Golf MK4 подгряване на седалките

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
ZvEr4O_MaN
Мнения: 270
Регистриран на: Съб 05 апр 2008 19:39
Автомобил: Vw Passat B6 CR 2009
Двигател: CBAB
Местоположение: Русе

Re: Golf MK4 подгряване на седалките

Мнениеот ZvEr4O_MaN » Съб 27 дек 2014 18:11


Здравейте колеги и Весела Коледа.
Колата е Сеат Леон.
Изчетох всичко,внимавах със всичко и прословутия подгрев неуспях да подкарам или не точно......
Всичко тръгва но грее супер слабо и то на степен 5,а според мен трябва да си пари подобаващо добре.
Изображение
Използвах тази схема за свързване на инсталацията понеже колата фабрично е без подгрев,а аз си добавих всичко.Седалки оригинални с подгрев от Леон и инсталация от Голф 4 която до колкото четох са 1:1.
12 V стигат до жълто черния кабел който слиза към седалката,но ми интересно на бяло черния какво трябва да отчита когато го меря и какво трябва да е.Ако трябва да отчита Волтаж,то за мен 1-2V е супер малко и може затова да грее слабо.Седалките са наред и има верига,която ако откача гърба се прекъсва.Някой може ли да ме светне това си е все едно един кръг,а не както при повечето колеги два отделни.Понеже шофьорската беше с проблем в гърба (прекъснат) и верига нямаше,но проблема е отстранен.
Огледах копчетата на голф 4 и на Леон са малко различни отвътре.Мислех,че възможно проблема да е от този резистор който някои от колегите сте сменяли с 3кОм 5кОм или 6,8кОм.
Изображение
Изображение
Изображение

Моля дайте съвети или някакво напътствие къде може да е проблема и как да процедирам.
Благодаря предварително.




Потребителски аватар
rmk
Мнения: 740
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 19:37
Автомобил: KIA Sportage 3
Двигател: 1.6 GDI
Местоположение: София

Re: Golf MK4 подгряване на седалките

Мнениеот rmk » Съб 27 дек 2014 18:33


До колкото си спомням на моя голф 4, подгрева на седалката и облегалката бяха паралелно свързани (тоест ако едното има проблем - другото ще си работи). При теб явно са последовалетно свързани и така се формира един общ реотан с по-голямо съпротивление. Ако ползваш инсталацията на голфа, тя прехвърля енергия колкото за другия начин на свързване. Пробвай за тест на едната седалка да свържеш двата подгрева (седална и облегалка) паралелно и виж как ще е.


Потребителски аватар
ZvEr4O_MaN
Мнения: 270
Регистриран на: Съб 05 апр 2008 19:39
Автомобил: Vw Passat B6 CR 2009
Двигател: CBAB
Местоположение: Русе

Re: Golf MK4 подгряване на седалките

Мнениеот ZvEr4O_MaN » Съб 27 дек 2014 21:49


Това хубаво но как да го вържа паралелно при положение че самата седалка отдолу си е фабрично така с нагласени пинове и места на кабелите.
Това го снимах от долната част на подгрева.
Изображение
Бяха ми споменали,че може да е прекъснато,но проблема не е в него поне до колктоо успях да си го установя аз.


Потребителски аватар
rmk
Мнения: 740
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 19:37
Автомобил: KIA Sportage 3
Двигател: 1.6 GDI
Местоположение: София

Re: Golf MK4 подгряване на седалките

Мнениеот rmk » Съб 27 дек 2014 22:13


Ако отдолу под седалката имаш два извода на реотана от седалката и двата извода от реорана на облегалката ще стане лесно преработката. Ако връзката между двата реотана става някъде вътре в седалката и отдолу излизат само два извода от общия реотан ще стане с повече преработки.


Потребителски аватар
ZvEr4O_MaN
Мнения: 270
Регистриран на: Съб 05 апр 2008 19:39
Автомобил: Vw Passat B6 CR 2009
Двигател: CBAB
Местоположение: Русе

Re: Golf MK4 подгряване на седалките

Мнениеот ZvEr4O_MaN » Нед 28 дек 2014 10:19


До колкото си спомням има два кабела които отиват към гърба и два идващи от гърба другите които са на дъното са 4-те с голямата зелена букса.


Потребителски аватар
ZvEr4O_MaN
Мнения: 270
Регистриран на: Съб 05 апр 2008 19:39
Автомобил: Vw Passat B6 CR 2009
Двигател: CBAB
Местоположение: Русе

Re: Golf MK4 подгряване на седалките

Мнениеот ZvEr4O_MaN » Нед 19 апр 2015 22:12


Малко развитие по темата.
Разглобих и извадих положената преди време инсталация за подгрева.Проверих дали има прекъснато и нямаше,а преди при проверка с мултицета имах проблем с 4 кабела и не ми даваше сигнал за връзка с прозвъняването.
Греенето тръгна,но е слабо на 5 степен.Седя си абсолютно спокойно без да ми пари,а е нормално топло.Това нормално ли е или ако не е къде да търся проблем.
Благодаря.


Потребителски аватар
rmk
Мнения: 740
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 19:37
Автомобил: KIA Sportage 3
Двигател: 1.6 GDI
Местоположение: София

Re: Golf MK4 подгряване на седалките

Мнениеот rmk » Пон 20 апр 2015 8:11


Според мен има един от двата проблем:
- няма съвместимост между термодатчика в седалките от сеат и копчето голф4
- термодатчика в седалката се е повредил (при мен беше точно това) - подава сигнал, че е топла

И на двете седалки ли го има този проблем?


Потребителски аватар
ZvEr4O_MaN
Мнения: 270
Регистриран на: Съб 05 апр 2008 19:39
Автомобил: Vw Passat B6 CR 2009
Двигател: CBAB
Местоположение: Русе

Re: Golf MK4 подгряване на седалките

Мнениеот ZvEr4O_MaN » Пон 20 апр 2015 9:14


Копчето е оригинално за Леон не е от голф4.И на двете седалки грее слабо.Днес ми казаха,че може да е от слаб акумулатор или от слабо зареждане на динамото.Динамото ми е 90А,трябва ли да е по-голямо.


Потребителски аватар
rmk
Мнения: 740
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 19:37
Автомобил: KIA Sportage 3
Двигател: 1.6 GDI
Местоположение: София

Re: Golf MK4 подгряване на седалките

Мнениеот rmk » Пон 20 апр 2015 9:26


Ясно, разбрал съм грешно, че си с копчета от голф4.
Еми май вероятността остава термодатчика да е повреден или прекъснат. Най-вероятно ще траябва да го залъжеш с резистор. Ако не намираш вътре в копчето къде да го запоиш или не ти се разправя да го отваряш може и външно. Просто трябва да е на кабелите от термодатчика.


Потребителски аватар
ZvEr4O_MaN
Мнения: 270
Регистриран на: Съб 05 апр 2008 19:39
Автомобил: Vw Passat B6 CR 2009
Двигател: CBAB
Местоположение: Русе

Re: Golf MK4 подгряване на седалките

Мнениеот ZvEr4O_MaN » Пон 20 апр 2015 11:29


Тоя термодатчик е нещо като олово във формата на хапче със запоени два кабела от двете страни.Отвътре имали нещо.....? Доколкото имам спомен,когато си разглобявах седалката до там ток има и уж имаше съпротивление ако така се казва,че несъм много на ти.Имали разлика от това да си с 90А или 120А динамо за достатъчна и правилна консумация на подгрева.Ти с какво динамо си бил?


Потребителски аватар
rmk
Мнения: 740
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 19:37
Автомобил: KIA Sportage 3
Двигател: 1.6 GDI
Местоположение: София

Re: Golf MK4 подгряване на седалките

Мнениеот rmk » Пон 20 апр 2015 12:52


Аз бях с 90 ампера алтернатор. Мисля, че слагат 120 ампера на колите които имат подгрев на антифриза (но моята беше от Италия и нямаше). 90 ампера трябва да са му предостатъчни, тези подгрявания харчат сигурно колкото една крушка на фар (50тина вата). В смисъл, че не е кой знае колко, че да трябва 120 ампера алтернатор.


Потребителски аватар
ZvEr4O_MaN
Мнения: 270
Регистриран на: Съб 05 апр 2008 19:39
Автомобил: Vw Passat B6 CR 2009
Двигател: CBAB
Местоположение: Русе

Re: Golf MK4 подгряване на седалките

Мнениеот ZvEr4O_MaN » Пон 20 апр 2015 17:50


За колко време грубо загрява една седалка.В момента съм с анцунг и съм на 5 степен и седя нормално,без да осещам някакво парене да го кажа така,а съм вкл. подгрева от около 5 мин.Така ли трябва или .....Извинявам се ако има нещо и питам повече,но се опитвам да го разгадая.Благодаря.


Потребителски аватар
rmk
Мнения: 740
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 19:37
Автомобил: KIA Sportage 3
Двигател: 1.6 GDI
Местоположение: София

Re: Golf MK4 подгряване на седалките

Мнениеот rmk » Пон 20 апр 2015 18:22


При мен с резистора, който съм писал, че сложих след 5 минути не се седеше на седалката (с дънки).


Потребителски аватар
ZvEr4O_MaN
Мнения: 270
Регистриран на: Съб 05 апр 2008 19:39
Автомобил: Vw Passat B6 CR 2009
Двигател: CBAB
Местоположение: Русе

Re: Golf MK4 подгряване на седалките

Мнениеот ZvEr4O_MaN » Пон 20 апр 2015 19:36


rmk написа:При мен с резистора, който съм писал, че сложих след 5 минути не се седеше на седалката (с дънки).

Да обаче по този начин май се губеха степените нали,а аз се опитвам да си ги оставя.
Нз видя ли копчето в по-горните постове.Малко ме съмнява ,че там ще се оправя,но били споделил как мога да си ги запазя степените и да сложа резистор отдолу под седалката.
Благодаря.


Потребителски аватар
batkotivalio
Мнения: 597
Регистриран на: Съб 12 май 2007 20:56
Автомобил: VW Golf TDI
Двигател: AJM
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf MK4 подгряване на седалките

Мнениеот batkotivalio » Пон 20 апр 2015 21:53


Колега, няма как да запазиш степените с резистор, независимо къде го слагаш. Датчика представлява термо-съпротивление. По напред в темата съм обяснил как се изменя то спрямо температурата.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], Ивайло Димов и 89 госта