега....не секи може да има KR/ABF/1.8T и за това си хвали умреляка. Аз поне си признавам че искам по-мощно :)


mufin
Мнения: 1019
Регистриран на: Пет 27 май 2005 8:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: голф 4 - Вярно ли е че моторите 1.4/16в са несполучливи?

Мнениеот mufin » Вто 08 сеп 2009 10:46


theultimate написа:Тоя с едната камера не съм аз!!!

Голфа градско си набира екстра. На клипчета е като тези от youtube. Просто извън града като вдигнеш 140 по равното се вижда, че толкова си му е силата на газ и нагоре трябва да го настъпвам почти до край, както и за да държа тая скорост на баир. Аз говоря с колко може да се кара нормално един двигател, не колко вдига с газ до ламарината. Не съм карал четворка 1.4, но си представям на моите коне да лепна още 200кг и да изнеса мощността във високите обороти. Така или иначе карам точно тази кола по друга причина - да кажем че не ми е кой знае какъв проблем ниската мощност, защото карам предимно сам и я компенсирам с обороти. Но ако трябва да купувам друга кола няма да е под 100 коня и със сигурност няма да е малък 16V да давам по 300-400лв за ремъци за нищо. Моите разбирания са че евтината (като мойта) кола е каквато намериш запазена за парите, които имаш, с компромис откъм конкретен двигател и екстри. Кола за 6-7 бона и нагоре като Г4 се очаква да е комфортна и мощна. Все още не карам по 200км на ден градско че да ми пука за +-1-2л разход. Сега....не секи може да има KR/ABF/1.8T и за това си хвали умреляка. Аз поне си признавам че искам по-мощно :)


Дано да си много много млад
Иначе подобни незрели разсъждения издават сериозен комплекс по много теми.
Мога да ти покажа няколко човека, които са си купили НОВИ Поло и Голф 1.4 за по 25 -3000 лева.
Всички те могат с месечния си доход да си купя 6-7 громилника като твоя.
Трябва да ги запозная с описанието че са "бедни хора, които нямат пари за по-голям мотор и пак си го ръчкат. Представям си 1.4, карано за семейна кола с буркани, с пълна кола, напъвано по баирите на прекъсвач....не благодаря."
Тази и подбни глупости, които са написал много те излагат. Разбери го.


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: голф 4 - Вярно ли е че моторите 1.4/16в са несполучливи?

Мнениеот Haralampi » Вто 08 сеп 2009 10:50


theultimate написа:...

Koлега, аз даже спирам да коментирам безумиците, които пишеш :screwy

Айде качи се, покарай поне 2000км едно Г4 1.4 и тогава пиши... :idea:

Не е хубаво да пишеш за нещо, което не познаваш, а само "предполагаш"


theultimate
Мнения: 2139
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 20:20
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB
Местоположение: София

Re: голф 4 - Вярно ли е че моторите 1.4/16в са несполучливи?

Мнениеот theultimate » Вто 08 сеп 2009 10:51


И моя месечен доход позволява с 2 заплати да си купя още една като мойта и какво? Все пак не разбирам идеята. Ако си бакшиш, ако караш по много градско, ако си жена, ако имаш само толкова пари - ясно. Няма скоро да разбера мъж, който дава маса пари за бавна кола, която харчи с 1-2л/100 по-малко от бързата. Моята идея я казах по-горе - нямам нерви да търся стара и запазена кола с екстри и да правя същите ремонти, които вече направих. Дори с шофьори с 30-40 години стаж съм говорил, които карат с 50/90/130 и пак се кефят на мощната кола че се кара приятно и не се тормози по тежки пътища.

Понеже двойка 1.6 била дори по бавна ето:
http://www.youtube.com/watch?v=aogSIVxFfEw
http://www.youtube.com/watch?v=cXMzVXh_ ... re=related


А моя основен въпрос в темата беше:

Каква е ползата да си купиш 1.4 16V, вместо някой нормален 1.6 или 1.8 двигател със същите или повече коне. Както точно печелиш, освен по-ниската цена на колата? Ето на това търся отговор в спора. Какво губиш е ясно - по-ниска мощност, възможност колата да е сцепвана от предния собственик за да върви и оскъпяващо поддръжката 16V. Кажете сега плюсовете...


mufin
Мнения: 1019
Регистриран на: Пет 27 май 2005 8:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: голф 4 - Вярно ли е че моторите 1.4/16в са несполучливи?

Мнениеот mufin » Вто 08 сеп 2009 11:43


[quote="theultimate"][quote]


За много хора колата не е начин да си избиват комплексите, а просто вещ.
Най-чистосърдечно ти пожелавам да станеш като тях, а не да търсиш спора в беполезен опит за самодоказване.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 202 госта