Голф 4 Проблем с лампата на маслото

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
valentinka_89
Мнения: 11
Регистриран на: Съб 09 май 2009 13:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Smolqn

Голф 4 Проблем с лампата на маслото

Мнениеот valentinka_89 » Съб 29 авг 2009 13:34


Хора, имам проблем с лампата на маслото на Голф 4. Сменихме маслото с COFRAN 15W50 и за известно време спря да свети но пак започна. Замервахме налягането на единия датчик но е нормално. Сменихме самия датчик но лампата пак свети. Някой имал ли е такъв проблем?




Потребителски аватар
pesho_sl
Мнения: 693
Регистриран на: Сря 09 яну 2008 18:16
Автомобил: VW Golf IV
Двигател: AGR 1998
Местоположение: Варна

Re: Проблем с лампата на маслото

Мнениеот pesho_sl » Съб 29 авг 2009 19:14


valentinka_89 написа:Хора, имам проблем с лампата на маслото на Голф 4. Сменихме маслото с COFRAN 15W50 и за известно време спря да свети но пак започна. Замервахме налягането на единия датчик но е нормално. Сменихме самия датчик но лампата пак свети. Някой имал ли е такъв проблем?

На голф 4 - 15в50 - и защо? Хората които познавам карат с 5в30 или 10в40. Аз самия карам 3-ката си, която е на 17 години с 10в40. Мисля, че ако го смениш с 5в30 или 10в40 всичко ще си дойде на мястото.
П.П. Просто лично мнение, нека видим другите колеги какво ще споделят!

П.П. Добре дошла във ВАГ групата!!! :welcome_to_group : vw fen love.vwclub


Потребителски аватар
valentinka_89
Мнения: 11
Регистриран на: Съб 09 май 2009 13:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Smolqn

Re: Проблем с лампата на маслото

Мнениеот valentinka_89 » Съб 29 авг 2009 20:42


Сложихме 15W50 с надеждата че ще се оправи лампата. Аз по принцип не разбирам много от масла, даже изобщо :lol: :lol: :lol: но така ни посъветваха


Потребителски аватар
_Demoson_
Мнения: 28
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 19:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ruse

Re: Проблем с лампата на маслото

Мнениеот _Demoson_ » Съб 29 авг 2009 20:50


Колегата е прав.Защо с 15 на 50?10 на 40 дори и 5на40 е трябвало да сложите това все пак е нов двигател.Все пак опитайте да смените масления филтър,има такива които дават такъв дефект.Ако и тогава не се оправи търсете повредата в датчика,таблото или инсталацията щом с манометър показва добри стойности.


Потребителски аватар
valentinka_89
Мнения: 11
Регистриран на: Съб 09 май 2009 13:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Smolqn

Re: Проблем с лампата на маслото

Мнениеот valentinka_89 » Нед 30 авг 2009 15:45


Преди да го сменим беше 10 на 40 на майстора при който отидохме ни посъветва да слажим 15 на 50. По принцип преди смяната лампата светваше между 1800 и 2000 оборота. След смяната известно време спря да свети. Минанме 1100-1200 км и през това време светна 1 или 2 пати при голям наклон и товар. Сменихме датчика и сега е по зле. Отново си свети както преди смяната на маслото.


Потребителски аватар
The Officer
Мнения: 247
Регистриран на: Сря 27 юни 2007 23:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Карлово

Re: Проблем с лампата на маслото

Мнениеот The Officer » Нед 30 авг 2009 20:00


Колега най-добре смени маслото с такова , каквото трябва да е за този мотор-това може да го про4етеш напромер в аутодатата.След това ако масления ти филтър е примерно ФИЛТРОН-задължително го сменяш с някой по-истински и ако не се оправи си премери налягането на маслото ама в сервиз и с уред.Ако няма съответното налягане -ясна е работата....Ако всичко е наред смени си и датчиците.Ако и тогава не се оправи -проблема е в таблото.
УСПЕХ....


Потребителски аватар
valentinka_89
Мнения: 11
Регистриран на: Съб 09 май 2009 13:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Smolqn

Re: Проблем с лампата на маслото

Мнениеот valentinka_89 » Пон 31 авг 2009 14:21


The Officer написа:Колега най-добре смени маслото с такова , каквото трябва да е за този мотор-това може да го про4етеш напромер в аутодатата.След това ако масления ти филтър е примерно ФИЛТРОН-задължително го сменяш с някой по-истински и ако не се оправи си премери налягането на маслото ама в сервиз и с уред.Ако няма съответното налягане -ясна е работата....Ако всичко е наред смени си и датчиците.Ако и тогава не се оправи -проблема е в таблото.
УСПЕХ....

Мерси, колега, само дето съм ти колежка :wink: :wink: :wink:


Потребителски аватар
_Demoson_
Мнения: 28
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 19:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ruse

Re: Проблем с лампата на маслото

Мнениеот _Demoson_ » Сря 02 сеп 2009 19:10


Мери налягането на маслото с манометър при майстора ти!Ще съсипеш моторчето.


Потребителски аватар
valentinka_89
Мнения: 11
Регистриран на: Съб 09 май 2009 13:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Smolqn

Re: Проблем с лампата на маслото

Мнениеот valentinka_89 » Чет 03 сеп 2009 14:10


Налягането си е в нормите на нормалното. Няма проблем с налягането


Потребителски аватар
_Demoson_
Мнения: 28
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 19:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ruse

Re: Проблем с лампата на маслото

Мнениеот _Demoson_ » Чет 03 сеп 2009 18:42


Ако има възможност да вземе от някоя автоморга таблото с уредите просто за проба само,мисля че проблема ти е от него щом всичко друго е сменено или премерено.Доста автомобили от марката дават този дефект но за 4-ка не бях чувал :D


Потребителски аватар
Ясер
Мнения: 184
Регистриран на: Нед 16 дек 2007 16:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Проблем с лампата на маслото

Мнениеот Ясер » Пет 04 сеп 2009 8:36


До колкото съм установил редовния проблем с маслото никога не е от таблото.
Особенно за Голф4 и дума дето се вика да не става :-)

Проблема е в датчика (датчиците) по двигатела. Явно имат живот, които в даден миг приключва. Още по-лошото е, че дори покупката на нов датчик не решава проблема, защото май се продават уж "същия" датчик, но в един миг се оказва, че датчика не е толкова точен, колкото е нужно. В повечето случаи хората си ги купуват от разни магазини, където не е много гарантирано качеството на предлагания продукт. Понеже разликата в цената на такъв датчик надали ще е голяма по-добре да си го купиш от Автотрейд. Поне се знае , че няма да си купиш заместител на оригиналния продукт.
Само един пример бих дал с нещо коренно различно, но е свързано с VW-Audi. Пластмасов интериорен праг за Ауди ТТ в магазинчетата ми го предлагаха за 150лв. В Автотрейд с ДДС и без никаква отстъпка беше на 107.23лв.

А сега пак по темата. Няколко пъти са искали да им спирам лампите и зумерите точно заради такъв проблем, но това АБСОЛЮТНО е неправилно. В един момент ще стане беля и после още по-голяма. Ако се начупят сегментите и почне да гори по 10л масло на 100км. то водача няма да разбере. Няма нищо по-добро от това, колата да е надежна и винаги правилно да съобщава за събитията.

Успех.


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проблем с лампата на маслото

Мнениеот vaskoto1 » Пет 04 сеп 2009 8:39


_Demoson_ написа:Колегата е прав.Защо с 15 на 50?10 на 40 дори и 5на40 е трябвало да сложите това все пак е нов двигател.



_Demoson_ написа:Ще съсипеш моторчето.

прочети малко повече за това, кое какво означава при маслата.
и после прави такива свръхнеподготвени изказвания... :kissy: :wink:


Потребителски аватар
di4evv
Мнения: 517
Регистриран на: Нед 13 яну 2008 2:05
Автомобил: ауди а 4
Двигател:
Местоположение: Ямбол

Re: Проблем с лампата на маслото

Мнениеот di4evv » Съб 05 сеп 2009 0:09


лампата свети само на 1800-2000 оборота нали,и то на голяма предавка,и като дадеш газ всичко е ок.ако е така основни и биелни лагери са за смяна може би....има писано за ,,системата за ранно предупреждение" при ФВ


Потребителски аватар
valentinka_89
Мнения: 11
Регистриран на: Съб 09 май 2009 13:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Smolqn

Re: Проблем с лампата на маслото

Мнениеот valentinka_89 » Сря 06 юли 2011 10:16


Колеги някои мерил ли е налягането на маслото при разли4ни обороти?


Потребителски аватар
valentinka_89
Мнения: 11
Регистриран на: Съб 09 май 2009 13:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Smolqn

Re: Проблем с лампата на маслото

Мнениеот valentinka_89 » Пет 31 яну 2014 18:41


Момчета, пак имам проблем с Голфа. Сменихме основни и биелни лагери и маслена помпа, но лампата за маслото пак си свети, а налягането на маслото е на границата..... Майстора казва че е износен коляновия вал, не уплътнява и затова няма достатъчно налягане и трябва да се шлайфа вала и т.н. и започва големия проблем. Друг майстор пък ми предлага някаква руска добавка за маслото, която изграждала някакъв слой по вала и щяла да спре да свети лампата...
Някой имал ли е такъв проблем и как е постъпил......
Вече се замислям има ли свястни майстори и къде са те.....



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 222 госта