колеги от какво може да е това търкане ?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
K_O_K_O
Мнения: 62
Регистриран на: Пет 09 май 2008 12:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

колеги от какво може да е това търкане ?

Мнениеот K_O_K_O » Нед 02 авг 2009 20:53


колеги днес забелязах че като карам леко с най много 20 км се чува едно търкане като на желязо шумене на предното колело от какво може да е се едно нямам накладки и стирже на диска и аз нз много странен звук е :banghead: от какво може да се получи така




Потребителски аватар
LuIS
Мнения: 1235
Регистриран на: Пет 24 авг 2007 9:14
Автомобил: Audi A4 S-Line 2002
Двигател: 1.9 AWX
Местоположение: Раковски

Re: колеги от какво може да е това търкане ?

Мнениеот LuIS » Нед 02 авг 2009 23:25


виж дали ония ламаринки на накладките са си на място :wink:


Потребителски аватар
K_O_K_O
Мнения: 62
Регистриран на: Пет 09 май 2008 12:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: колеги от какво може да е това търкане ?

Мнениеот K_O_K_O » Пон 03 авг 2009 7:32


а как да позная че не са си на място и къде трябва да ги сложа колега?


Потребителски аватар
rosen79
Мнения: 3203
Регистриран на: Чет 04 сеп 2008 8:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: колеги от какво може да е това търкане ?

Мнениеот rosen79 » Пон 03 авг 2009 7:36


Гледаш при накладките,трябва да има едни пластини,които ги притискат,за да нямат луфт.Ако ги няма хлопат и се чува доста гадно дрънкане като минаваш през неравности и павета.


zdravko_jett
Мнения: 1870
Регистриран на: Съб 20 юни 2009 18:55
Автомобил:
Двигател:

Re: колеги от какво може да е това търкане ?

Мнениеот zdravko_jett » Пон 03 авг 2009 7:46


като хванеш накладката и е разклатиш тои се усеща дали имат луфт,погледни да не би ламаринаа дето е зад диска да не е упряла леко ж диска и само при бав на скорост да го слушаш понеже аз съм е зкривявал без да искам когато съм си сменял накладки и съм забелязвал такова гадно шумене на метал в метал като карам бавно :да:


Потребителски аватар
K_O_K_O
Мнения: 62
Регистриран на: Пет 09 май 2008 12:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: колеги от какво може да е това търкане ?

Мнениеот K_O_K_O » Пон 03 авг 2009 7:48


мерси много колеги сега ще слязая и ще ги видя а ако е от ламаринките къде трябва да ги сложа да няма луфт


Потребителски аватар
rosen79
Мнения: 3203
Регистриран на: Чет 04 сеп 2008 8:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: колеги от какво може да е това търкане ?

Мнениеот rosen79 » Пон 03 авг 2009 8:01


Като не ти е ясно намери някой дето знае да ти ги сложи.


zdravko_jett
Мнения: 1870
Регистриран на: Съб 20 юни 2009 18:55
Автомобил:
Двигател:

Re: колеги от какво може да е това търкане ?

Мнениеот zdravko_jett » Пон 03 авг 2009 8:54


rosen79 написа:Като не ти е ясно намери някой дето знае да ти ги сложи.
като не му е ясно обясни му па ти нали за това е форума да си помагаме а не да полу4аваме такива отговори..... като си свалил гумата вече погледни накладките на какво лежат абе в долния и в горния краи на накладката има като зъбчета където застава накладката в шенкела та поняког тези два зуба може да са по широки и се получава луфт и има едни ламаринки абе срали едната и другата гума да гледаш апаратите огледаи ги нещо дето го има на единия а на другия го няма нямам снимка да пратя ама пак ти казвам провери пук тази ламарина зад диска да не ти упира в него успех


Потребителски аватар
Pavcho2
Мнения: 2008
Регистриран на: Нед 11 юни 2006 15:11
Автомобил: Golf Mk4 GTI
Двигател: 1798 Т AGU custom intake
Местоположение: София
Контакти:

Re: колеги от какво може да е това търкане ?

Мнениеот Pavcho2 » Пон 03 авг 2009 9:57


zdravko_jett написа:
rosen79 написа:Като не ти е ясно намери някой дето знае да ти ги сложи.
като не му е ясно обясни му па ти нали за това е форума да си помагаме а не да полу4аваме такива отговори..... като си свалил гумата вече погледни накладките на какво лежат абе в долния и в горния краи на накладката има като зъбчета където застава накладката в шенкела та поняког тези два зуба може да са по широки и се получава луфт и има едни ламаринки абе срали едната и другата гума да гледаш апаратите огледаи ги нещо дето го има на единия а на другия го няма нямам снимка да пратя ама пак ти казвам провери пук тази ламарина зад диска да не ти упира в него успех


А ти като толкоз помагаш що не туриш 2 снимки на ламаринките :lol:
Когато ламаринките не са си на местото не цвилят ами самите накладки тропкат - на мен ми цвилеше нещо сума време и установих, че лмарината от страната на полуоската, която пази дисковете от боклуци масло и др. се е усукала с течение на времето и се опира в самият диск - най- добре свали джантата и виж дали някъде не си е оставил белег диска по ламарината и го усочи така че да не опира - надявам се да съм ти помогнал. :beer


zdravko_jett
Мнения: 1870
Регистриран на: Съб 20 юни 2009 18:55
Автомобил:
Двигател:

Re: колеги от какво може да е това търкане ?

Мнениеот zdravko_jett » Пон 03 авг 2009 10:09


Pavcho2 написа:
zdravko_jett написа:
rosen79 написа:Като не ти е ясно намери някой дето знае да ти ги сложи.
като не му е ясно обясни му па ти нали за това е форума да си помагаме а не да полу4аваме такива отговори..... като си свалил гумата вече погледни накладките на какво лежат абе в долния и в горния краи на накладката има като зъбчета където застава накладката в шенкела та поняког тези два зуба може да са по широки и се получава луфт и има едни ламаринки абе срали едната и другата гума да гледаш апаратите огледаи ги нещо дето го има на единия а на другия го няма нямам снимка да пратя ама пак ти казвам провери пук тази ламарина зад диска да не ти упира в него успех


А ти като толкоз помагаш що не туриш 2 снимки на ламаринките :lol:
Когато ламаринките не са си на местото не цвилят ами самите накладки тропкат - на мен ми цвилеше нещо сума време и установих, че лмарината от страната на полуоската, която пази дисковете от боклуци масло и др. се е усукала с течение на времето и се опира в самият диск - най- добре свали джантата и виж дали някъде не си е оставил белег диска по ламарината и го усочи така че да не опира - надявам се да съм ти помогнал. :beer[/quote нали за тази ламарина зад дисак съм му писал на колегата също да провери и повече ме съмнява да е тя тая ламарина тукотака си не се усуква+тва тая ламарина освем да предпазва от боклуци има и друга функция


Потребителски аватар
Pavcho2
Мнения: 2008
Регистриран на: Нед 11 юни 2006 15:11
Автомобил: Golf Mk4 GTI
Двигател: 1798 Т AGU custom intake
Местоположение: София
Контакти:

Re: колеги от какво може да е това търкане ?

Мнениеот Pavcho2 » Пон 03 авг 2009 10:17


Колега усуква се - от висока температура + ЕГН. :012:


Потребителски аватар
peshoxx
Мнения: 631
Регистриран на: Вто 01 фев 2005 1:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: колеги от какво може да е това търкане ?

Мнениеот peshoxx » Пон 03 авг 2009 17:00


Трябва да е ламарината,често се случва.Ръждясва и се гъне лесно,ако я натиснеш леко.На нея може да има следи от търкане,провери.


Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2148
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: колеги от какво може да е това търкане ?

Мнениеот Vidol Nikolov » Пон 03 авг 2009 17:32


Колега при мене се оказа ,че накладките задьржат,свалих накладките и целия супорт и ги сложих пак,гледам сега не вие,тия водачи се ебават тва е цялата работа


Потребителски аватар
peleto861022
Мнения: 86
Регистриран на: Сря 19 ное 2008 13:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: колеги от какво може да е това търкане ?

Мнениеот peleto861022 » Пон 03 авг 2009 21:43


здр.колега аз на моите дискове като свалях да видя дали имат тези пастинки те бяха фанали къра т.е. нямаше ги и отидох в ауто+ и за 3 лева си взех един комплакт .води се KIT 03 ама ти пак си кажи че става дума за фиксатори за накладките или скоби още се водят .но за да сложишпластинките трябва да свалиш гумата ( може и да не се сваля де ама трябва малко изобретателност при слагането ) наи-добре става като свалиш спирачния апарат отзад има два болта които го държат . те държат и прадпазната пластмаса която пази да не се цапат дисковете . ако ще сваляш апаратите да слагаш тея пластинки може да си провериш и да си почистиш всички повърхности по които се движат накладките . ето и една снимка какво представляват пластинките
Прикачени файлове
DSC003631.JPG



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot], Google [Bot], jordan17772 и 258 госта