Потъване на спирачния педал на голф 3??

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
bykva
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 04 юни 2009 17:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Потъване на спирачния педал на голф 3??

Мнениеот bykva » Пет 19 юни 2009 12:49


Колеги значи проблема ми е следният : педалат на спирачките потъва надолу пак спира но хода е по голям от този на другите голфове вазможно ли е това потъване да е следствие от ръчната защото аз нямам ръчна така си го купих ??




Потребителски аватар
koby
DarkSidE of The WorlD
Мнения: 1054
Регистриран на: Вто 06 яну 2009 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: елин пелин
Контакти:

Re: Потъване на спирачния педал на голф 3??

Мнениеот koby » Пет 19 юни 2009 13:12


ами по принцип за ръчната поне мисла аз че неможе да е от това или ти е някоя от помпите или мембраната


Потребителски аватар
jonn_krissy
Мнения: 689
Регистриран на: Пет 09 яну 2009 10:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Гоце Делчев

Re: Потъване на спирачния педал на голф 3??

Мнениеот jonn_krissy » Пет 19 юни 2009 13:21


Според мен не са обезвъздушени както трябва или на скоро си сменял некои от апартите и не се е регулирал както трябва.Има вероятност и годноста на спирачната течнст да е минал и да се получава възглавница.


Потребителски аватар
Simbara
Мнения: 199
Регистриран на: Сря 27 авг 2008 0:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Потъване на спирачния педал на голф 3??

Мнениеот Simbara » Пет 19 юни 2009 14:30


И колко е годността на една спирачна течност? тъй като и при мен педала не е особено твърд а спирачната течност си стои вече 1 година на максимум(незнам предния собсвтвеник кога я е сменял) ?


Потребителски аватар
koby
DarkSidE of The WorlD
Мнения: 1054
Регистриран на: Вто 06 яну 2009 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: елин пелин
Контакти:

Re: Потъване на спирачния педал на голф 3??

Мнениеот koby » Пет 19 юни 2009 14:33


Simbara написа:И колко е годността на една спирачна течност? тъй като и при мен педала не е особено твърд а спирачната течност си стои вече 1 година на максимум(незнам предния собсвтвеник кога я е сменял) ?

аз незнам колко и е годноста но знам че на 2 год се сменя защото си променя визкозитета


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Потъване на спирачния педал на голф 3??

Мнениеот my heart iS iCe » Пет 19 юни 2009 15:11


Колега постоянно ли ти потъва педала или само понякога? На всяко натискане ли потъва? Ако не е на всяко натискане значи имаш проблем със Помпата! Ако е на всяко натискане погледни накладките предни и задни накладки АБС имаш ли? По добре иди на майстор да погледне системата дали е обезвъздушена?! Също така погледни някой колело да не изпуска течност, съответно и течноста загледай да не се променя, да не спада нивото!


Потребителски аватар
bgr79
Мнения: 40
Регистриран на: Сря 25 юни 2008 8:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Потъване на спирачния педал на голф 3??

Мнениеот bgr79 » Чет 10 сеп 2009 12:51


От една седмица и аз имам същия проблем /Голф 3, 93г., АВS мотор/. Сменял съм цилиндърчетата на задните спирачки преди 6 месеца, течността също е нова, феродото на предните беше добро. Преди няколко дни като тръгнах на път извън града и в един момент ми поомекна педала на спирачката и сега хваща доста по-ниско. Продължих с пътуването си и в един град спрях в един сервиз на СБА да ми тестват спирачките. Майстора лично влезе в колата и ги тества. Показанията бяха добри: всички спирачки работят без проблеми (само едното имало нужда от донастройка). Слизахме под колата да огледаме дали не тече от някъде и нямаше течове. Спирачната ми течност също не намалява. Но педала продължава да хваща по-надолу. За сега си остава загадка защо стана така!!!


Потребителски аватар
balamata
Мнения: 507
Регистриран на: Пон 28 май 2007 20:46
Автомобил: Renault Laguna
Двигател: F3P720
Местоположение: Плевен

Re: Потъване на спирачния педал на голф 3??

Мнениеот balamata » Чет 10 сеп 2009 15:32


Проверете си вакуумния маркуч,който отива в сервото.


Потребителски аватар
martin4o_mom4e
Мнения: 376
Регистриран на: Нед 15 юни 2008 12:56
Автомобил: VW Golf II
Двигател: PF 1988
Местоположение: Пазарджик

Re: Потъване на спирачния педал на голф 3??

Мнениеот martin4o_mom4e » Чет 10 сеп 2009 16:17


Аз имах същия проблем + това че като помпех спирачния педал не правеше налягане ( твърдостта му не се променяше ) и се оказа че съм за смяна на задни цилиндърчета , по специялно ляво , но си смених и 2те за по сигурно



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: fur1ous, Google [Bot], Ивайло Димов и 80 госта