Golf MK4 подгряване на седалките

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
batkotivalio
Мнения: 597
Регистриран на: Съб 12 май 2007 20:56
Автомобил: VW Golf TDI
Двигател: AJM
Местоположение: София
Контакти:

Re: Голф 4, подгряване на седалките

Мнениеот batkotivalio » Нед 23 сеп 2012 12:20


Най накрая и аз да ги оправя. В момента съм с 5кОм съпротивление и работи. Контрола по нагряването според мен е реализирано с терморезистор в седалката, а не с датчик за заетост.(работещета ми седалка нагрява и без човек върху нея!). Аз избрах 5кОм защото от здравата седалка видях, че съпротивлението се изменя от 3кОм при загрято до 7кОм при изстинало положение. Просто избрах някаква средна стойност при която на степени 1, 2, и 3 нямам подгряване, а на 4 и 5 има. Нарочно така го направих, защото понякога е възможно неволното включване на първа степен. Жив и здрав да е колегата за готината тема!!! :beer




Потребителски аватар
rmk
Мнения: 740
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 19:37
Автомобил: KIA Sportage 3
Двигател: 1.6 GDI
Местоположение: София

Re: Голф 4, подгряване на седалките

Мнениеот rmk » Нед 23 сеп 2012 18:53


Браво колега!
Радвам се, че темата е полезна и благодаря за допълнителната информация за датчика и параметрите му.


bratleto4gsm
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 23 яну 2011 11:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: United Kingdom

Re: Голф 4, подгряване на седалките

Мнениеот bratleto4gsm » Сря 21 ное 2012 20:37


Здравейте и от мен. Бих искал да се включа и аз със въпроса си и за молба за помощ. Наистина много е интересна темата , човек може да научи много от тук. Прегледах я почти цялата но не намерих отговор на моя проблем. И така. Имам пасат 5, TDI, 131кс, 6 скорости, фабрично подгряване на седалките и всички останали екстри който има модела. Седалките си работеха нормално, до момента когато по невнимание съм оставил копчето за регулиране между 4 и 5 позиция. От тогава не работи моята седалка. Консултирах се до колкото можах. Някои ми казаха че реотаните са изгорели ( лично на мен ми се струва доста непрофесионално ако VW допуснат толкова лесно изгаряне на седалките). Говорех с един монтьор от сервиз на VW в Лондон. Той ми закачи колата за пълна диагностика където изписа че проблема е в реле. Той ми каза че релето е или под седалката или в средата между двете седалки. Били две различни релета за двете седалки. Понеже по-назад във форума прочетох че са два отделни кръга за затопляне (облегалка и седалка ) мога да кажа че моята не работи цялата, или още по-точно мисля че работи но много, много слабо и то не всеки път. Моля за помощ!!!! Къде е това реле? Какъв може да е проблема? Искам преди да тръгна да разглобявам да събера повечко информация. Благодаря ви Момчета.


Потребителски аватар
rmk
Мнения: 740
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 19:37
Автомобил: KIA Sportage 3
Двигател: 1.6 GDI
Местоположение: София

Re: Голф 4, подгряване на седалките

Мнениеот rmk » Чет 22 ное 2012 9:32


Нямам никаква представа как е при пасата, но при голф (мк4) няма реле, а напрежението се комутира от един мощен транзистор в копчето. Може ли да поснеш тук грешката да пробваме да я преведем. Може човека от сервиза по грешка да е превел нещо друго като "реле". В седалката на голф 4 има датчик, който първоначално колеги споменаха, че е за заетост, но друг колега го разгада, че е температурен и от него зависи дали копчето ще пусне напрежение към реотаните. Самите реотани можеш да провериш дали са здрави елементарно с мултицет долу на куплунга под седалката. Ако ти не разбираш иди при някой електриджия (алармаджия) и той ще се справи, не е проблем за някой занимавал се. По назад в темата съм описал кой е куплунга за подгрева и кои пера вътре за какво са. Успех.


spaikur
Мнения: 68
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 21:36
Автомобил: VW Passat Golf mk4
Двигател: 1.9 AFN 98 1.8t AGU 99
Местоположение: elin pelin

Re: Голф 4, подгряване на седалките

Мнениеот spaikur » Вто 11 дек 2012 11:52


колеги ,а на седалката каде кои краи трябва


ivako
Мнения: 65
Регистриран на: Пон 12 апр 2010 19:14
Автомобил: mk4
Двигател:

Re: Голф 4, подгряване на седалките

Мнениеот ivako » Съб 27 апр 2013 17:50


Колеги, купих си дълбокото рекаро на Г4,на старите седалки нямах подгрев и съответно нямам инсталация. На рекарото има жълта зелена и бяла букса на пасажерската седалка(жълтата е за аербега,зелената е за подгрев) а на шофьорската седалка само жълта и бяла? Защо шофьорската няма зелена букса и бялата букса за какво е? и възможно ли е шофьорската седалка да няма подгрев :neutral


ilian555
Мнения: 15
Регистриран на: Пон 02 яну 2012 18:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Монтана

Re: Голф 4, подгряване на седалките

Мнениеот ilian555 » Пет 20 дек 2013 21:55


Мойта кола също е пасат и ми се струва, системата за подгрева е като при голфа само дето копчетата са обърнати вертикално. Моя подгрев отново не работи от миналата година може би, скоро мисля да поразглобявам да си припомня какво беше и да го пооправя :)


Потребителски аватар
leonardo_vd
Мнения: 3022
Регистриран на: Съб 07 апр 2007 17:04
Автомобил: Golf mk1 VR6 TURBO
Двигател: AAA
Местоположение: Видин
Контакти:

Re: Голф 4, подгряване на седалките

Мнениеот leonardo_vd » Нед 29 дек 2013 15:11


Здравейте, дойде време и аз да си направя подгрева. Жената почна да мрънка че на кожата и е студено. Та колата е със вероятно сменен салон, защото е с дълбокото кожено рекаро и има копчета за подгрев, но инсталация НЯМА. Как бихте ме посъветвали да процедирам.
1.Да търся инсталация
2.Да си направя сам.

Да си направя сам не спира това че нямам буксите и трябва да запоявам други или да импровизирам с кабелни обувки. Някой ако има примерна схема от къде да взема напрежение, към кой бушон ? Зима е все пак и разполагам с малко време да поосвежа екстрите на колата, а и топъл гараж си имам
:)


penko_pulev
Мнения: 520
Регистриран на: Пет 20 авг 2010 11:31
Автомобил: Passat
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Голф 4, подгряване на седалките

Мнениеот penko_pulev » Сря 24 сеп 2014 14:25


Здравейте, повдигам тази тема защото имам няколко въпроса. Имам цяла инсталация от Пасат Б5.5 от която отделих инсталацията на подгрева, аз карам Пасат Б5. На първата страница в темата е описан кой извод на бутоните за какво е. При мен съвпада напълно но намирам различни схеми и съм объркан. На схемите които имам има разминаване в пиновете на копчетата на подгрева. В смисъл, разминават се с реалната инсталация която имам и в писаното тук в темата. Та сега по цветове ли да прекарам инсталацията, или да разбутвам пиновете по буксите както са на схемите? Ама като ги разбутам, най-много да изгоря бутоните защото те управляват целия подгрев! Няма допулнителни модули! Ако е по светове, на схемите се вижда кое къде се връзва, като не е само един бушон 44-30А а и на бушон 5, който е 10А. Реално и оригиналната инсталация беше с 30А предпазител в гнездо 44! Забравих да допълня, че датчик за заетост в седалките при този модел няма! Има термистор, който в http://www.passatworld.com/ е описано, че се сменя с 6,8kOhms за правилна работа на подгрева!
1234 (Custom).png


Ето и снимка от къде в оригиналната инсталация се хваща захранване за подгрева
20140923_172136 (Custom).jpg


А това е снимка на цветовете на кабелите, които са вързани към бутоните. В оригиналната инсталация, както и на схемите червено/бял, сиво/син, черно/червен и кафяв кабели от едната букса се свързват със съответните кабели в другата букса с копчето!
20140924_153102 (Custom).jpg


Буксите за подгрева под седалките са със същите цветове и предполагам, че трябва да се свържат по тях или ...?


Потребителски аватар
VW`VENTO
Мнения: 582
Регистриран на: Пет 01 фев 2008 21:34
Автомобил: VW BORA 1.9TDI
Двигател: AHF
Местоположение: Ловеч

Re: Golf MK4 подгряване на седалките

Мнениеот VW`VENTO » Пон 27 окт 2014 17:45


Някои може ли да ми каже оригиналните номера на подгяващите платове?


Потребителски аватар
Petyoffy
Мнения: 625
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 13:29
Автомобил: Passat B7
Двигател: CBBF 2012
Местоположение: София

Re: Golf MK4 подгряване на седалките

Мнениеот Petyoffy » Пон 27 окт 2014 21:33


1J0963557(F)- облегалка
1J0963556 (A,B) - седалка

Това намерих, като за различните модели седалки (RECARO, плитко, дълбоко и.т.н) буквата в края е различна.


pami_08
Мнения: 18
Регистриран на: Съб 25 дек 2010 16:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Golf MK4 подгряване на седалките

Мнениеот pami_08 » Вто 28 окт 2014 15:31


здравей колега аз го имах същия проблем на голф4 и се оказа че е от копчетата един приятел ми запои някакви съпротивления и след това нямах никакви проблеми


Потребителски аватар
samisam
Мнения: 11
Регистриран на: Сря 18 авг 2010 21:20
Автомобил: VW Golf4 1.6SR Y2000
Двигател: AKL
Местоположение: Sofia

Re: Голф 4, подгряване на седалките

Мнениеот samisam » Нед 09 ное 2014 21:08


rmk написа:Изображение

Жълтата букса е за еъбега, зелената е за нагревателя.
Облегалката и седалката са два отделни кръга и са вързани паралелно към буксата, тоест ако едното изгори другото си остава.
В зелената букса има 4 пера: 2 големи - за нагревателите, 2 малки - за датчика за тежест.


Здравей Колега,
Може ли снимка отблизо на седалката и по-конкретно на тази пружина. Моите пружини паднаха и не мога да видя къде се захващат. Някой от колегите по-долу писаха също с такава молба.
Поздрави


Потребителски аватар
rmk
Мнения: 740
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 19:37
Автомобил: KIA Sportage 3
Двигател: 1.6 GDI
Местоположение: София

Re: Golf MK4 подгряване на седалките

Мнениеот rmk » Нед 09 ное 2014 22:51


Здравейте колеги,
За съжаление колата от снимките я продадох преди близо 2 години и нямам възможност да снимам пружината. Това са единствените снимки, които имам от времето когато правих седалката. Дано ви помогнат.
http://media.snimka.bg/s1/4049/034342092-big.jpg
http://media.snimka.bg/s1/4049/034342093-big.jpg


Потребителски аватар
samisam
Мнения: 11
Регистриран на: Сря 18 авг 2010 21:20
Автомобил: VW Golf4 1.6SR Y2000
Двигател: AKL
Местоположение: Sofia

Re: Golf MK4 подгряване на седалките

Мнениеот samisam » Чет 13 ное 2014 8:41


Благодаря за съдействието.
Поздрави и лек ден.
Сам



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: vadoiv, Ивайло Димов и 187 госта